Garanti Koşulları

Petcil aracılığı ile sahiplendirilen her satılık kedi de, cins ve yaştaki kedilerimizin ırk ve sağlık garantisi seceresi olan veya seceresi olmayan fakat her koşulda sağlıklı, ırk özelliklerini en iyi şekilde yansıtan, aşıları yapılmış, iç ve dış parazitleri yapılmış yavru kediler ve yetişkin kediler için sağlanmaktadır. Bahsi geçen garanti koşulları sağlandığı taktirde, siz değerli müşterilerin hakları tarafımızca garanti altına alınmakta ve müşteri memnuniyeti sağlanmaktadır. Petcil ırk ve sağlık noktasında iade garantisi sunan Türkiye’nin tek kedi çiftliğidir.

Söz konusu garanti koşulları aşağıdaki gibidir:
• Yavru kediniz sizlerle buluştuğu zaman sonrasındaki 24 saat içerisinde Size en yakın veteriner hekim veya kliniğine ziyarette bulunmanız gerekmektedir. Akabinde ise Veteriner Hekimi kedinin tüm sağlık kontrollerini yapmalıdır.
• Veteriner hekim muayenesi sonrasında tespit edilen sağlık sorunları neticesinde iade edebilir veya sağlık masraflarını Petcil karşılayabilir.
• Küçük çaplı olan ve kedinin sağlığını etkilemeyen durumlar garanti kapsamında değildir. Şöyle ki; her türlü iç ve dış paraziter hastalıklar.
• Şayet yoğun ve invaziv bir paraziterenfestasyon var ise gerekli ücretler Petcil tarafından karşılanacaktır.
• Bahsi geçen süre zarfında oluşan sağlık problemleri ; veteriner hekim adı, soyadı, il-ilçe-klinik adı-telefon numarası- açık adresi- fiş fatura bilgileri ile sosyal medya üzerinden veya kargo yolu ile tarafımıza ibraz edilmelidir.
• Irk ve sağlık garantili evcil hayvanın tarafınıza tesliminden sonraki 24 saat içinde veteriner hekim kontrolü yapılmayan yavrularda sağlık garantisi geçersiz sayılır.
• Tüm ırklar için geçerli olan sağlık garantisi kedi 6 aylık olana kadar devam eder. Şayet 6 ay içerisinde ırk özellikleri konusunda yapılan itirazların ispatlanması durumunda alıcının koşulsuz iade hakkı bulunmaktadır.
• Gönderimler esnasında oluşabilecek tüm mağduriyetler Petcil tarafından sağlanan eksiksiz destekile sağlanacaktır.