SATILIK CHİNCHİLLA (çinçilla) YAVRULARI

Kısırlaştırma konusunda İstanbul'da Veteriner Kliniği arayanlar, Petopia Veteriner Kliniği ümraniye kedi kısırlaştırma sayfasını ziyaret edebilirler.
Cinsiyet  Erkek
Renk Krem
Ülke İran
Doğum Tarihi
Evde Yaşam Evet
Çocuklarla Dost Evet
Veteriner Hekim Desteği
Bakım ve Eğitim Desteği
Irk ve Sağlık Garantisi
Tüm Şehirlere Gönderim

 SATILIK CHİNCHİLLA YAVRULARI

Satılık Scottish Fold ırk ve sağlık olarak Türkiye’nin önde gelen Petcil kedi çiftliği tarafından garanti edilmektedir. Türkiye’nin tüm şehirlerine hızlı gönderi yapmaktayız.Satılık Scottish Fold ırk ve sağlık olarak Türkiye’nin önde gelen Petcil kedi çiftliği tarafından garanti edilmektedir. Türkiye’nin tüm şehirlerine hızlı gönderi yapmaktayız.

Biliyor muydunuz? Petcil Kedi Çiftliği Veteriner Hekimler tarafından yönetilmektedir.

Hakkımızda Garanti iletişim Sık Sorulan Sorular 
Çinçilla kedi ırkı İran kedisi ve Ankara kedisinin eşleştirilmesi sonucu elde edilmiş, büyük oranda İran kedisine benzerlik gösteren ve geçmişi 100- 150 yıla dayanan bir kedi ırkıdır. Satılık  Chinchilla kedi ırkı ilk olarak 1888 yılında İngiltere’nin başkenti Londra’da ödül almıştır. Bu tarihten sonra hızla beğeni toplayarak günümüze kadar gelmiştir.

Chinchilla kedisi, zeki, oyuncu ve yumuşak başlı bir kedi ırkıdır. Sahibine bağlı bir kedi istiyorsanız satılık chinchilla kedi yavruları tam da size göre. İpeksi tüyleri, insanı neşelendiren yüz ifadeleri, sempatik ve ilgi çekici gösterileri ile sizlere keyifli dakikalar yaşatacak mükemmel bir kedi ırkıdır.

Bu ırkı sahiplenecek hayvan sever dostlarımızın dikkat etmesi gereken nokta; uzun tüylü olmaları nedeni ile günlük veya iki günde bir taranması gerekmektedir.

Kedinin kemik, eklem ve kas yapısı…

Kedilerimizin anatomik yapısı hız yapmaya oldukça uygundur. Sahip olduğu üç tür eklem;

 1. Lifli Eklemler
 2. Kıkırdak Eklemler
 3. Sinovyal eklemler, evcil dostumuza mükemmel bir esneklik sağlar.

Kediler, ince ama güçlü bacaklar, dar bir göğüs ve harkulade esnek bir omurgaya sahip olmaları ile mükemmel bir avcıdırlar. Her aşama hız da vücuttan bağımsız olan kürek kemikleri mükemmel bir esneklik sağlar.

Kemiğin yapısı ve büyümesi…

Daha kedi yavruyken, sahip olduğu kemik yapısı sürekli büyüme eğilimindedir. Sahip olduğu kafatası kemikleri, doğumu kolaylaştırmak için ayrık kemiklerden oluşmuştur. Doğam sonrası bu kemikler testere ağzı gibi birbirine geçerek kaynaşırlar. Kolları, bacakları ve kaburgaları boş kıkırdak borular olarak başlar; sonrasında ise kemikleşirler.

Kedilerde büyümeye büyüme hormonu ve seks hormonu etki eder. Evcil dostlarımız, erken yaşlarda kısırlaştırıldığı taktirde, kemikleri daha uzun olur.

Eklemler…

Yazımıza başlarken değindiğimiz gibi mükemmel bir esneklik sağlayan 3 tür ekleme sahiptirler.

 1. Lifli eklemler

Bu yapıdaki eklemlerde en ufak bir esneklik yoktur. Bu eklem yapısına en iyi örnek ise çene kemiğidir: ortasından lifli eklem ile birleşmiş iki kemikten meydana gelmektedir. Evcil dostumuz yüksekten düşmek kaydıyla bir tıravma yaşamış ve çenesi yere çarpmış ise bu kemikler kolaylıkla birbirinden ayrılabilir. Burada kırılma değil, lifli çene ekleminin ayrılması söz konusudur.

 1. Kıkırdak eklemler

Hayvanın omurgası arasındaki disk benzeri bazı eklemler, sert yapılı kıkırdaktan meydana gelmiştir. Kedilerde eklem kıkırdakları diğer türlere göre daha esnek bağlıdır. Bebeklik esnasında kemik uçları kıkırdak yapısındadır.

 1. Sinovyal eklemler

Bu eklem yapısı en hareketli yerler olan bacaklarda yer alır. Menteşe ve anahtar kilit benzeri bir yapıdadırlar. Bu yapılar kayganlık vererek, kemiklerin birbirlerine sürtünmesini önleyen sinovyal sıvı ile doludur. Söz konusu bu eklemler artritis; eklem kapsülünün yangısı, yaralanma, hastalık ve alerji gibi nedenlerden zarar görebilir, aşırı veya az sinovyal sıvı salgılanabilir.

Kedi tırnağının geri çekilme hareketi nasıl olur ?

Tırnaklar parmakların son kemiğinden uzar ve kiriş benzeri yapılar ile bağlıdırlar. Bu yapılar değişime uğramış deri tabakasından oluşurlar. Kediler hareket halinde iken tırnaklar derinin içinde yer alır. Dinlenme halinde tırnağı tutan bağlar tırnağı içeride tutar. Bu tırnakların dışarı çıkabilmesi için ise, kedi digital fleksör kasları büzüştürerek, tırnaklarını çıkarır.

Kaslar…

 • Kedinin sahip olduğu hızlı ve esnek kasları adeta süzülüyormuş gibi bir etki yaratır.
 • Kediler kısa mesafelerde harikalar yaratabilecek anatomik ve fizyolojik değişimler geçirmişlerdir. Söz konusu uzun mesafe olduğunda ise atletik değillerdir.
 • Binlerce yıl içinde edindikleri dört ayak üzerine düşme refleksi sayesinde pek çok düşme durumunda hayatta kalabilmektedirler.

Kedilere bu zarafeti veren üç temel karakterde kasları bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi kalpte bulunan kardiyak kas, diğeri ise iç organlarda bulunan istemsiz kas ve son olarak da vücudun diğer kaslarını teşkil eden çizgili kaslardır. Çizgili kaslar istemli kontrol edilen kaslardır.

Kas hücreleri…

Konnektif doku adı verdiğimiz doku, kasları oluşturan lifleri bir arada tutar. Yukarıda da değindiğimiz gibi kas sokusu üç farklı kas hücresinden oluşur:

 1. Hızlı seğiren yorulan hücreler: Kedi vücudunda bulunan kasların büyük kısmı hızlı seğiren, çabuk yorulan kas hücrelerinden oluşmaktadır. Bu anatomik ve fizyolojik yapı ile kedi çok çevik hareket edebilir, çok yükseklere sıçrayabilir ve avını saniyeler içinde yakalayabilir. Ama bu eylemi gerçekleştirirken sahip olduğu tüm enerjiyi de bir çırpıda kullanır.
 2. Hızlı seğiren, yorgunluğa dayanıklı hücreler: Çok az sayıda bulunan bu kas yapısı ile kediler iyi uzun mesafe koşucuları değillerdir. Çünkü çabuk yorulurlar.
 3. Yavaş seğiren hücreler: Bu kaslar kedinin avına yavaşça yaklaşmasını, gizlilik içinde hareket etmesini ve avına odaklanıp, her an atlamaya hazır bir pozisyonda beklemesini sağlar.

Kedi yürüyüşü…

Bir kedinin hareket ettiği esnada dikkatli izlenmesi sonucu ileriye doğru yapılan hareketin, neredeyse tamamı arka ayaklar tarafından yapıldığı fark edilebilir. Ön ayaklar ise fren görevi görmektedir.

Arka ayaklar tarafından yapılan bu itiş, koşma esnasında da aynı şekilde sürmektedir. Kediler koşarken; sağ ön ayak, sol arka ayak ile birlikte hareket ederken; sol ön ayak, sağ arka ayak ile birlikte eş zamanlı hareket etmektedir.

Kedi saldırısı ve sıçraması…

Sahip olduğu esnek kas ve omurgalar 180 derece dönmesini sağlamaktadır. Yine bu yapı sayesinde çok zarif sıçrama hareketleri sergileyebilmektedir.

Avına kilitlenen bir kedi harekete geçtiği sırada arka ayaklarından güç alarak yaylanır, havada sırtını kamburlaştırır, ön ayakları ile avına kilitlenir ve yere iner. Ön ayakların bir diğer önemli işlevi de tırmanma esnasında ortaya çıkmaktadır.

Evcil dostumuz yapacağı dikey veya yatay atlayışlarda alacağı mesafeyi hesaplar bunun sonucunda ne kadar bir yaylanma yapacağını veya itici güç kullanacağını belirlemiş olur.

Kedilerde dört ayak üstüne düşme refleksi…

Kedilere bu üstün özeliği veren tek bir yapı yerine koordineli yapılar ve etkili iletişim söz konusudur. Bu yapılar; esnek bir omurga, kaslar, keskin gözler ve iyi bir işitme aygıtı sayesinde gerçekleşmektedir.

Garanti Koşulları

Beyin ve Endokrin

Herhangi bir kedinin beyni, kalp tarafından vücuda pompalanan kanın yaklaşık olarak beşte birini kullanmaktadır.  Endokrin sistem dediğimiz hormonlar ise kedinin vücudunda gerçekleşen olayları ve kedinin davranışlarını düzenler. Sizler için değineceğimiz bir nokta ise kedilerin davranışlarının tamamen içgüdüsel olmadığı, aksine kedilerin öğrenebildiği ile ilgili olacaktır.

Vücuttaki tüm duyular ve hormonal bezler (endokrin bezler) beyne bilgi iletir. Gelen bu iletileri beyin değerlendirmeye alarak, nasıl tepki vermesi gerektiğinin talimatlarını verir. Bu işler ise büyük miktarda enerji gerektirmektedir. Kedi beyni, vücudunun ağırlığının yüzde birinden az olsa da,  kalp tarafından pompalanan kanın % 20’sini kullanmaktadır.

Vücutta Gerçekleşen İşlerin denetimi

Satılık scottish fold bir kedinin beyninde üretilen hormonların büyük bir kısmı kedinin yaşaması için önem arz eden günlük işlerin denetimini sağlar. Bunu ise beynin çeşitli yerlerinden salgıladığı hormonlar aracılığı ile yapar. Bunlar:

 • Antidiüretik Hormon (ADH): ADH hormonu beynin hipotalamus kısmından salgılanıp, hem kedinin idrarı, hem de dişi kedilerde doğumu başlatan ve sütün salgılanmasını sağlayan , oksitosin hormonu konsantrasyonunu denetleyen hormondur. Beynin hipotalamus kısmı bu görev dışında CRH ya da cortikotrofin salgılayıcı hormon üretir. CRH hormonu ise, ACTH’ın salgılanmasını denetler.
 • Adrenokortikotropin Hormon (ACTH): Stres ve tehlike arz eden durumlar söz konusu olduğunda  bu hormon adrenal bezlerden kortizol salgılanmasına neden olur.
 • Büyüme hormonları: Beyin de yer alan hipofiz bezi, büyüme ve gelişme hormonunun üretimini denetleyen hormonlar salgılar.
 • Tiroid uyarıcı hormonlar (TSH): Metabolizma hızının ayarlanmasından sorumlu tiroid aktivitesini başlatır.
 • Melanosit uyarıcı hormon (MSH): MSH, uyku düzeninin sağlanması ve iç saatin ayarlanmasından sorumlu  olan melatonin salgılar.
 • Cinsel faaliyetleri denetleyen hormonlar ise dişilerde FSH, erkeklerde ise LH ile sağlanır.

Gereksinimler

Bir yavru kedi sahiplenmeden önce gerek duyduğunuz temel pet malzemeleri vardır. Bu malzemeleri kendi müşterilerimize indirimli fiyatla göndermekteyiz. Piyasa değeri 600 TL olan gereksinimleri 300 TL’ye bizden alabilirsiniz. Bu malzemeler arasında neler yer almaktadır?

 1. 2 kg mama

 2. mama kabı

 3. su kabı

 4. tasma

 5. vitamin

 6. çiş egitim damlası

 7. kemik (diş kaşıntısı için)

 8. şampuan

 9. kuru şampuan

 10. tarak

 11. tasma aksesuarı

 12. taşıma kafesi

 13. konserve mama (2 adet)

 14. yatak

 15. oyuncak

Satılık Chinchilla Yavru Fotoğrafları

SATILIK CHİNCHİLLA (çinçilla) YAVRULARI” üzerine 4 yorum

 1. Çinçilla yavru sahiplenmek istiyorum İstanbula gönderebiliyormusunuz ve fiyatı ne kadar ayrıca gerçek resimlerini görüp seçebilme imkanım var mı

 2. merhabalar.ismim naime.eskişehir de ikamet ediyorum.3 kişilik bir aileyiz.
  23 yaşında yetişkin kızım var.cinçila dediğiniz iran kedisinden arıyor.eğer yardımcı olursanız çok sevinirim.

  1. Merhaba Naime hanım. ilginiz için teşekkür ederiz. Onur duyarız. 05545762642 numaralı telefonlar aracılığı ile bizlere ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir