SATILIK CHİNCHİLLA(ÇİNÇİLLA) YAVRULARI İZMİR

Kısırlaştırma konusunda İstanbul'da Veteriner Kliniği arayanlar, Petopia Veteriner Kliniği ümraniye kedi kısırlaştırma sayfasını ziyaret edebilirler.
Cinsiyet Dişi Erkek
Renk Gri-Beyaz
Ülke iran
Doğum Tarihi
Evde Yaşam Evet
Çocuklarla Dost Evet
Veteriner Hekim Desteği
Bakım ve Eğitim Desteği
Irk ve Sağlık Garantisi
Tüm Şehirlere Gönderim

Satılık Scottish Fold YavrularıSatılık Scottish Fold ırk ve sağlık olarak Türkiye’nin önde gelen Petcil kedi çiftliği tarafından garanti edilmektedir. Türkiye’nin tüm şehirlerine hızlı gönderi yapmaktayız.Satılık Scottish Fold ırk ve sağlık olarak Türkiye’nin önde gelen Petcil kedi çiftliği tarafından garanti edilmektedir. Türkiye’nin tüm şehirlerine hızlı gönderi yapmaktayız.

Biliyor muydunuz? Petcil Kedi Çiftliği Veteriner Hekimler tarafından yönetilmektedir.

Satılık chinchilla(çinçilla) yavru fotoğrafları

 

Hakkımızda Garanti iletişim Sık Sorulan Sorular 

Satılık kedi tuvaletleri

Halihazırda piyasada çok sayıda ve çeşitte kedi tuvaleti bulunmaktadır. Üstelik geçen zaman ve artan petshop ve klinikler sayesinde hemen her yerde temin etmek mümkün hale geldi. Kedi tuvaletleri için diğer bir seçenek ise internet üzerinden hizmet veren mağazalardır.

Kedi tuvaletleri açık, kapalı, manuel, otomatik kedi tuvaletleri gibi pek çok seçenek bulmak mümkündür. Sitemiz üzerinden sahiplendiğiniz yavru kedinizin ilerleyen zamanlarda kedi tuvaletlerini reddetmemesi için en kısa sürede bu tuvaletlere alıştırılması gerekmektedir. Aksi halde imkansız olmamakla birlikte kedinizi tekrar tuvalete alıştırmakta zorlanabilirsiniz. Kedi ilanları açık kapları daha önceden bilir ve daha rahat kullanabilirken, kapalı model tuvalet kullanırken endişelenenmeleri gibi bir durum söz konusudur. Gelişen teknoloji ile birlikte otomatik veya kendi kendini temizleyen kedi tuvaletleri, kedi severlerin beğenisine sunulmuştur. Bu kedi tuvaletleri zahmetsiz, pratik ve etkin bir kullanıma sahiptir. Bu tuvaletlerin faydaları bununla da sınırlı değil, kediniz bu tuvaleti kullandıktan sonra ayaklarının temizlenmesine de yardımcı olmaktadır.

Yavru kedi tuvaletlerinde kullanılacak küreklerin delikli olması daha sağlıklı olacaktır. Bu sayede temiz kumun atılması engellenip;dışkı ve idrar kaplı kum alınıp, atılacaktır.

Kedi yavrusu tuvaletleri için koku giderici

Piyasa da kedi severlerin kullanımına sunulmuş çok sayıda kedi tuvaleti koku gidericileri mevcuttur. Bu ürünler, sprey,granül, toz gibi formlarda olabilirler. Özellikle kokulu ürünler kullanmaktan kaçınılmalıdır. Sizlere hoş gelen bir koku kediniz için oldukça itici olabilir ve sonuc olarak tuvaletinden soğumaya kadar varabilir. Piyasadaki mevcut en iyi koku gidericiler, koku moleküllerini kırmak için kimyasal enzimler kullanmaktadır.

Kedim halıya pisledi ne yapmalıyım?

Eğer kediniz kedi tuvaletine değil de evin halısına, koltuğa, tuvaletinin altına, koridora vs. pislemiş ise bu yer koku giderici bir ürün ile temizlenmelidir. Bu kapsamda beyaz sirke ve su kedinizin eşyalarda ve mobilyalarda bıraktığı izleri temizlemek oldukça mümkündür.

Satılık kediler ve ev içi tuvalet sorunları

Eğer kediniz tuvaletini kullanmıyor ise temelde iki sorun akla gelmelidir: tuvaletinin yerini beğenmemiş olabilir veya tuvaletin içindeki kumu beğenmemiş olabilir. Diğer sebepler ise; yeteri kadar temizlememeniz veya aşırı temizlemeniz veya koku bırakan kimyasallar ile temizlemeniz sorunlar arasında sayılabilir. Dikkat etmeniz gereken başka bir detay ise evinizde olan başka bir kedinin tuvaletini kullanmak istemiyor olabilir. 

Tuvalet eğitiminin eksikliğinin bir başka sebebi de tıbbi bir sorun olan anal kese yangısıdır. Buna sebep olan şey ise anal keselerin tıkalı olmasıdır. Bu tıkanma sayesinde kedileriniz tuvaletini yaparken, acı duyabilir ve yaşadığı bu acıyı tuvalet ile ilişkilendirip, kullanmayı bırakabilir. Anal kese dediğimiz ve anüsün hemen altında bulunan bu kese sayesinde rektum da bulunan dışkı kayganlaştırılmaktadır. Eğer kediniz de anal kese yangısı var ise idrarını tuvaletine, dışkısını kabın dışına yapabilir; veya her ikisini dışına yapabilir.

Diğer bir taraftan, idrar yaparken sancı veya ağrı olması sebebi ile dışkısını kabına, idrarını kabın dışına yapabilir. İdrarda kristalleşme dediğimiz idrar taşları, mesane ya da idrar yollarında iltihap gibi nedenlerden kedi acı duyabilir. Eğer kediniz hasta ise genellikle lavabo veya küvet gibi yerlere pislemeyi tercih edebilir. Eğer bu gibi bir durum sonrası kedinizi veteriner kliniğine götürdüğünüz taktirde, hekiminiz kedinizden idrar örneği isteyebilir.

Risk Almayın, %100 Garanti Programı

Yavrularımızın sağlık garantisini 1 hafta olarak belirmekteyiz. 1 hafta boyunca yavrularımızın sağlıkları konusunda çıkacak tüm problemlerde anında koşulsuz destek sağlıyoruz. Kedi Çiftliğimizden sahipleneceğiz yavruları mutlaka bir Veteriner Hekime göstermeli ve sağlık kontrollerini yaptırmalısınız. Böylelikle sağlıklı bir yavru sahiplendiğinize emin olacaksınız.// yavruları mutlaka bir Veteriner Hekime göstermeli ve sağlık kontrollerini yaptırmalısınız. Böylelikle sağlıklı bir yavru sahiplendiğinize emin olacaksınız.

Garanti Koşulları

Satılık kedi yavrusu ve idrar fışkırtma

Kediler içgüdüsel olarak sahip oldukları alanları idrar fışkırtarak işaretler. Kısırlaştırılmamış erkek kediler, diğer kedilerden daha fazla idrar fışkırtma ile işaretleme yapar, ama kısırlaştırılmamış dişi kedilerde çağrıda bulunduğu sırada idrarla işaretlemeyi arttırırlar. Tüm kediler, kısır ya da değil, eve yeni bir kedi geldiğinde, bahçede bir kedi gördüğünde, hatta insanların evdeki gerginlik düzeyi artığında idrar fışkırtma davranışı sergileyebilir. Bunun sebebi ise kedinin kendisini tehdit altında hissetmesidir. 

İdrar fışkırtma sorunu ve çözümü için öncelikle altta yatan sebebi ortaya çıkarmanız gerekiyor. Bu soruna çözüm bulana kadar ise kedinizi köpek boxları veya büyük tel kafeslere koymanız gerekiyor. Bu kafeslerin içinde tuvaleti ve yatağı olmalıdır. Ardından koku fışfırtılan bölge aromatik bir koku giderici ile temizlenmelidir. Yemek ve su kaplarını idrarını fışkırttığı yere yaklaştırın ve kedinizi kalkık bir kuyruk ile duvara doğru yaklaşırken görmeniz durumunda oyun ile dikkatini başka yere çekin.

İdrar fışkırtma içgüdüsel bir davranış olup, kedinin kendi alanını işaretleme ve bölgeye girecek olan diğer kedilere bölgenin kendisine ait olduğunu gösterme yoludur. Eğer bu kokuya rağmen bölge işgaline kalkışan bir kedinin olması durumunda, amansız bir kavga yaşanacaktır. Genel de kışırlaştırılmamış  erkek kedi bu davranışı sergilese de dişi kediler de kızgınlık döneminde işaretleme davranışını yapabilirler. Ayrıca bölgeye yabancı bir kedi girdiğinde de kedilerde işaretleme davranışı görülebilir.

Satılık kedi yavruları ve kediden idrar örneği nasıl alınır?

Veteriner hekiminiz bazen sizlerden idrar örneği isteyebilir. Bu durumda kedi tuvaletindeki emici kumu; temiz ise başka bir kaba veya poşete koyun. Tuvaleti de iyice yıkayıp temizledikten sonra kurulayın ve kurumasını bekleyin. Ardından iyice yıkanmış ince çakıl ya da polistren kullanın. Bu sayede idrar kabın altında toplanacaktır. Sonrasında ise en kısa sürede idrar numunesini veteriner hekiminize ulaştırın.

Gereksinimler

Bir yavru kedi sahiplenmeden önce gerek duyduğunuz temel pet malzemeleri vardır. Bu malzemeleri kendi müşterilerimize indirimli fiyatla göndermekteyiz. Piyasa değeri 600 TL olan gereksinimleri 300 TL’ye bizden alabilirsiniz. Bu malzemeler arasında neler yer almaktadır?

 1. 2 kg mama

 2. mama kabı

 3. su kabı

 4. tasma

 5. vitamin

 6. çiş egitim damlası

 7. kemik (diş kaşıntısı için)

 8. şampuan

 9. kuru şampuan

 10. tarak

 11. tasma aksesuarı

 12. taşıma kafesi

 13. konserve mama (2 adet)

 14. yatak

 15. oyuncak

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir