SATILIK KEDİ-BURSA

Kısırlaştırma konusunda İstanbul'da Veteriner Kliniği arayanlar, Petopia Veteriner Kliniği ümraniye kedi kısırlaştırma sayfasını ziyaret edebilirler.

Siz değerli kedi sever dostlarımız için ele alacağımız  satılık kedi bursa yazımızda, kediniz başka kediler ile karşılaşırsa öncesinde nasıl bir eğitim verilebilir?, öpücük verme eğitimi nasıl verilir?, veteriner ziyaret eğitimi, tasmaya alıştırma nasıl yapılmalı? gibi konularda bilgileri sizlere sunacağız.

Satılık kedi-Bursa

Petcil ailesi olarak sizlere standart üstü hizmet sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bizler aracılığı ile sahipleneceğiniz her kedinin 6 ay ırk garantisi tarafımızca sağlanmaktadır. Bu süre zarfında itiraz edilmesi ve ispatlanması durumunda alıcının  koşulsuz iade garantisi bulunmaktadır.

Bilgi ve satın alma işlemleri için 0554 576 26 42

Başka kedilerle karşılaşmak da eğitimin bir parçasıdır

Bir batında doğan satılık kedi yavruları yaşamlarının ilk dönemlerinde aralarında bir ilişki oluşturur.  Ayrıca, kedi yavrusu farkında olmadan aile üyeleri arasında bir ilişki geliştirmek için ödül ve disiplini kullanır. Diğer taraftan yetişkin kedilerin aralarında herhangi bir bağ olmayan diğer kedilerle oyun oynaması doğal bir davranış değildir. Kediler eve gelen yeni kedileri potansiyel istilacılar olarak görürler. Böylesi bir ortamda kedilerin birbirlerine başarılı bir entegrasyon sağlayabilmesi için sizin denetiminizde bir araya getirilmelidir. Bu karşılaşmalarda saldırgan davranışlar engellenmeli, satılık kediler iyi davranışlarıyla ödüllendirilmelidir.

Bir öpücük ver eğitimi

Bu eğitimi satılık kedi yavrusu sizi yaladığında bir hijyen takıntınız yok ise deneyin. Bu eğitimi verebilmek için gönüllü bir yardımcı ve kedinizin çok sevdiği bir mama veya yiyecek kullanmanız gerekmektedir. Bu kapsamda kılçıksız balık, et gibi besinler seçilebilir.

  1. Lezzetli ve yapışkan olan yiyeceği gönüllü kişinin öpülmesini istediğiniz yerine sürün. Bu genelde burun ucu olmaktadır.
  2. satılık kedi yavruları bu eğitim kapsamında oturma pozisyonuna getirilir. Bu esnada da gönüllü 30-65 cm uzağına, fakat tam karşısına yerleştirin.
  3. Gönüllünüz önce öne; kediye doğru uzansın, sonra geriye doğru çekilsin.
  4. Satılık yavru kedi gönüllünün burnunu yalamak için ileri doğru hareket ettiğinde”Tekir, öp”, deyin.
  5. satılık kedi  kedisi öne doğru gelip, gönüllünüzün burnunu yaladığında ona başka bir lezzetli yiyecek verin
  6. Her geçen gün kediniz ile gönüllü arasındaki mesafeyi biraz daha arttırın ve gönüllünün yüzüne sürülen yiyeceğin miktarını azaltın. Bu eğitimin sonunda kediniz gönüllünün veya sizin yüzünüzde ödül olmasa dahi sizi öpecektir.  Başarılı geçen bu eğitimden sonra kediniz kimden ödül yiyeceği alırsa onu öpecektir.

Veteriner ziyareti eğitimi

Kedi taşıma çantanız veya sepetiniz sadece kediniz veteriner kliniğine giderken kullanılıyorsa, bu kediniz de hoş olmayan duygular uyandıracaktır. Bu nedenle kedinizin sepetinin rahatlığına ve kapalı olmasının keyfini sürmesini sağlayın. Bu faydayı sağlayabilmek için ise satılık kedi bursa sepetini bir yerlere kaldırmayın. Onu sıcak bir yerde, konforlu döşenmiş bir şekilde ve yiyecekli bir şekilde bırakın. Bu şekilde kediniz sepetini eğlence ve dinlence yeri yapacaktır. Ardından kontrole götürüldüğü zaman rahatsızlık duymayacaktır.

Tasmayla yürüyüş

Tasma ve kayış ile yürüyüş hareketli satılık kedi için pratik bir çözüm olacaktır. Bu tasma eğitimin başarısı kedinin kişiliğine ve bir tasma takılması durumunu nasıl karşılayacağına bağlıdır.

Kediniz bir köpek değildir

Köpeğinizin aksine kediniz sizi mutlu edecek şeyleri yapmayacaktır. Kedilerde durum tam tersidir; kediler kendilerini mutlu etmek için bir şeyler yapar. Sizin rolünüz ise sizin yapılmasını istediğiniz davranışa kedinizi yönlendirmektir. Tasma taktığınız kediniz yürüyüş esnasında duracak, dinleyecek, koklayacak ve düşünüp emin olduktan sonra yürümeye devam edecektir. Boy boyunca yatmasına, yuvarlanmasına, ot yemesine hazır olun. Bir köpeği siz yürüyüşe çıkarırken, kedi söz konusu olduğunda kedi sizi yürüyüşe çıkarır.

Rahatsız edici olmayan bir tasma

Yumuşak ve hafif bir tasma alın. Tasmayı kedinize takmadan önce önüne bırakıp, bir kaç gün kedi yavrusu onu koklayacak ve zamanla alışacaktır. Sonraki aşamada ise sıkmadan tasmayı takıp bir kaç dakika bekleyin. Zorlanmadan kabul etmesi için sevip okşayın ve ödül maması verin. Eğer kediniz tasmayı reddederse zorlamayın. Ta ki kediniz tasmayı kabullenene kadar bu şekilde sabırla devam edilmelidir.

Tasmaya kayışını takmak

Satılık kediler tasmaya alışınca, kayışını takın ve peşinden sürüklemesine izin verin. Bu durumun rahat olduğunu fark edince ise kayışı tutarak kedinizi evde gezdirin. Her ne koşulda olursa olsun, kedinizi cezalandırmayın, ödül kullanın.

Dışarı çıkış

Kedinizi dışarıda gezmeye çıkarmak için sabahın erken saatleri ya da günün sonu sakin zamanlardır. Kediniz gideceği yeri seçecektir. Bu esnada biraz ilerisinde, yanında yürüyün.  Sizin istemediğiniz bir yöne gitmeye çalıştığı taktirde kayışı çekmeyin; sadece gergin tutun. Sizin istemediğiniz bir yöne doğru gittiği taktirde, sesli “Hayır” komutu ile durdurun. Kediniz dikkatini bir şeye verdiğinde veya gerildiğinde sakin ve sessiz bir şekilde bekleyin.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir