Hakkımızda

Petcil olarak 1 yıla yakın bir süredir, siz değerli hayvan sever dostlarımıza hijyenik koşullar altında, kaliteli,dürüst, samimi, etik kurallarını ve hayvan hakları gibi bizim var olma amacımızın temelini teşkil eden değerlerle hizmet vermeyi amaçladık ve amaçlamaya da devam edeceğiz. Sizlere sunmayı amaçladığımız bu hizmetleri veteriner hekim olmanın verdiği bilgi birikimi ve profesyonelliğimizi harmanlayan bir yaklaşım ile sunmaktayız.

Bizde sizler gibi var olan tüm canlılara seviyor, saygı gösteriyor ve minnet duyuyoruz. Bu sebeple bu canlıların var olması, ihtiyaçlarının karşılanması ve var olan tüm canlıları sevme erdeminde olan saygıdeğer hanımefendi ve beyefendilerin şevkatli kollarında; çiçek gibi büyüyüp serpilmesini, meyve vermesi gayesindeyiz.

Her gün sosyal medya ve pek çok ilan sitesinde binlerce satılık kedi yavrusu ilanı, satılık kedi ilanı gibi ilanlar verilmekte, bu ilanlarla kediler alınıp satılmaktadır; Önüne geçilemeyecek bu büyük sektörhayvan sevgisi devam ettikçe veya hayvan soyu tükenmedikçe sürecek ve buna kimsenin şüphesi yoktur. Fakat bizim burada üzerinde odaklanmamıza sebep olan nokta ise ilanları veren kişilerin büyük bir kısmının sadece ticari kaygılar gözettiğini, sahip oldukları harika canlılara değer göstermediklerine şahit olmamızdır. İçimizde büyük bir yangına sebep olan, bizi harekete geçiren nokta işte tam da burası oldu.

Bir diğer düşüncemiz ise nasıl ki; et, süt, yumurta, peynir gibi hayvansal gıdaların gönül rahatlığı ile marketlerden alınıp, tüketilmesini sağlayan, uzun, zahmetli, yorucu Veteriner Fakültesinde eğitim almış, değerli veteriner hekimi arkadaşlarımızın kontrolünden geçerek, sizlerin sofrasında yer alıyorsa, yine bu evcil dostlarımızında hayvan hak ve hürriyetini bilen, etik değerlere sahip biz veteriner hekimler tarafından verilmesi daha doğru olacağı kanaatine vardık.

Bu dünya harikası dostların siz değerli hayvan sever hanımefendi ve beyefendilere ; sizin de hayal ettiğiniz gibi bir ev ortamında bakıldığını, ihtiyaçlarının karşılandığını, bireysel sevgi, şevkat gösterildiğini, çoğu zaman aynı yatağı paylaşmaktan keyif aldığımızı bilmenizi en içten şekilde istiyoruz.Siz, kedilerin olduğu bir evin mutluluğu hayal ettiniz; biz mutluluğunuzu gerçekleştirmek için ruhumuzu ateşledik

Petcil, içinde bulunduğu ve sizlere hizmet sunmayı amaçladığı bu sektörde yerini alıp, sektöre yön vermeyi amaçlamaktadır. Bu faaliyetlerimizin dışında maddi kaygılar gözetmeksizin, sokak hayvanlarının sizin katkılarınız ve desteğiniz ile beslenmesi, bakımının yapılması ve bu faaliyetlerin sosyal medya hesaplarından sizlerle paylaşılması, bu mutluluğa sizlerin de ortak edilmesi düşüncesindedir. Ayrıca hayvan bakım, beslenme, sağlık, hijyen gibi konularda 7 yılı aşkın bir süredir edindiğimiz bilgileri sayfamız üzerinden sizlere ulaştıracağız.

Petcil, geniş bir öngörüyle hareket ederek, Avrupa’da bağlantılar kurmuş, talep edildiği taktirde yurtiçine ve sizlere transferlerini sağlayabilmektedir.

Vizyon

Türkiye’nin en iyi, en kaliteli, en dürüst,en güvenilir, en hijjenik, en iyi bakım ve beslenme, en iyi sahiplenme sonrası destek veren, verdiği hizmet sonrası hem akıllarda hem de gönüllerde yer eden, rakipleri tarafından örnek alınan, kedi alımında ilk akla gelen, akılda kalite ve güven izleri bıraktıran, evrensel, saygın ve piyasa değeri yüksek, bilgi birikimi ve tecrübesini her geçen gün arttıran, geleceğe emin adımlarla ilerieyen; lider kedi üretim evi olma gayesindedir.
İkinci aşamada ise kedi, köpek, kaz, ördek gibi canlıların özgürce gezebildiği, oyunlar oynadığı, güneşli bir günün tadını çıkarabildiği, iyi bakım ve beslenme koşullarının sağlandığı, her biri için ilgi ve sevginin gösterildiği, yeşillik ve ağaçlar içinde, rüzgarın esintisini hissedebilecekleri, siz değerli dostlarımızın da bu hayalimize ortak olmasını, o güneşin ve ağaçların arsında süzülen esintiyi tenlerinde hissederken, çayını veya kahvesini yudumlaması ve bu mutluluk tablosuna şahit olmasını görmektir.

Misyon

Irk ve sağlık gibi önem arz eden noktalarda garantili hizmet veren Petcil, sunduğu bu hizmetleri, yaygın ulaşım ağı ile Türkiye’nin her yerine gönderimini yapmak, takip etmek, sahibine gerekli bilgiyi vererek, kedinin güvenli bir şekilde teslim edilmesinden doğan sorumluluklarını yerine getirmektedir. Temel insani ve ahlaki değerleri gözeten Petcil çiftliğinde faaliyet gösteriyoruz.

Değerler

• Yenilikçi
• Çevre ve topluma duyarlı
• Hayvan haklarını gözeten
• Hayvanların bakım ve beslenmesinde görev alan
• Dürüst ve şeffaf
• Verdiği hizmette tutarlı
• Müşteri memnuniyetini esas alan
• Hayvanların sağlıklı yaşaması için gerekli koruyucu hekimlik önlemlerini alan
• Hayvanlar hakkında yararlı bilgiler vermek
• Güler yüz ve anlayış
• Samimiyet
• Hayvan hakları