KEDİMİ ÜCRETLİ SAHİPLENDİRMEK İSTİYORUM

Kısırlaştırma konusunda İstanbul'da Veteriner Kliniği arayanlar, Petopia Veteriner Kliniği ümraniye kedi kısırlaştırma sayfasını ziyaret edebilirler.

Kedimi ücretli sahiplendirmek istiyorum başlıklı yazımız içinde sizlerin hayatını kolaylaştırmaya devam ediyoruz. Bu bağlam da satılık kedi nasıl epilepsi olur?, kedilerin yaşına göre vücut gelişimi nasıl olmalıdır?, kedilerde kalp krizi var mı?, kedi ishal olursa nasıl tedavi edilmelidir? gibi başlıklar altında sizlere değerli bilgiler vermeye devam edeceğiz.

Kedimi ücretli sahiplendirmek istiyorum

Petcil kedi olarak siz değerli hayvan sever dostlarımıza hem kedi yavrusu sahiplendirme hem de satılık kedileri alma noktasında katkı sağlıyoruz. Eğer sizlerde elinizde olan satılık kedi yavrusu  bakım ve besleme konularında zorluk çekiyor ve satılık kedi yavruları için bir yuva arıyorsanız,  hemen bizimle iletişime geçin.

Sizlerin bize emanet ettiği yavru kedi, yine sizler gibi sevgi ve şefkat taşıyan ailelere sahiplendirilecektir. Kedilerin bize tesliminden sonra da sizlere takibi ve bilgi konusunda gerekli desteği sunuyoruz.

Bilgi ve satın alma işlemleri için 0554 576 26 42

Kedilerde epilepsi hakkında her şey

Kedimi ücretli sahiplendirmek istiyorum kedilerinde epilepsi olup olmadığını anlamak için, başta fiziksel olmak üzere, nörolojik testler de yapmak doğru olacaktır.Bir diğer önemli nokta ise rutin kan testi mutlaka yapılmalı, göz ardı edilmemelidir. Hızlı bir kan testi neticesinde nöbetlerin kaynağı ortaya konabilir. Bir diğer yöntem ise; yaygın olmamakla birlikte MR yapılarak da tümör vb. yapıların varlığı ortaya konarak, epilepsiye neden olup olmadığı tespit edilmeye çalışılır.

Eğer yapılan tetkikler veya kapsamlı laboratuvar incelemeleri sonucunda, kedinize epilepsi teşhisi konulursa, tamamı ile bir iyileşme beklenmemelidir. Kedi sahibi olarak bu gibi durumlar ile karşı karşıya kalırsanız, daha önceden alıp, hazır bir halde beklettiğiniz epilepsi ilaçlarını kullanınız. İlacı dozajı ve kullanımı noktasında ise veteriner hekiminiz sizlere ihtiyacınız olan bilgileri verecektir.

Unutulmamalıdır ki epilepsi teşhisi sizlere bir külfet getirmektedir. Teşhis konulduktan sonra ise belirli aralıklarla kontrole gelinmelidir.

Yaşına göre kedi bakımı veya vücut ağırlığı ne olmalıdır?

Kedilerin ebatları erkek veya dişi olmasına göre değişiklik göstermektedir. İlk olarak ağırlıklarından başlayacak olursak kedimi ücretli sahiplendirmek istiyorum erkek kedileri 3.5 ile 7 .5 kg arasında bir ağırlığa sahip olmalıdırlar. Dişi satılık kedi ise 2.5-4.5 kg arasında bir ağırlığa sahip olmalıdır. Enleri ise 30-35 cm arasında iken, uzunlukları 70-80 cm arasında bir değerde olmalıdır. Her iki cinsiyette de kuyruk altı bölgesi temiz olmalı, yara, tahriş ve dışkı izleri olmamalıdır. Dış görünüşte far edebileceğiniz bir diğer şey ise kürk parlak ve canlı olmalıdır. Hareket veya davranışlarda bir durgunluk olmamalı, gözler temiz, parlak ve canlı bir bakış olmalıdır. Üçüncü göz kapağı görülmemelidir. Burun temiz ve nemli bir görünümde olmalıdır, dişlerde taş olmamalı, nefesi koklandığında temiz kokmalı, diş etleri gulgini pembe olmalı ve iltihap olmamalıdır. Bir diğer önemli nokta ise düzenli aralıklarla tuvalete çıkması, mama yemesi, su içmesi gerekmektedir.

Kedilerde kalp krizi olur mu veya kediler kalp krizi geçirir mi?

Bizlerde olduğu gibi kedi yavrusu da kalp krizi geçirebilir. Bu durum ise satılık kediler için % 90 oranında geçerlidir ve ani ölüm gerçekleşir.

Hangi durumlarda kedilerde kalp ile ilgili bir sorun olduğu düşünülür?

  • Ani düşme
  • Bayılma
  • Solunum güçlüğü
  • Diş etlerinde mavimsi renk
  • Solunum güçlüğü
  • Harekette isteksizlik
  • Hareket halinde öksürük gibi bir takım belirtiler göstermektedirler.

satılık kedi yavrusu kalbi dakika da 100-200 arası atar.

Genel olarak kalbi kalp kurtları ve kalp krizi ile ilgili olarak etkilenir. Eğer kediniz kalp rahatsızlıkları yönünden hassas ise, bu her zaman belirti vermeyebilir. Basit bir operasyon sırasında verilen anestezi nedeniyle, kediniz deki kalp rahatsızlıkları tetiklenebilir ve satılık kedi yavruları ani olarak ölebilir. Bu nedenle en ufak bir operasyon dahi olsa kan ve diğer tetkiklerin yapılması, kan gazlarına bakılması vs. yapılmalıdır. Fakat bu pek çok yavru kedi sahibi için maddi yönü nedeni ile istenmemektedir.

Kalp ile ilgili olarak ortaya çıkabilecek bir diğer kedi çiftliği sorunu ise doğuştan veya kalp kapakçığı ile ilgili sorunlar olabilir.

Kalp ile ilgili oluşabilecek bir diğer sorun ise zehirlenme durumunda ortaya çıkmaktadır.

Dikkat edilecek nokta ise mutlaka operasyon öncesi kontrol veya diğer bir adıyla check up yapılmalıdır. Kalp kurtlarına karşı ise düzenli olarak parazit ilaçları yapılmalıdır.

Kedilerde ishal ve tedavisi nasıl olmalıdır?

Satılık yavru kediler genellikle ani yapılan mama değişikliklerinde çok çabuk ishal olmaktadırlar.  Bu duruma karşı önlem olarak ise yeni alınan mama ile eski mama karıştırılarak bir süre verilmeli, ardından yeni mamaya geçilmelidir. Eğer buna bağlı bir ishal ortaya çıktıysa, kedinizi 12 saat kadar bir süre aç bırakarak ishali ortadan kaldırabilirsiniz.

Eğer ishal 12 saat aç bırakmaya rağmen hala devam ediyorsa, beslenme ile alakalı olmadığı anlaşılır, bu kez de işin uzmanına danışılması yerinde ve doğru bir davranış olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir