KEDİ ÇİFTLİĞİNDEN KEDİ ALMAK

Kısırlaştırma konusunda İstanbul'da Veteriner Kliniği arayanlar, Petopia Veteriner Kliniği ümraniye kedi kısırlaştırma sayfasını ziyaret edebilirler.

Kedi çiftliğinden kedi almak başlıklı yazımızda sizlere satılık kedi almadan veya aldıktan sonra nelere dikkat etmeniz gerektiği noktasında bir takım bilgiler vererek, aklınıza takılan sorular var ise, bu sayede cevaplamış olacağız. Bu bağlamda,Kedi yavrusu tırnak kesimi nasıl, ne şekilde ve kimler tarafından yapılmalıdır?, satılık kediler yiyebileceği mamalar ve ev yemekleri neler olmalıdır?, doğum yapan bir kedinin yavru bakımı nasıl ve ne zaman başlamalıdır?, kedi tuvalet eğitimi ne zaman başlamalı?, satılık kedi yavrusu yaşlılık belirtileri ne zaman başlar?, kedi çiftliği neden denge kaybı yaşar?, yavru kedi böbrek yetmezliği var ise nasıl anlaşılır? gibi başlıklar altında bilgiler sunacağız.

Kedi çiftliğinden kedi almak

7 gün 24 saat hizmet alabileceğiniz ve pek çok yönden sektörde öncü olan satılık Kedi yavruları siz değerli kedi sever müşterilerine, müşteri memnuniyetini gözeten, kurumsal bir anlayış ile hareket eden, dürüst, ilkeli, tutarlı hizmetleri ile pek çok kişinin beğenisini kazanmış ve kazanmaya devam etmektedir. Sizlerde hiç tanımadığınız fakat güveni, dürüstlüğü ve samimiyeti rahatlıkla hissedeceğiniz Petcil Kedi aracılığı ile, ailenize yeni dostlar edinebilir, neşenize neşe katabilirsiniz. Siz hayal edin, Petcil Kedi, hayalinizi kapınıza getirsin!

Bilgi ve satın alma işlemleri için 0554 576 26 42

  

Kedilerin tırnak kesimi nasıl, ne şekilde yapılmalıdır?

Biz veteriner hekimlerin önerdiği ve doğru olan en az 2 ay ara ile kesilmelidir. Bunun için ise yavru kediler için satılan özel tırnak makasları bulunmaktadır. Bunları pet shoplar veya veteriner kliniklerinden temin ederek, kullanabilirsiniz. Tırnak kesiminde oldukça önem arz eden nokta ise, tırnakların çok kesilmemesi gerekliliğidir. Aksi halde canlı dokuyu kesebilir, kedinizin canını yakabilir ve kanama olur. Eğer bu işlem size zor gelecek olursa, veteriner kliniklerine gitmek sureti ile veteriner hekimlerinizden destek alabilirsiniz.

Tırnağı siz kesecekseniz, sadece beyaz olan kısım kesilmelidir. Kırmızı veya pembe olan yer kesilmemelidir.

Yavru kediler hangi ev yemeklerini ve mamaları yemelidir?

Yavru kedi protein ihtiyacı köpeklere göre oldukça fazladır. Bu fazlalığı karşılamak için ise en uygun olan gıda kaliteli bir mama olacaktır.  Satılık kedi yavruları örneğin ciğer verilecek ise, aşırı miktarda verilmemelidir. Çünkü A vitamini fazlalığı oluşacaktır. Diğer taraftan, yağlı balıkların çok verilmemesi gerekiyor. Sebep olarak ise E vitamini eksikliğine sebep olacaktır.

Eğer kediniz gebe ise ve doğumunun sonlarına doğru yaklaşmış ise normal yediği öğünün yaklaşık olarak 3 katı miktarında besleme yapılmalıdır.

Kedilere verilebilecek ev yemekleri:

 • Omlet
 • Pişmiş balık
 • Kıyma
 • Sebzeli et
 • Tahıl gevreği
 • Pişmiş havuç
 • Makarnalı et
 • Pişmiş yemekler
 • pişmiş tavuk
 • Sardalya
 • Ton balığı
 • Sebzeler verilebilir.

Yavru kedi ve yetişkin kediye verilmemesi gereken yiyecekler:

 • Akciğer
 • Kemik
 • Beklemiş, aroması kaçmış mamalar kedilere verilmemelidir.

Tek seferde ve çok miktardan ziyade az miktarda ve sık aralıklarla mama vermek ve sularını her daim taze ve temiz tutmak doğru bir davranış olacaktır.

Doğum yapan bir kedi ve yavru bakımı ne zaman başlamalı?

Yavru kedi henüz küçükken bakıma alıştırıldığı taktirde, aranızda daha çabuk bağ oluşacak ve büyüdükçe size daha az zorluk çıkaracaktır. Ayrıca kediniz dışarı çıkmıyor ise tırmalama tahtası almanız veya tırnaklarını 2 ayda bir kesmeniz doğru olacaktır. Diş sağlığının korunması için ise haftada bir dişleri fırçalanmalıdır.

Kedilerde yaşlılık belirtileri ne zaman başlar?

Kedilerin ömrü iyi bakım ve besleme nedeni ile her geçen gün uzuyor. Günümüzde pek çok ev kedi çiftliği, ciddi bir sağlık problemi olmadığı taktirde 10-15 yıla kadar yaşayabilmektedir. Fakat yaşlılık belirtileri 10 yaşından sonra belirmeye başlamaktadır.  Bu yaştan sonra kedilerinizin düzenli aralıklarla sağlık kontrolü yapılmalıdır.

Kediler neden dengesini kaybeder?

Pek çok canlıda olduğu gibi kedilerde de kulak hastalıklarında denge kaybı yaşar. Özellikle iç kulak ve orta kulağı etkileyen hastalıklarda. Erkenden müdahale edilmesi gereken bir durumdur. Aksi halde kalıcı denge kaybı söz konusu olabilir.

Kedide böbrek hastalığı veya yetmezliği varsa, nasıl anlaşılır?

Eğer satılık kedi böbrek yetmezliği var ise bir takım belirtiler verecektir. Kan basıncında düşme, kusma, şok, ishal, kanama, kalp yetersizliği gibi hatalıklar böbrek yetmezliğine sebep olur. Ayrıca direkt olarak idrar yollarında tıkanma, taş, ağrı, ve idrar kesesi hastalıkları da böbrek yetmezliğine sebep olur. İdrar çıkışı yetersiz olacağından geri böbreğe dönecek ve basınç artışı nedeni ile ağrıya neden olacaktır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir