SATILIK KEDİ-AYDIN

Kısırlaştırma konusunda İstanbul'da Veteriner Kliniği arayanlar, Petopia Veteriner Kliniği ümraniye kedi kısırlaştırma sayfasını ziyaret edebilirler.

Sizler için ele aldığımız satılık kedi aydın başlıklı yazımızda: kediniz sokağa çıkmalı mı?, evinizde bahçe var ise kedinize nasıl tanıtılmalı, kedi kapısı gerekli mi? gibi başlıklar da sizlere faydalı bilgiler vereceğiz.

Satılık kedi-Aydın

Petcil kedi köpek çiftliği olarak içinde bulunduğumuz bu sektörde en iyi hizmeti siz değerli hayvan severlere sunmaktır. Bu kapsamda ekibimiz ile koordineli bir şekilde hareket ederek sizlerin isteklerini; sizlerin mutluluğunu ve memnuniyetini gözeterek yerine getiriyoruz. Sizlere bu kapsamda sunabileceğimiz çok sayıda mutlu müşteri referanslarımızdır.

Sokağa çıkan kedi

Satılık kedi yavrusunun dışarı çıkma isteğinin olması doğasında vardır. Bu nokta da dikkat edilmesi gereken ise, dış dünyanın kediniz için oldukça tehlikeli olabileceğidir. Bu nedenle kedi yavrusu dışarı çıkarken veya çıkarılırken, iyi bir planlama yapılmalıdır.

Kediniz dışarı çıkıyor ise ilk önceliğiniz kedinizin güvenliği olmalıdır. Eviniz trafiğin yoğun olduğu bir yere yakın mı?, Kedinizin düşebileceği yükseklik ya da bir çukur var mı?, açık su gibi tehlikeler var mı?, çevrenizde kedinize saldırabilecek başka kedi ve canlılar var mı? gibi sorular sorduktan ve cevaplarına emin olduktan sonra, satılık kediler ilk etapta sizin gözetiminiz de, daha sonra da kendi başlarına çıkabilirler.

Satılık kedi yavrusu ve bahçenin tanıtımı

Eğer kısa bir süre önce yeni bir eve taşınmışsanız, kedinizin ev içindeki alana alışması için bir kaç hafta süre tanıyın. Bu aşamayı geçtikten sonra; kediniz evinde kendisini güvende hissettikten sonra, sadece yemek zamanından önce dışarı çıkmasına izin verin; bu sayede kısa süre sonra acıkacağı için geri dönecektir. Eğer karnı tok ise, merakı yüzünden çok daha uzun mesafeler katedecektir.

Bahçeniz daha öncesinde yerel bir kedi tarafından sahiplenilmiş ve kendi alanı olarak belirlemiş olabilir. Böylesi bir durum ve istenmeyen yaralanmalara karşı elinizde bir su tabancası olmalıdır. Kediler suyu pek sevmezler. Bu sebeple yabancı kediyi kendinizden uzak tutabilirsiniz.

Satılık kedi yavruları kaçmaya meyilli olabilirler. Eğer kedinizin bahçede olduğunda kaçabileceğini düşünüyorsanız, dışarı çıkarmadan önce bir tasma takmanız gerekebilir.

Satılık yavru kediler ve kedi kapısı

Kedi çiftliği, kedi evinde, dışarı çıkıp-giren kedinin kendisine ait giriş-çıkış kapısı olmalıdır. Bunu sağlayabileceğiniz en iyi yöntem ise kedi kapısıdır. Çok çeşitli kedi kapıları bulunmaktadır. Bunların en iyisi ise kedinizin boynuna takılan bir mıknatıs ile açılıp kapananlarıdır. İlk etapta kedi kapısının nasıl kullanılacağını kedinize uygulamalı olarak gösterin. Önce kedinizle kapı önünde oynayıp onu rahatlatın, ardından kapıyı elinizle açın ve dışarı bakmasını sağlayın. Sonrasında eliniz ile yavaşça kedinizi kapıdan dışarı çıkarın.

Evin dışındaki tuvalet

Bahçenizde satılık kedi için, çocuklarınızın ulaşamayacağı bir köşede bir tuvalet hazırlayın. Hazırladığınız bu tuvaletin kolay temizlenebilir olması oldukça önemlidir. Sonraki adım ise ufakça kazdığınız bu yere kedinizin kullandığı tuvaletten biraz kum alarak yeni yerini kokulandırın. Bu yeni tuvaleti düzenli aralıklarla temizleyin, dışkıyı ise bağırsak parazitlerinden dolayı gömebilir, kurutabilir, yakabilir veya tuvaletinize dökebilirsiniz.

Kedinize uygun bir bahçe yaratın

Bahçeniz, kedi yavrusu için uygun hale geldikçe, kedinizde komşunuzun bahçesine veya başka bir yere gitmeyecek veya daha az gidecektir. Bahçenizdeki çalılar günün sıcak saatleri için çok iyi birer gölgelik olurken, yumuşak ağaç, taş ya da kalın gövdeler güneşlenebileceği sıcak yerler olacaktır. Bahçenizin herhangi bir yerinden bulunan tahta direkler, kedinizin tırmanması, alanını seyretmesi, stres atması ve oyun oynaması için iyi bir seçenek olacaktır. Mümkün olduğu kadar bahçenizde satılık kediler için çıplak kum olmasın; bu gibi yerler kedilerinizin tuvaletini yapması için çekici bir hale gelecektir.

Eğer satılık kedi yavrusu sürekli olarak bahçenizdeki bitkilerin altlarına dışkılıyorsa, bitkilerin diplerine ve aralarına tavuk kümesi teli, plastik ağ ya da çakıl taşı serin. Bu sayede bu davranıştan vazgeçeceklerdir.

Bahçenizde bulunan bitkilerinizin tüm yıl boyunca yeşil ve yoğun olmasına özen gösterin. Kediniz içinde dolaşabileceği doğal bir cangıl görevi görecek çimenlik ya da geniş yapraklı bitkilerin olmasından çok hoşlanacaktır.

Satılık kedi yavruları için yerel kanunları inceleyin

Bazı yerlerin satılık yavru kediler için yerel kuş nüfusunu korumak için kedilerin serbest hareket etmesini önlemek için kanunları vardır. Eğer bulunduğunuz çevre de kısıtlamalar var ise ve yine de kedinizin açık havaya çıkmasını istiyorsanız, pencerenizin önünü, teras veya balkonları cam , tahta, tel gibi araçlarla kapatın.

Planlama ve kedi çiftliği

Kedilerimiz dış ortamda kolayca korkarlar ve korktukları zaman ise eve geri dönme ihtimalleri oldukça zorlaşır. Bu durumda bir kimlik kolyesine veya mikroçipe güvenmeyin. Kedi çiftliği kedinizi adını duyduğunda miyavlayacak şekilde eğitin. Bu sayede korkmuş veya yaralanmış bir kedi çok daha rahat ve kolay bulunacaktır. Kediniz başka hayvanlarında bulunduğu bir yere gidiyorsa, parazit ve diğer hastalıklara karşı dikkatli olun; çünkü bazı hastalıklar kedi tırmalaması ile bizlere geçebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir