SATILIK KEDİ-İSTANBUL

Kısırlaştırma konusunda İstanbul'da Veteriner Kliniği arayanlar, Petopia Veteriner Kliniği ümraniye kedi kısırlaştırma sayfasını ziyaret edebilirler.

Her yazımızda siz değerli hayvan sever dostlarımızı için faydalı olabilecek pek çok temel bilgiyi sizlere sunuyoruz. Bu sayede satılık kedi İstanbul yazısını okuyarak kedinizin eğitimini veya eğitilebilirliğini daha çabuk kavrayabilirsiniz.

Satılık kedi istanbul

Petcil kedi-köpek çiftliği olarak sizlerin istek ve talepleri doğrultusunda secereli veya seceresiz; ama her ne şartta olursa olsun sağlıklı yavrularımız ile siz değerli hayvan sever dostlarımızı bir araya getiriyor, ailenizin büyümesine değerli katkılar sağlıyoruz. Bünyemizde bulundurduğumuz kedilerimizin tamamı ırk özelliklerini birebir gösteren, iç ve dış parazit uygulamaları yapılmış, yetişkin anne ve babaların ise iç parazit, dış parazit, karma aşı, lökemi, kuduz, mantar gibi gerekli olan aşılamaları yapılmıştır. Petcil ailesi olarak garanti koşullarımızda geçen şartlar sağlandığı taktirde siz değerli hayvan severlerin hakları tarafımızca garanti altına alınmıştır.

Satılık kedi ve temel eğitim

Yetişkin kediler ve aklınıza gelebilecek her kedi yavrusu rahatlıkla eğitilebilir. Kedi eğitiminde beklentileriniz gerçekçi olsun. Kedinizin doğal davranışlarını çeşitli uygulamalar ile rahatlıkla yönlendirebilirsiniz.

Genel olarak bir köpek gibi düşünmediğiniz de satılık kedi yavrusu eğitime açıktır ve doğru şekilde ve zamanda verilen komutlara rahatlıkla cevap vereceklerdir. Kediler köpeklere göre farklı bir düşünce yapısına sahip olmaları nedeni ile başarılı bir eğitim verebilmeniz için farklı bir yaklaşıma ihtiyaç vardır. Etkili bir kedi eğitimi için bir kedinin nasıl düşündüğünü anlamak gerekir. Satılık kediler, köpekler gibi sosyal değildir; dünyası bir köpeğinkinden çok daha az sosyal ve daha üç boyutludur.

Satılık kedi İstanbul ve bilinçsiz eğitim

Her ne kadar fark etmeseniz de kediniz plansız eğitimlerinize karşılık vermektedir. Satılık kedi yavruları konserve açacağının sesini duyduğunda yanınıza koşup gelmiyor mu? Eğer kediniz bu davranışı yapıyorsa, çıkan bu sesin genellikle bir ödül ile, yani yemekle sonuçlanacağını öğrenmiş demektir. 20.yüzyılın başlarında, Rus bir psikolog olan İvan Pavlov köpeklerde davranışı incelemiş; bir çan sesi ile yiyeceği eşleştirdiğinde, çan çalındığında köpeğin ağzının sulandığı görülmüştür.

Ödül ve ceza

Satılık yavru kediler, 1930’lu yıllarda Amerikan Psikolog B.F.Skinner, ödül sistemiyle, bir hayvanın yapılmak istenilen davranışı sergilediğini açıkladı. Skinner, ödülleri “olumlu güçlendirme”, hafif cezayı da “olumsuz güçlendirme” olarak adlandırdı.

Olumsuz güçlendirme ile satılık yavru kedi istenmeyen davranışlara karşı engel olmakta kullanılır. Hafif cezaya örnek verecek olursak, su tabancasıyla bir kez su fışkırtmak veya başa hafifçe vurmak şeklinde olmaktadır. Kedi çiftliği ve eğitim için bu kurallara dikkat edilmelidir.

Satılık kedi İstanbul kediniz istenmeyen bir davranış sergilediğinde, bir elinizin işaret ve orta parmağını bir araya getirerek başına hafifçe vurma gibi hafif cezayla sesli bir “Hayır!”ı birleştirdiğiniz taktirde etkili bir caydırma haline gelecektir.

Ödülleri kullanmak ve ceza

Satılık kedi ödül ve cezaya yanıt verir, çünkü her ikisi de gerçek dış dünyanın özelliklerini yansıtmaktadır. Avına yaklaşırken gösterdiği sabır sonucunda yiyecek ödülü alan kediniz, benzer bir şekilde sabah erken saatlerde sizi uyandırmak için hafif bir pati darbesi, uyanmaz iseniz bu pati darbeleri daha da şiddetlenecektir. Burada size vermek istediği mesaj ise; bir an önce kalkıp ona mama vermenizdir.

Yaşamının ilk haftalarında kedi yavrusu çevreden, annesinden veya kardeşlerinden duyduğu farklı sesleri yorumlamayı öğrenir. Kediler düşüncelerini sakin bir mırlamadan, talepkar miyavlamaya, tehditkar tıslamaya kadar gayet iyi bir şekilde ifade edebilirler. Bu sebeple bizlerin çıkardığı ödüllendiren veya kızan sesleri iyi anlamaktadırlar. Bu nedenle satılık kedi istanbul istenmeyen bir davranış sergilediğinde yüzüne nazikçe bir su püskürterek ve ardından iki parmağınızla başına hafifçe vurarak ve güçlü bir ses ile ” Hayır!” dediğimiz taktirde bu oldukça caydırıcı olacaktır.

Kedilerde eğitime nasıl başlamalı

Hareketli kısa tüylü satılık kediler, uzun tüylü çekingen kedilere göre daha çabuk ve biraz daha kolay öğrenirler. Küçük kediler gerekli konsantrasyona sahip değilken, yaşlı kedilerinde ilgisi düşüktür.  Bu sebeple 4 aylık yaşlardan itibaren kediler eğitime açıktır, ama sadece rutine alışan kediler bunu becerebilir. Bir ya da iki dakikalık eğitimler çoğu kedi için uygundur. Beş dakika ise çok uzundur. 

Temel eğitim kuralları

Kedinizi eğitirken aşağıdaki kurallara uyun.

  1. Sadece kedinizin en aç olduğu zamanlar olan yemeklerden önce eğitin.
  2. Sakin yerlerde eğitin. Ev içi buna uygundur.
  3. Lezzetli yiyecekler kullanın. Kediniz sıkılınca bunlarda değişiklik yapın.
  4. Yiyecekleri sözlerinizle birleştirin.
  5. Her seferinde sadece bir kaç dakika eğitim verin.
  6. Sabırlı olun. Kediniz sadece iyi zaman geçirirse öğrenecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir