SATILIK KEDİ-ANKARA

Kısırlaştırma konusunda İstanbul'da Veteriner Kliniği arayanlar, Petopia Veteriner Kliniği ümraniye kedi kısırlaştırma sayfasını ziyaret edebilirler.

Satılık kedi-Ankara yazımızda sizlerin işine yarayacak bilgiler vermeye devam ediyoruz. Bu bağlamda kediniz yiyecek için yalvarıyorsa ne gibi önlemler alabilirsiniz?, evde bulunan veya eve yeni gelen kediler ile ilk iletişimi nasıl daha kolay sağlanır?, tekrar eğitme kuralları, kediniz her fırsatta dışarı kaçmak istiyorsa ne yapılabilir?, kedinizin zekasını nasıl test edebilirsiniz?,ileri düzey davranış sorunları söz konusu ise kimlerden nasıl ve ne şekilde bir yardım alınabilir?, aşk ısırıkları ve sevilirken aniden saldırganlaşıyorsa; sebebi nedir ve ne yapılabilir gibi merak ettiğiniz konularda sizlere gerekli bilgileri sunacağız.

Satılık kedi-Ankara

Petcil kedi çiftliği olarak benimsediğimiz vizyon doğrultusunda Türkiye’nin en iyi, en dürüst, en güvenilir, en hijyenik ve en iyi bakım besleme ortamı sağlayan kedi evi ve kedi çiftliği olmaktır. Evrensel, saygın, her geçen gün bilgi birikimini ve tecrübesini artıran lider kedi çiftliği ve kedi evi olma yolunda emin adımlar ile yol alırken, sizleri de aramızda görmekten mutlu olacağız.

Bilgi ve satın alma işlemleri için 0554 576 26 42

Yiyecek için yalvarmak

Satılık kedi yemek yediğiniz esnada odadan çıkarılmalıdır; bu yapılabilecek en iyi yoldur. Siz yemek yerken, o da başka bir oda da kendi mamasını yesin. Mama verirken mümkün olduğu kadar aynı odayı kullanın bu sayede o odayı rahatlıkla benimseyecektir. Sonrasında ise siz yemek yerken sizi rahatsız etmeyecektir.

Diğer kedilerle yaşamak

Sokakta karşılaşan ve birbirinden rahatsız olan iki kedi yavrusu bir gidene kadar birisi diğerini rahatsız eder. Dışarıda ortamdan uzaklaşmak söz konusu iken, ev ortamında böyle bir durum söz konusu değildir. Böylesi bir durumda gerginlik, bağırmalar, tacizler ve evi koku ile işaretleme gibi istenmeyen durumlar söz konusu olabilir.

Ev ortamında mümkün olduğu kadar satılık kedi anlaşmazlıklarını çözmek veya oluşmasını önlemek için ya aynı zamanda iki yavru kedi alın ya da kedinizin yavruları olduğunda onlardan birisini tutun.

Bazen kronik tıbbi ağrılar nedeni ile kedilerden biri diğerine karşı saldırgan bir tutum içine girebilir. Bu durumda kedinizi bir veteriner hekime götürmeniz doğru bir yaklaşım olacaktır. İyi bir gözlemci olun;satılık kediler bir araya geldiğinde başlarını kısıp, sırtlarını kamburlaştırdıklarını görmeniz durumunda hemen araya girerek gergin ortamı yatıştırın.

Diğer bir çözüm seçeneği ise satılık kediler yüz feremon spreyi kullanabilirsiniz. Deneyimlerimize göre yüz feremon spreyleri gerginlik sonrası alan belirleme ve idrar fışkırtma davranışını büyük oranda çözmektedir.

Tekrar eğitme kuralları

 1. Satılık kedi yavrusu doğal davranışlarını sergileyebilmesi için gerekli ortamı oluşturarak, onu tatmin edin.
 2. Sizin istemediğiniz davranışlar sergileyerek tatmin olan kedinizin elde ettiği bu tatmin ortamını ortadan kaldırın.
 3. Satılık kedi yavruları istemediğiniz yerleri veya eşyaları kedinize zararı olmayan fakat acı sos veya başka bir güvenli ürün ile işaretleyin.
 4. Siz evde yokken kediniz kanepelere, koltuğa veya diğer pek çok eşyaya atlamasını istemiyorsanız, harekete veya ısıya duyarlı sensörler alın.
 5. Satılık kedi yavruları tırmalamayı çok sever. Bu davranışa karşı ise çift taraflı yapıştırıcı bant ile önlemler alabilirsiniz.
 6. Kediniz evde istenmeyen bir davranış sergilediği zaman caydırıcı olmak amacı ile elinizin altında bir sprey olsun veya yüksek desibelli ses çıkaran bir eşya.
 7. Her şeyden önce sabırlı olun. Bir gece de mucizeler olmasını beklemeyin.
 8. Emin olamadığınızda ya da işin içine saldırganlık girdiği taktirde profesyonel yardım almayı ihmal etmeyin.

Dışarı kaçış

Az bir meraka sahip satılık yavru kedi bile açık bir kapı gördüğünde ilgisine çeker kaçmaya çalışabilir. Böyle bir durumda ise siz dışarı çıkmadan önce kedinize mama verin. O mamasını yerken siz de evden ayrılabilirsiniz. Sevdiği oyuncakları vererek de bu durumu engelleyebilirsiniz.

Nereden yardım alabilirim?

Kediniz yazımızda sizlere anlattığımız durumlardan daha ciddi davranış sorunları geliştirmiş ise uzmanlar veya veteriner hekimlerden profesyonel destek alabilirsiniz.

Kediniz onu severken saldırganlaşıyor mu?

Bazen kedi çiftliği kedilerimiz biz onları severken ve onlar da bu mutluluğun keyfini sonuna kadar çıkarırken, birden saldırganlaşabiliyor ve aniden sizi ısırabiliyorlar. Bunun sebebi ise sizler onu severken onun karışık duygular içinde olmasıdır. Siz kedinizi okşarken, bu ona annesinin onu yalamasını hatırlatır. Kedinizin istediğini göz önüne alın ipleri onun eline verin; istemiyorsa okşamayın.

Kedi zeka testi

Aşağıdaki soruları kendinize sorun.

Kedim:

 • Uyanık ve meraklı;
 • Beni kandırmaya çalışıyor;
 • Benden bağımsız;
 • Ruh halimi anlıyor;
 • Kolay eğitiliyor;
 • Yabancılara güvenli;
 • İsmine tepki veriyor;
 • Patilerini becerikli bir şekilde kullanıyor;

Ardından her soruyu aşağıda yer alan puanlamaya göre değerlendirin:

Doğru mu?                 Puan

Kesinlikle hayır          1-2

Hayır denebilir           3-4

Bazen                           5-6

Evet denebilir             7-8

Kesinlikle evet             9-10

Sonuçlar

0-34 puan: Sevilir ama donuk.

35-49: Ortalama kedi;

50-64: Zeki kedi;

65-80: Çok akıllı kedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir