SATILIK KEDİ-ANTALYA

Kısırlaştırma konusunda İstanbul'da Veteriner Kliniği arayanlar, Petopia Veteriner Kliniği ümraniye kedi kısırlaştırma sayfasını ziyaret edebilirler.

Dur durak bilmeden siz değerli hayvan severlere faydalı bilgiler vermeye devam ediyoruz. Satılık kedi Antalya başlıklı yazımızda sizler için kedilerimizin davranış sorunları olan mobilyaları tırmalama, perdelere tırmanma, ayak bileklerine atlama, ev bitkilerini yeme, saksıları eşeleme, yasak yerlere girme, sabah erken sizi uyandırma  gibi davranış sorunlarına değineceğiz.

Satılık kedi-Antalya

Petcil kedi çiftliği olarak bir yılı geçen bir sürede siz değerli dostlarımız ile pek çok kedi yavrusunu tanıştırarak ailenizin büyümesine kıvanç duyduğumuz bir sürece tanıklık ettik. Benimsediğimiz ilkeler gereği kaliteli, temiz, hijyenik,dürüst ve etik kurallar doğrultusunda hayvan haklarını rehber edinerek çok sayıda kedi canlarımızı sizlerle buluşturduk. Kedi sahiplenmek isteyen pek çok kişi maddi olarak azımsanamayacak miktarlarda parasını dolandırıcılara kaptırmaktadır. Mutluluğunuza hem maddi hem de manevi gölge düşmemesi için çok sayıda referans, mutlu müşteri ve geliştirdiğimiz profesyonel kurumsal vizyonla 7 gün 24 saat sizlerin hizmetinizdeyiz.

Kedilerde davranış sorunları

Her kedinin davranış sorunu olabilir;bunu aklınızdan çıkarmayın. Önemli olan daha en başındayken buna engel olmaktır. Davranış sorunları yaşadığınızda nedenleri üzerinde durmanız, kedinizi iyi gözlemeniz ve nedeni ortaya çıkarmaya yönelik fikirler geliştirmelisiniz.

Ev ortamında satılık kedi için her ne kadar çok imkan sunsanız da o yine vahşi doğasının gerektirdiği içgüdüler ile hareket etmek isteyecektir. Tırmalama, tırmanma, alan işaretleme, avlanma ve kendi yiyeceklerini bulma gibi davranışları kedi yavrusu rahatlıkla yapacaktır. Evin perdelerine tırmanma, yiyecek çalma, üstünüze atlama her ne kadar kediniz için eğlenceli olsa da bu sizi bazen rahatsız edebilir.

Kediniz için sorun değil

Satılık kedi Antalya kedinizin size sorun yarattığını düşünüyorken, bu kediniz için oldukça doğal bir davranıştır. Kedilerin oldukça renkli bir dünyası vardır: tırmanırlar; silahlarını keskin tutarlar; ulaşabildikleri malzemeler ile alanlarını işaretlerler; idrar ve dışkı; yeşillik yerler; ufak nesneleri izleyip yakalamak gibi normal kedi davranışlarını sergilerler. Ek olarak perdeye tırmanmak, kanepeyi tırmalamak, idrar fışkırtmak, ev bitkilerini yemek ve bileklerimize atlamak satılık kediler için normal iken, sizler için tatsız gelebilir. Neyse ki, bu davranış sorunlarının bir kaç basit çözümü vardır.

Mobilyaları tırmalamak

Satılık kedi yavrusu eşyaları alanlarını işaretlemek, tabiri caizse imza bırakmak, eski tırnaklarından kurtulmak ve gerginliklerini ifade etmek için daha çok tırmalar. Eğer evinizdeki mobilyaların zarar görmesini istemiyorsanız satılık kedi yavruları için tırmalama direği almanız gerekiyor. Bu direği evinizin veya odanın bir köşesine koymak yerine tam ortasına koyun. Sonrasında bu direği kullandığında yiyecek ödülü ile ödüllendirin. Kediniz ona gir gide alıştıkça yavaşça en sevdiği uyuma yerine doğru alabilirsiniz. Diğer seçenekleriniz ise satılık yavru kedi için direğe kedi nanesi sürmek, direği kullandığında sevmek;övmek ve yiyecek vermek onu daha çok direği kullanmaya yöneltecektir.

Eğer yavru kedi mobilyaları tırmalamış ise ikinci seferde engellemek için, kalın naylon ya da çift taraflı bant ile kapatarak engelleyebilirsiniz. Eğer satılık kedi koltuğu tırmalarken yakalanırsa “Hayır!” diye bağırın veya bir anahtar veya zil sesi gibi sesler ile ani tepkiler verin.

Kediniz için sağlam, dengeli ve uzun bir tırmalama direği sağlayın.

İlaçlar ve davranış sorunları

Beşeri olarak ifade ettiğimiz; insanlarda kullanılan ve davranış sorunlarını tedavi etmek için kullanılan bazı ilaçlar, kediler için de reçete dışı kullanılabilmektedir. Bu ilaçlar buspirone, clomipramine ve amitripline gibi ilaçlar başta kedi yavrusu tuvalet kabının dışına idrar veya dışkı yapma gibi gerilime bağlı ortaya çıkan sorunlarda kullanılmaktadır.

Unutulmamalıdır ki ilaçlar tek başına bir işe yaramazlar. Rutinleri değiştirmekte ve yanlış olan bir davranışın düzeltilmesinde bir fırsat yaratmaktadır. Bu bağlamda yararları görülmektedir.

Perdelere tırmanmak

satılık kedi antalya kedinizin tırmanma gereksinimi gayet doğal bir etkinliktir. Engellemek yerine ona evinizin içinde rahatlıkla kullanabileceği bir tırmanma direği sağlamaktır. Bu onun tatmin olması için yeterli olacaktır.

Eğer kediniz istemediğiniz bir yere tırmanıyor ise hafif cezalar ile onu rahatlıkla caydırabilirsiniz. Bu kapsamda elinizde çok ses çıkaracak bir alet olmalıdır. Kediniz perdelere tırmanmaya çalıştığında elinizde şiddetli ses çıkaran aleti yere atın veya sallayın; bu şekilde tırmanmaktan vazgeçecektir. Diğer bir seçenek ise satılık yavru kedi üstüne su püskürtmektir; bu da oldukça etkili bir yöntemdir. Bu yöntemlere duyarlı kediler kısa bir sürede anlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir