SATILIK BRİTİSH SHORTHAİR YAVRULARI İZMİR

Kısırlaştırma konusunda İstanbul'da Veteriner Kliniği arayanlar, Petopia Veteriner Kliniği ümraniye kedi kısırlaştırma sayfasını ziyaret edebilirler.
Cinsiyet Erkek
Renk Sarı-Gri
Ülke İngiltere
Doğum Tarihi
Evde Yaşam Evet
Çocuklarla Dost Evet
Veteriner Hekim Desteği
Bakım ve Eğitim Desteği
Irk ve Sağlık Garantisi
Tüm Şehirlere Gönderim

Satılık british shorthair yavruları

Satılık Scottish Fold ırk ve sağlık olarak Türkiye’nin önde gelen Petcil kedi çiftliği tarafından garanti edilmektedir. Türkiye’nin tüm şehirlerine hızlı gönderi yapmaktayız.Satılık Scottish Fold ırk ve sağlık olarak Türkiye’nin önde gelen Petcil kedi çiftliği tarafından garanti edilmektedir. Türkiye’nin tüm şehirlerine hızlı gönderi yapmaktayız.

Biliyor muydunuz? Petcil Kedi Çiftliği Veteriner Hekimler tarafından yönetilmektedir.

Satılık british shorthair yavru fotoğrafları

Hakkımızda Garanti iletişim Sık Sorulan Sorular 

Satılık british kedi yavruları

Kedi sahiplenmek gibi bir düşünceniz var ise  Kedi ilanları   ile ilgili araştırma yapmadan önce , kediler hakkında bilgi edinmek sizin açınızdan daha sağlıklı olacaktır. Sizler için hazırladığımız bu yazılar ve diğer pek çok yazı başlığı altında faydalı olabilecek bilgiler sunuyoruz.

Kedi eve geldikten sonra ilk 24 saat ne yapılmalı?

Evinize gelen yavru veya yetişkin kedinin sizi tanıması ve evinizi keşfetmesi için belirli bir süreye ihtiyacı vardır. Evi keşfetmek için yapacağı bu gezinin sizin ve diğer aile fertlerinin denetiminde sakin, sessiz ve heyecan yaratmayacak bir şekilde olmalıdır. Eğer küçük yaşlarda olan çocuklarınız var ise, onlara kedinin etrafında bağırmamalarını; sessiz, sakin hareket etmeleri, koşmamaları gerektiğini dile getirin. Kediniz ilk eve geldiğinde, keşfedeceği alanı bir veya iki oda ile sınırlı tutun. İlk başta kaçıp saklanacaktır. Yavaş yavaş odayı eşyaları tuvaletini saklanacağı yeri keşfettikten sonra rahat rahat gezmeye başlayacaktır. Git gide keşif bölgesini genişletecek ve sizlere yavaş yavaş yaklaşmaya başlayacaktır. Kediniz sizi tanımaya çalışırken, siz de sakince bekleyin; ani hareketler ve davranışlardan uzak durun.

Satılık kedi ve diğer kediniz ile karşılaşması

Evin eski kedisi ile, evinize gelen yeni yavru kediyi tanıştırmadan önce, yavru kedinin evi tanıyıp, kendisine uygun bir yer bulup yatmasını bekleyin. Ardından diğer kedinizi yeni gelen kediniz ile tanıştırabilirsiniz. Eski kediniz, yeni gelen kedinizi inceleyip, koklayacaktır. Kedilerden herhangi biri mutsuz görünmedikçe araya girmeyin. Diğer taraftan yavrunuzun fazla heyecana kapılmasına kapılmasına izin vermeyin. Yaşlı kediler yavru kedi sevimliliği, hareketliliği, canlı davranışlarından pek hoşlanmazlar. Hoşnutsuzluklarını da tıslama ve ısırma ile gösterirler.  Eğer eski kedinizin yeni gelen kedinize saldırabileceğini düşünüyorsanız, sizlerin olmadığı zamanlarda ikisinin yalnız kalmasına izin vermeyin; ayrı yerlerde tutulduklarına emin olun.

Kedi yavrusu ve evdeki diğer köpeğin karşılaşması

Çoğu kez kedi-köpek tanışması iyi gider. Bu tanışmalar esnasında kedi hırlar ve köpek de bu hırlamaya anlayışla karşılık verir. Eğer bir terrier, bir tazı ya da tabiri caiz ise hırçın ve kabadayı bir köpeğiniz var ise, kedinize zarar vermeyeceğine ve kovalamayacağına emin olun. Eğer böyle bir şüpheniz var ise kedi- köpeğinizin yanında onları gözetecek birisi olduğundan emin olun.

Kedilerin yöneten tarafta olması doğanın doğal düzenidir. Bu durunu hepsi olmasa da pek çoğu anlar.

Eğer kediniz yattığı yerden veya yatağından hoşlanmıyorsa, sizin yatağınız yerde veya yatağınızda yatmak isteyecektir. Böyle bir durum söz konusu ise yatağını veya yerini değiştirin, bu deneme yanılma yöntemiyle, kediniz için en uygun yeri seçmiş olacaksınız.

Satılık kediler- kim nerede uyuyor?

Satılık british shorthair yavruları izmir kedilerde erken eğitim şarttır. Bu size kalmakla beraber, kedinin yatacağı yeri öğrenmesi oldukça önemlidir. Kedinizin odanızda yatmasına izin verirseniz, bir hafta sonra sizinle birlikte yatağın içinde uyumak isteyecektir. Eğer siz ve eşiniz veya kız arkadaşınız bu durumdan rahatsız olmuyorsanız sorun değil, ancak bu durum sorun teşkil edecekse, rahat bir yatak hazırlayıp, orada yatmasını sağlayın, gece ve şafak vakti sizi rahatsız etmesin diye odanızın kapısını kapalı tutun.

Eğer sahiplendiğiniz kedi Siyam ırkı bir kediyse ve ulumaya meraklı ise, gece rahat bir uyku için kulak tıkacı almanız yerinde bir davranış olacaktır. Yüksek sesli kediler, çıkardıkları ses ile sizlerden bir karşılık görmediği taktirde yaklaşık olarak üç hafta içinde son vereceklerdir.

Risk Almayın, %100 Garanti Programı

Yavrularımızın sağlık garantisini 1 hafta olarak belirmekteyiz. 1 hafta boyunca yavrularımızın sağlıkları konusunda çıkacak tüm problemlerde anında koşulsuz destek sağlıyoruz. Kedi Çiftliğimizden sahipleneceğiz yavruları mutlaka bir Veteriner Hekime göstermeli ve sağlık kontrollerini yaptırmalısınız. Böylelikle sağlıklı bir yavru sahiplendiğinize emin olacaksınız.// yavruları mutlaka bir Veteriner Hekime göstermeli ve sağlık kontrollerini yaptırmalısınız. Böylelikle sağlıklı bir yavru sahiplendiğinize emin olacaksınız.

Garanti Koşulları

Kedinize bir isim vermek çok önemlidir

Satılık kedi yavrusu kedinize bir isim vermeyi düşünüyorsanız dikkat etmeniz gereken bir kaç detay olmalıdır. Kediniz en çok kısa çarpıcı isimler bulup vermeyi deneyin. Mümkün ise tek heceli bir isim olmalı; iki heceli bir isime kadar da düşünülebilir. Kedinize isim verirken dikkat edeceğiniz diğer bir nokta ise her zaman kullandığınız kelimelerden farklı kelime ve sesleri tercih edin.

Satılık kedi yavruları- Sorun yaratmayın

Satılık british shorthair yavruları izmir kedisini kendisine ayrılan yatağa koyun ve orasının kendisine ait olduğunu düşünsün. Siz yemek yerken ona yemek verin ve tekrar beklesin. Davranışlarınızda kararlı ve tutarlı olun. Bir kere yaptığınızı düşünseniz dahi, bu gelecek için bir sorun olacaktır. Kediler hiç düşünemeyeceğini kadar uyanık canlılardır. Zekalarına karşı kendinizi koruyun. 🙂

Ev kurallarınız olsun

Ailenin tamamını kapsayacak kurallar oluşturun ve bu kuralları ailenin bütün fertlerinin görebileceği bir yere; mutfağa asın, örneğin kedimizin adı Sarman olsun:

 1. Sarman öncelikle Evil’in sorumluğunda olacak.
 2. Sarman mutfak hariç her yerde dolaşabilir.
 3. Sarman kendi odasında veya boş bie odada uyuyacak.
 4. Sarman’ın ismi söylenip, ardından miyavladığında ödül verilecek; aksi durumda verilmeyecek.
 5. Dikkat çekmek istendiğinde hep önce ismi söylenecek.
 6. Aile ile ilgili tatil, gezi,iş gibi nedenler ile plan yapılacaksa Sarman da gözetilerek plan yapılmalı.
 7. Sarman’ın kaçabileceği ivin dış kapıları ve pencereleri kapalı tutulacak.

Satılık british shorthair yavruları izmir kedi özellikleri

Etkileyici bir yapısı olan britanya kısa tüylüsü kendi kendine yeten bir kedi cinsidir.  Sahip olduğu kürk sayesinde çok zorlu havalarda dahi kendisini koruyabilmektedir.  Genel olarak uysal bir yapıya sahiptir. Fakat söz konusu av olduğunda mükemmel bir avcıya dönüşebilir.

Britanya kısa tüylüsü 1880’lerde İngiltere’deki çiftlik ev ve sokak kedilerinden üretilmiştir. 1950’li yıllara gelindiğinde cins neredeyse yok olmak üzereydi. Bunu gören bazı üreticiler bu duruma bir el atarak bu durumun önüne geçtiler. 1970′ lerde Amerika’ya geldi. Bu kedilerin % 40’ı B kan gurubunda yer alır. Bu kısa tüylü kedilerde nadir görülen bir özelliktir.

Gereksinimler

Bir yavru kedi sahiplenmeden önce gerek duyduğunuz temel pet malzemeleri vardır. Bu malzemeleri kendi müşterilerimize indirimli fiyatla göndermekteyiz. Piyasa değeri 600 TL olan gereksinimleri 300 TL’ye bizden alabilirsiniz. Bu malzemeler arasında neler yer almaktadır?

 1. 2 kg mama

 2. mama kabı

 3. su kabı

 4. tasma

 5. vitamin

 6. çiş egitim damlası

 7. kemik (diş kaşıntısı için)

 8. şampuan

 9. kuru şampuan

 10. tarak

 11. tasma aksesuarı

 12. taşıma kafesi

 13. konserve mama (2 adet)

 14. yatak

 15. oyuncak

 

  

 

SATILIK BRİTİSH SHORTHAİR YAVRULARI İZMİR” üzerine 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir