SATILIK KEDİ-İZMİR

Kısırlaştırma konusunda İstanbul'da Veteriner Kliniği arayanlar, Petopia Veteriner Kliniği ümraniye kedi kısırlaştırma sayfasını ziyaret edebilirler.

Bugün siz ve kediniz için ele alacağımız satılık kedi İzmir başlıklı yazımızın içeriğine değinecek olursak: kedilerde oyuncak ve aksesuarlar, oyuncaklar kediye ne hissettirir, ne tür oyuncaklar bulunur, sizin için gerekli olan ürünler nelerdir, evde varsa diğer kedilere de uygun ürünler gibi başlıklarda ihtiyaç duyacağınız ve bilmeniz gereken bilgileri sizlere sunacağız.

Satılık kedi-izmir

Irk ve sağlık konusunda garantili hizmet sunan nadir kurumsal firmalardan olan Petcil, siz değerli hayvan severlerin sağlıklı, muylu, iyi mamalar ile beslenmiş, yaşına uygun aşıların yapıldığı sevimli dostlarımız ile sizleri buluşturmanın mutluluğunu yaşıyor. Sizlere sunabileceğimiz en önemli güvenilirliğimiz sahip olduğumuz  mutlu müşteri yorumlarımızdır.

Kedi yavrusu için oyuncak ve aksesuvarlar

Kedinize oyuncak alırken, dikkat edilecek belirli başlı kriterler vardır: alacağınız oyuncakların yaratıcı oyuncaklar olması gerekmektedir.  Ayrıca kedinizin ihtiyaç veya gereksinimlerini de gözeterek oyuncak almaya gayret gösterin. Sizlerin doğru bir tespit ve kararla almış olduğunuz her oyuncak hem sizi hem de kedinizi memnun edecektir.

Satılık kediler, ipe bağlı toplardan, kelebek kanatlarına kadar akla gelebilecek her türlü hafif ve ufak şeylerle oynamayı severler. Ev kedilerinin de diğer kediler gibi dışarı çıkma istekleri vardır. Fakat ev ortamı gibi sınırlı bir alanda yaşadıkları için, ucunda bir şey sallanan balık oltası gibi basit aletlerden, tam teşekküllü bir odaya kadar ihtiyaç duyabileceği ve yaratıcı vakit geçirebileceği çok sayıda seçenek bulunmaktadır.

Oyuncaklar doyum verir

Satılık kedi, içten gelen doğal bir dürtü ile tırnaklarını bilemek ister ve belirlediği alana tırnak izleri bırakmak ister. Ayrıca gizlenmek, sessizce yaklaşmak, tırmanmak, sahibi olduğu alanını yukarıdan izlemek, kovalamak, sıçramak, ısırmak ve pati atmak gibi doğal kedi davranışlarını sergilemek ister.

Kedi yavrusu ve diğer kediler için alabileceğiniz malzemeleri sıralayacak olursak:

 • Tırmalama direkleri: Kediniz için mümkün olan en kısa sürede bir tırmalama direği alın ve odasının veya evin orta yerine koyun. İlk etaplarda oyun oynayacağınız zaman tırmalama direğinin etrafında oyunlar oynayarak, kedinizi tırmalama isteğini bu direk üzerinde gidermesine aracı olun. Direk kullanımını arttırmanın bir diğer yöntemi ise başarılı bir tırmalama işleminden sonra, ödül maması ile kedinizi ödüllendirin. Bu şekilde daha hızlı alışacaktır. Kediniz zaman geçtikçe tırmalama direğine alışacaktır. Ardından direği köşe yerlere alabilirsiniz.
 • Duvara monte edilen aksesuarlar: Duvara monte edilebilen her türlü oyuncak ve aksesuvarlar satılık kedi yavruları için güvenlidir.  Bu kapsamda halılar, kalın ipler, sarmaşık bitkiler veya odun direkler kullanılabilir.
 • Kedi ağaçları: Çıplak, kaplama ağaç platformlar kediler için en harika oyuncaklardır.
 • Kedi hamakları:Kediler sıcağı çok sever. Kış aylarında sıcacık bir kalorifer peteğine asacağınız hamak ile kedinize cennetin kapılarını aralayabilirsiniz.
 • Balık yemleri: Küçüğünden büyüğüne her yaştaki kedi, tüylü, ucunda tüylü bir oyuncağın sallandığı çubuk gibi tüylü ya da hareketli oyuncakların peşinden koşmak, zıplamak gibi oyunları çok severler.
 • Sıçrama oyunları: Pinpon topları ucuz, hafif, çok hareketli ve pati atmaya çok uygundur.
 • Kedi jimnastikhanesi: Yavru kedileriniz için tırmanma ve diğer oyunları yerine getirmesi için bir oda ayırarak veya evin tamamına yayılmış bir parkur hazırlayabilirsiniz. Bu şekilde kediniz, günü dolu dolu geçirecektir.

Satılık kedi- izmir kedileri için, toplar, fare, peluş oyuncaklar gibi keyifle oynayabileceği şeyler alabilirsiniz.

Kediler pati atma ve sıçrama oyunlarını çok severler, bunun için ise hafif ve sekebilen bir top oldukça iyi bir tercih olacaktır.

Başka kedilere uygun ürünler

Kedileriniz için faydalı olan kedi çimeni veya kedi nanesi gibi yenilebilir ürünler alabilirsiniz.

Kedi sahipleri için gerekli ürünler

Sizler için gerekli olan pek çok ürünü kliniklerde, pet shoplarda ve internet üzerinden rahatlıkla temin edebilirsiniz.

 • Feremon yüz spreyi: Bu sprey sayesinde kediler arasındaki sosyal sorunlar büyük ölçüde azaltılabilmektedir.
 • Kedi taşıma kutusu: Hafif, sağlam, dayanıklı bir kedi taşıma kutusu yeterli olacaktır.
 • Yapışkan bant silindirleri: Giysileriniz ve mobilyalarınızın üstünde yer alan istenmeyen tüyleri almak için gereklidir.
 • Kauçuk macun: Eşya veya nesneleri yerine sabitlemek için kullanılır.
 • Restraint bag: Kedinizi yıkamak için kullanılır.

Eğer yüksek bir apartman binasında yaşıyorsanız, kedinizin camdan düşme tehlikesi olabileceğini göz ardı etmeyin. Genellikle beş-sekiz kat gibi yüksekliklerden düşen kediler ölmektedir. Bu gibi bir sorun ile karşılaşmamak için, camlarınızda güvenlik kilitleri mutlaka olmalı. Satılık kedi izmir ve daha fazlası için sayfamızda yer alan diğer yazılarımızı okuyabilir, bilgi alabilirsiniz.

SATILIK KEDİ-İZMİR” üzerine bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir