SATILIK BRİTİSH SHORTHAİR YAVRULARI İSTANBUL

Kısırlaştırma konusunda İstanbul'da Veteriner Kliniği arayanlar, Petopia Veteriner Kliniği ümraniye kedi kısırlaştırma sayfasını ziyaret edebilirler.

Kedilerde parazit denetimi nasıl olmalı?, dış parazitler nasıl önlenir?, Kedilerde hangi dış parazitler bulunur; nasıl bir etki gösterirler?, kedilerin iç parazitleri nelerdir?, Nasıl etki gösterirler, tanısı ve tedavisi nasıl yapılır? Kedinizi ve evinizi pireden nasıl kurtarabilirsiniz?, Kulak akarları nedir?, Toxoplasma Gondi nedir ve bizim için ne gibi tehlikeler barındırır? gibi merak edilen konularda doğru ve yeterli bilgi satılık british shorthair kedi yavruları İstanbul başlığı altında Petcil tarafından siz değerli kedi sever dostlarımıza sunulmaktadır.

Satılık british shorthair kedi yavruları İstanbul

Petcil kedi olarak Türkiye’nin dört bir yanına sizlerin de talep ettiği standartlarda hizmet veren ve sizlere sunduğumuz hizmeti kurumsal bir anlayış içerisinde eksiksiz yerine getirmekteyiz. Kurumsal hizmet anlayışımız gereği sizlere sahiplendirdiğimiz yavru kedilerimizin IRK ve SAĞLIK güvencesini veriyor; sizleri PETCİL güvencesiyle mutlu ediyoruz. SENDE AİLEMİZ ARASINA KATILAN ONLARCA MUTLU MÜŞTERİ ARASINDA YER ALMAK İSTEMEZ MİSİN? 

Yapmanız gereken tek şey HEMEN aşağıdaki numarayı aramız ve BU AYRICALIKLI AİLE ARASINDA SİZE AİT OLAN YERİ ALMANIZDIR.

Bilgi ve satın alma işlemleri için 0554 576 26 42

Kedilerde parazit denetimi

Satılık kedi parazit mücadelesinde en önemlisi etkili ve lisanslı bir ürün ile kedinizi korumanız doğru bir yaklaşım olacaktır.

Pek çok kedi paraziti mevsimsel olarak etki gösterir veya ortaya çıkar, havanın sıcak olduğu mevsimlerde sayıları hızla artar. Kedinizi her türlü iç ve dış parazite karşı korumanın yegane yolu ise rutin olarak iç ve dış parazit etkenlerine karşı medikal preparatların uygulanmasıdır.

Diğer önemli nokta ise parazit yönünden iyi bir gözlemci olmaktır. Bu bağlamda kedilerde görülen parazitlerden olan TENYA kedilerin poposunda kurumuş parçalar bırakmaktadır. Kedilerimiz parazitler rahatsız edici aşamaya gelene kadar rahatsız olmazlar. Kedi yavrusu bu parazitlerin salyalarına karşı alerjik bir reaksiyon gösterdiğinde kaşıntı ile karşılık verir.

Kene, pire ve bazı kulak uyuzu etkenleri göz ile görülebilirken, diğer akarlar, maya ve mantarlar göz ile görülememektedir.

Kedilerde dış parazit mücadelesi nasıl olmalıdır?

Satılık kediler çevrede bulunan veya annelerinden kendilerine geçen çok çeşitli dış parazitleri üzerinde veya içinde taşıyabilir.

Eğer kediniz parazit ile enfekte ise bir takım belirtiler göstermektedir. Bunlar;

  • Baş sallama
  • Kaşınma
  • Kepekli kürk yapısı
  • Kabarık tüyler
  • Enfeksiyonlu veya enfeksiyonsuz kaşıntıya ve
  • Tüy dökülmesine gibi belirtiler gösterebilir.

Kulak akarları sık görülür

Pek çok satılık yavru kedi kulak akarlarını annelerinden veya sokaktaki diğer kedilerden alırlar. Akarların tamamen ortadan kaldırılması zaman alan bir süreçtir. Eğer evdeki bir satılık kedi yavrusu muayene sonucu kulak akarı gördüyseniz; bu evdeki tüm kedi ve köpeklerde de olacağı anlamına gelmektedir. Bu yüzden evdeki tüm kedi ve köpekleri tedavi edin. Kulak akarları nasıl yok edileceği noktasında ise Veteriner Hekiminiz tarafından uygulanacak SELAMEKTİN etken maddeli bir ürün ile rahatlıkla ortadan kaldırılmaktadır. Eğer kulak içi bir uygulama önerildiyse bunu en az 2 hafta uygulamanız gerekiyor.

Kedinizde ve evinizde olan pirelerden nasıl kurtulabilirsiniz?

Evinizdeki pireler ile mücadele ederken etkili üç yöntem bulunmaktadır.

  • Pire doğum kontrol programı: Bu amaçla piyasa da veya ilaçlama şirketlerinden temin edebileceğiniz LUFENURON etken maddeli ticari ürünler bulunmaktadır. Bu madde ile yetişkin pireler ağız yoluyla alıp öleceklerdir. Yukarıda verilen etken maddeli ürünler pire tükürüğüne alerjisi olmayan veya bu maddeye alerjisi olmayan her satılık kedi yavruları için  kullanılabilmektedir.
  • Pire kovucu: SELAMECTİN, FİBRONİL veya İMİDACLOPRİD ile pirelerin kedinize geçmesini önleyebilirsiniz. Dış parazitlerin yoğun olduğu dönemlerde ayda bir kez kedinizin ense veya sırt derisine uygulanmalıdır.

SELAMECTİN ayrıca kulak akarları, yuvarlak solucanlar ve uyuza karşı etkili bir üründür. FİBRONİL ise pireler kadar keneleri de öldürür.

  • Halıları temizlemek: Satılık british shorthair yavruları istanbul Pireler yumurta ve larvalarını halılara bırakabilir. SOSYUM BORAT, TETRA BORAT veya POLİBORAT’la yapılan profesyonel bir halı temizliği neticesinde 1 yıl boyunca garantili pirelerden sizi korur. Burada dikkat edilecek nokta ise çamaşır boraksını kullanmayın; göz, solunum ve böbrek sorunlarına yol açabilir.
DIŞ PARAZİTLER
PARAZİT KEDİLER NASIL ENFEKTE OLUR? TANI VE TEDAVİ
PİRELER Pireler vücut ısısı, sürtünme ve kedi kokuları ile aktif hale gelir. Dinlenen larva canlanır, pire olur ve ardından kan emmeye başlar. Pireler çevreden ve diğer hayvanlardan geçebilir. Pireler her zaman kaşıntı yapmaz. Butlar çevresinde, kuyruk dibinde, deride ve tüylerde parlak siyah benekler arayın.
AKARLAR(UYUZ) Akarlar genellikle anneden yavrusuna geçerler. En çok geceleri harekete geçip kaşıntı yaparlar. Kulak ve deride kaşıntı olur. Anneden geçen CHEYLETİELLA akarları çoğunlukla yavruda sorun olur.

 

SARKOPTİK akarlar(uyuz) daha çok köpeklerde görülürler, kedilerde oldukça nadirdir.

Eğer kulak akarı varsa kaşıntı, kulak kiri ve döküntü olur.

Eğer sırtında kepek varsa Cheyletiella kaynaklıdır ve bunlar pireöldürücülerle kolaylıkla ölürler.

Uyuz için ise selamektin yeterli olacaktır.

KENELER Keneler uzun çimlerde saklanırlar. Bir gölge, bir titreşim, sıcaklık ile kan emecekleri yemeğin geldiğini anlar ve harekete geçerler. Kene kediye yapışır, ağzını deriye daldırır ve kan emip şişene kadar durur, sonra da kediden düşer. Kene aşırı kan emip şişince rahatlıkla görülür. Keneyi öldürmek için üzerine ALKOL dökün. Ardından cımbız ile çevirerek çıkarın. Keneyi derideyken sıkıp patlatmayın.
BİTLER Kedilerde nadir görülür. Bit ya da yumurtaları tüylerin içinde görülür. Fipronil ile tedavi edilir.
MANTAR Bize ve diğer kedilere geçebilir. Kaşıntı, tüy dökülmesi, kepeklenme. Mantar aşısı, lokal ve sistemik mantar preparatları ile tedavi edilir.

 

Kedilerde İç Parazitler Nelerdir?

Satılık british shorthair yavruları istanbul kedileri nadiren iç parazit belirtisi gösterirler. GİARDİA istisnadır. Kronik ishale sebep olur.

İÇ PARAZİTLER
PARAZİT KEDİLER NASIL ENFEKTE OLUR? TANI VE TEDAVİ
YUVARLAK SOLUCANLAR Bu kurtları genellikle yavrular daha doğmadan anneleri yavrularına geçirir; bazen de yavrular annelerini emerken, enfekte deriden alabilirler. Yavrular şiş karınlıdır ve kurt kusar. Kurdu olan anneler hamilelikleri boyunca ve yavrular 14 günlük yaştan sonra rutin olarak Fenbendazol(PANACURE) ile korunmalıdır.
TENYA  En yaygın görülen Tenya (Dipylidium caninum) enfekte olmuş pirenin yenilmesiyle bulaşır. Tenyalar nadiren kedilerde hastalık belirtisine neden olur. En belirgin göstergesi anüs etrafında pirinç benzeri kuru tenya parazitidir. Praziquantel etkilidir.
GİARDİA

(Gittikçe yaygınlaşıyor)

Mikroskobik ve tek hücreli bir canlıdır. Suyla bulaşır. Bu kedilerde nedeni tespit edilemeyen ishale neden olur. Büyük olasılıkla kanlı ishal görülür. Fenbendazol, Albendazol ile tedavi edilebilir.
KALP KURTLARI(nadir) Yumurtalar kediye sivrisinek ısırığı ile geçer. Bunlar kalbe yerleşerek daha büyük kurtlara dönüşür. Öksürme ve halsizlik ancak hastalık daha da ilerlediğinde ortaya çıkar. Dışarı çıkan kediler çıkmayanlara göre daha fazla risk altındadır. SELAMECTİN veya veteriner hekiminizin önerdiği preparatları kullanın.
TOXOPLAZMA Vahşi yaşamda bu parazit ile bulaşık eti veya canlıyı yiyerek alır. Klinik bir belirtisi vermez. Zoonoz dediğimiz insana bulaşan bir parazittir.

TOXOPLAZMA’ nın insan sağlığına etkisi

Satılık british shorthair yavruları istanbul kedileri için Toxoplazma nadiren bir sorun yaratır. Dışkıyla insanlara geçebilir. Basit bir tedavisi yoktur.

Hamile kadınlar ve bağışıklığı zayıf olan kişiler risk altındadır. İnsanlar en yaygın çiğ et, kedi dışkısı temizliği, bahçe temizliği, temiz yıkanmamış meyve sebzeler aracılığı ile bu paraziti alabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir