İZMİR SATILIK SİYAH SCOTTİSH FOLD YAVRULARI

Kısırlaştırma konusunda İstanbul'da Veteriner Kliniği arayanlar, Petopia Veteriner Kliniği ümraniye kedi kısırlaştırma sayfasını ziyaret edebilirler.
Cinsiyet Dişi Erkek
Renk Siyah
Ülke İskoçya
Doğum Tarihi
Evde Yaşam Evet
Çocuklarla Dost Evet
Veteriner Hekim Desteği
Bakım ve Eğitim Desteği
Irk ve Sağlık Garantisi
Tüm Şehirlere Gönderim

İZMİR SATILIK SİYAH SCOTTİSH FOLD YAVRULARI

izmir Satılık Siyah  Scottish Fold Yavruları ırk ve sağlık olarak Türkiye’nin önde gelen Petcil kedi çiftliği tarafından garanti edilmektedir. Türkiye’nin tüm şehirlerine hızlı gönderi yapmaktayız. İzmir Satılık Siyah Scottish Fold Yavruları ırk ve sağlık olarak Türkiye’nin önde gelen Petcil kedi çiftliği tarafından garanti edilmektedir.  Türkiye’nin tüm şehirlerine hızlı gönderi yapmaktayız.

Biliyor muydunuz? Petcil Kedi Çiftliği Veteriner Hekimler tarafından yönetilmektedir.

 SATILIK SİYAH SCOTTİSH FOLD YAVRULARI

Evcil kedi günümüzden yaklaşık 6000 yıl önce ortaya çıkmıştır. Tabi geçmişi bundan çok daha eskiye dayanmaktadır. Geçen yüzlerce, binlerce yıl ile birlikte gerekli adaptasyonu sağlayarak insan topluluklarının içinde yerini almıştır. Hatta o kadar yer etmiştir ki insan için alınıp, satılıp; hatta Mısır’dan diğer bölgelere tüccarlar aracılığı ile ihraç edilmiştir.

Diğer bazı hayvan türleri gibi kedilerde kendileri evcilleşmiştir. Bunun yegane sebebi ise insanlara yakın veya iç içe olmak kendi menfaatleri için olmuştur. Vahşi kedi, gerekli evrimsel değişiklikleri geçirerek kedi türlerinin en başarılısı ve uzun ömürlü kedisini yaratmıştır: evcil kedi.

Evcil kedi ilk olarak nerede doğdu ?

Kedilerin en iyi kayıt altına alındığı yer Antik Mısır’dır. Fakat bu durum kedilerin ilk evcil yurdu olduğu anlamına gelmemektedir. Bu kanıya varılmasının sebebi ise M.Ö. 9000 yıllarda bugünkü İsrail’in Jeriko adı verilen yerinde bulunmuştur. Vahşi kediler, Kıbrıs adasında bulunmazken, yine M.Ö. 5000 yıllarına ait kedi kalıntılarının burada bulunması, bilim adamlarına kedinin buraya insanlar tarafından götürüldüğün bir kanıtı olarak gösterilmektedir.

İnsan ve kedi arasındaki sevgiyi gösteren en eski kalıntı M.Ö. 4000 yıl öncesine dayanmaktadır. Orta Mısır’da bir mezarda, bir adam, bir ceylan ve bir kedi cesedi bir arada bulunmuştur. Mısır inancına göre, ceylan ölen kişinin yemeği olurken, kedi ise ev hayvanı olacağı inancı hakimdi.

Nil’in verimli ve sulak alanları nedeni ile M.Ö. 4000 yılları civarında insan toplulukları yerleşik hayata geçmiş, büyük yerleşim alanları inşa etmişlerdir. Bu yüzlerce hatta binlerce insanın soğuk kış aylarında beslenmesi içinde büyük yem, buğday, hububat siloları; ambarları inşa edilmiştir. Bu gıda maddelerinin kemirgen ve diğer haşerelere karşı korunması ise kedilere düşmüştür. Bu tarihlerde iki kedi türü bu coğrafyada yaşamaktaydı. Afrika Vahşi Kedisi ( Felis Silvestris Lybica ) ve Cengel Kedisi ( Felis Chaus ).

Yaşamın temel Kuralı: Uyum Göster,Hayatta Kal…

Vahşi kedi içinde bulunduğu çevrenin baskıları neticesinde, karakter değişikliğine uğramıştır. Bu kadar insan ve hayvanın arasında yaşayabilmesi için daha esnek hale geldi. Vahşi doğada gizlenmesi, korunması ve avlanması için gerekli olan kürk rendi, artık o kadar da önemli değildi. Bu sebeple, çok çeşitli ve göz alıcı renkler ortaya çıkmaya başladı. Kedinin evcilleşmesi ile beyni % 30 oranında küçüldü, bağırsakları ve sindirim sitemi de değişikliğe uğradı.

Başarıya giden yol…

Antik Mısır’da kediler, ambarları, gıda depolarını fare, sıçan ve haşeratlara karşı iyi bir şekilde koruyabilmekteydi. Fakat fare ve sıçandan daha önemli bir tehlike vardı: zehirli yılanlar. Zehirli yılanlar ve kobralar sayesinde kediler el üstünde tutuldu. Antik Mısır’da kedi bu yaralarından dolayı kültürde, din ve batıl inançlarda yerini almıştır.

Deri ve tüylerin tüm canlılarda yaşamı koruyucu ve devam ettirici önemli bir işlevi vardır. Kedilerin bulunduğu coğrafya,  iklimler kedinin tüylerinde ve kürkünde değişikliklere sebep olmuştur. Derinin önemi tüm canlılarda yadsınamayacak düzeydedir. Çünkü deri canlıların ilk savunma sistemini teşkil etmektedir.

Kedilerimizin derileri, ortamda bulunan zararlı mikroorganizmaları engelleme noktasındaki ilk savunma sistemidir. Deride bulunan çok sayıda kan damarı kediye vücut sıcaklığını iyi bir şekilde ayarlama imkanı vermektedir. Yine deri de bulunan milyonlarca sinir ağı da sıcak, soğuk, acı gibi duyguları algılamasını ve tepki vermesini sağlar.

Kedi kürkü…

Kedinin derisinde iki katman vardır. Epiderm ve bazal bölge ve bunun altında da dermiş bulunur.  Her tüy kökü tüylere parlaklık veren yağ beziyle bağlantılıdır. Anüs çevresinde ve parmakların arasında bulunan özel yağ bezleri feremon ve cinsel kokular salgılar.

Dudak bölgesi ve çenede bulunan yağ bezeleri nesneleri işaretlemeye yarar.

Kedi tüylerinin yüzeyi deriye parlaklık veren, ışığı yansıtan tabakalı deri katmanından meydana gelmektedir. Bu yüzden kedinizi sevdiğiniz esnada dikkatinizi çeken donuk renkli bir kürk deriyle ilgili bir sağlık probleminin olduğunu göstermesi açısından önem arz etmektedir.

Kedilerin derisinde çok özellikli tüy kesecikleri bulunmaktadır. Sahip olduğu bu keseciklerden altıya kadar birincil( koruyucu) tüy dediğimiz tüyler çıkabilir. Kedi kendisini tehlikede hissettiğinde  veya kızdığında tüylerini kabartır. Bu hem korunmasında hem de tüy kaybının azalmasında etkili bir yöntemdir.

Vücudun farklı bölgelerinde bulunan tüylerin çeşitli özellikleri vardır. Yüz bölgesinde, boğazda, ön ayaklarda Vibrissae  dediğimiz kalın ve sert tüyler vardır. Bir de tüm vücuda yayılmış duyarga tüyleri vardır.

Risk Almayın, %100 Garanti Programı

Yavrularımızın sağlık garantisini 1 hafta olarak belirtmekteyiz. 1 hafta boyunca yavrularımızın sağlıkları konusunda çıkacak tüm problemlerde anında koşulsuz destek sağlıyoruz. Kedi Çiftliğimizden sahipleneceğiz yavruları mutlaka bir Veteriner Hekime göstermeli ve sağlık kontrollerini yaptırmalısınız. Böylelikle sağlıklı bir yavru sahiplendiğinize emin olacaksınız.// yavruları mutlaka bir Veteriner Hekime göstermeli ve sağlık kontrollerini yaptırmalısınız. Böylelikle sağlıklı bir yavru sahiplendiğinize emin olacaksınız.

Garanti Koşulları

Kürk ve iklim arasındaki ilişki…

Kuzey iklimi cinslerinin kürkleri sıktır ve ince tüylerden oluşan bir yalıtım tabaksı vardır. Yine bu türde iyi bir yalıtımın sağlanabilmesi için fazladan yağ tabakası da vardır.

Kuzey yarım kürede yaşayan kedilerin yumuşak, dalgalı ikincil tüy tabakasından yalıtımı olan, sık tüy yapısında kürkleri bulunmaktadır. Bu sayede zorlu ve çetin hava şartlarına karşı rahatlıkla kendilerini koruyabilmektedirler. Aşırı soğuk havalarda kedi tüylerini dikerek, soğuk havayı engeller ve bu sayede kendisini sıcak tutar. Diğer taraftan sıcak iklimlerde yaşayan kediler ise ikincil tüy dediğimiz tüylerini dökerler. Yine sıcak iklim kedilerinde derideki kılcal damarlar ve kan damarları incelerek, aşırı sıcağa karşı kendilerini korumuş olurlar. Sıcağa karşı alınan diğer bir önlem ise tüyleri yalamaktır. Bu sayede vücutlarını serinletmiş olurlar.

Sphinx türü aşırı sıcak ve soğuklara karşı oldukça hassastır.

Kediler tüm bu adaptasyonlara rağmen aşırı sıcaktan fenalaşır, aşırı soğuktan donarlar. Köpekler gibi günün en sıcak saatlerinde camlar kapalı bir vaziyette arabanın içinde bırakıldıkları taktirde ölürler. Lütfen bu gibi durumlarda evcil dostlarınızı arabada bırakmayın, bırakan kişilerin olması durumunda gerekli uyarılarda bulunmanızı rica ediyoruz. Önem arz eden bir diğer nokta da kedilerin kürkleri ıslandığında vücut sıcaklığını ayarlayamaz ve hipotermiden ( vücut sıcaklığın düşmesi) ölme olasılıkları vardır. Bu sebeple yağışlı havalarda dikkatli olunmalıdır.

Deri kürk ve tüylerin doğal flora ve faunası…

Deri, tüy ve kürkün yüzeyi bu üç yapının sağlığı için gerekli; yararlı olan mikroplarla çevrilirdir. Derinin çeşitli yerlerinde mikroorganizmalar tarafından oluşturulan mikroklimalar vardır; bu alanlar, çoğunlukla mikroorganizmaların çoğalması; hayatta kalması için nemli ve ıslaktır.

Deri ve tüy sorunları…

Kedinin ortamda bulunan yabancı mikroorganizmalara karşı ilk savunma hattı olan kürk ve tüyler çeşitli hastalıklara karşı açıktır. Kedinin kürküyle ilgili sorunları hemen belli olur. Çünkü tüyler diken diken olur, kurur, parlaklığını yitirir ya da dökülür. Kedilerde en bilinen deri sorunu pire alerjisidir.

Gereksinimler

Bir yavru kedi sahiplenmeden önce gerek duyduğunuz temel pet malzemeleri vardır. Bu malzemeleri kendi müşterilerimize indirimli fiyatla göndermekteyiz. Piyasa değeri 600 TL olan gereksinimleri 300 TL’ye bizden alabilirsiniz. Bu malzemeler arasında neler yer almaktadır?

 1. 2 kg mama
 2. mama kabı
 3. su kabı
 4. tasma
 5. vitamin
 6. çiş egitim damlası
 7. kemik (diş kaşıntısı için)
 8. şampuan
 9. kuru şampuan
 10. tarak
 11. tasma aksesuarı
 12. taşıma kafesi
 13. konserve mama (2 adet)
 14. yatak
 15. oyuncak

İZMİR SATILIK SİYAH SCOTTİSH FOLD YAVRU FOTOĞRAFLARI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir