SATILIK KEDİ-KONYA

Kısırlaştırma konusunda İstanbul'da Veteriner Kliniği arayanlar, Petopia Veteriner Kliniği ümraniye kedi kısırlaştırma sayfasını ziyaret edebilirler.

Petcil ailesi olarak sizler için ele aldığımız satılık kedi-Konya yazımızda hem kendimizi sizlere tanıtmayı hem de sahipleneceğiniz kediler ile aranızdaki bağın hızlı bir şekilde oluşması için ihtiyaç duyacağınız bilgileri sizlere sunuyoruz. Bu yazımızda kedilerin ayak bileklerimize atlamasını nasıl engelleriz?, ev bitkilerini yemelerini nasıl engelleriz?, saksıları eşelemelerini nasıl engelleriz?, yasak bölgelere girmelerini nasıl engelleriz? gibi başlıklarla sizlere hayat kurtaracak bilgiler sunacağız.

Satılık kedi-Konya

Her gün yüzlerce, binlerce kedi sahiplenilmektedir. Bu alışverişte karşılıklı memnuniyet oldukça önemli bir yere sahiptir. Fakat pek çok kişi veya kuruluş ticari kaygı dışında pek bir çaba göstermemektedir. Satılık kedi gerektiği ilgi ve özveriyi görmemektedir. Petcil kedi çiftliği olarak bizler bu canların değerini bilmekte ve hak ettikleri bakım, beslenme ve ilgiyi göstererek büyütüyor ve sizlerin sevgisine sunuyoruz.

Ayak bileklerinize atlamak

Kedi yavrusu bileğe atlamayı sever. Fakat bizim açımızdan bu acı verici olabilir. Evinizin herhangi bir yerinde kediniz bir yerlere gizlenmiş ve sizlerin geçeceği bir anda bileklerinize atlamak dolaylı bir oyun ya da bir seks saldırısı olabilir. Satılık kediler kısırlaştırılmış olsalar bile bu durum geçerlidir.

Çarelerine değinecek olursak kedinize arkadaş olması için bir kedi daha sahiplenmek yerinde bir davranış olacaktır. Yapabileceğiniz bir diğer seçenek de kedinizin üstüne atlayabileceği bir oyuncak almaktır. Satılık kedi yavrusu için saklanmayı, yakalamayı, üstüne atlamayı cazip kılacak çok sayıda pilli oyuncak bulunmaktadır. Balık oltası ucunda sallanan tüylü bir oyuncak, etrafına yün sarılmış pinpon topu gibi oyuncaklar kedinizin doğal yırtıcılık faaliyetlerini gidermek için kullanılabilmektedir.

Eğer tüm bu yöntemler etkisiz olmuş ve kedinizin ayaklarınıza atlamasına mani olmadıysanız, bir sonraki silahınızı kuşanabilirsiniz; su dolu spreyi alıp,atlama davranışı gösteren kedinizin yüzüne püskürtün. Başka bir seçenek de kedinizin üzerine atlamasını sağlayacak bir oyuncağı daima yanınızda taşımanızdır.

Ev bitkilerini yemek

Evden dışarı çıkabilen satılık kedi yavruları, sindirimlerine yardımcı olması ve lifli şeyleri çiğneme güdülerini tatmin etsin diye sık aralıklarla ot yerler. Bu nedenle ev ortamında tutulan kedinizin çiğnemesi için kedi otu yetiştirebilirsiniz. Kedi otunu ister tohum alarak yetiştirin, isterseniz de satın alabilirsiniz. Kediler için potansiyel tehlike olabilecek bitkilerin olması durumunda bu bitkiler derhal evden uzaklaştırılmalıdır. Evde satılık yavru kedi için zararlı bitkiler var ise ve kediniz bunlara ilgi duyuyorsa, kedinizin ulaşamayacağı bir yere kaldırabilir ya da etrafına yapışkan bantlar koyabilirsiniz. Satılık kedi konya ayaklarının altında yapışkan bir yüzey olmasından haz almazlar. Bir diğer seçeneğiniz ise kedinizin sevmediği kokuları çiçeklerinizin üstüne sıkabilirsiniz.

Saksıları eşelemek

Mümkün olduğu ölçüde kedinizi bitkilerinizden uzak tutun. Bu yorucu ve pratik değil ise saksı bitkileri veya bahçe bitkilerinin toprağına çakıl ya da mermer gibi malzemeler ile kaplayabilirsiniz; böylece satılık kedi konya bu gibi yerlerin karıştırılmasının zevkini alamayacaktır.

Yasak bölgeler

Kediler kendilerinin her yere gitme; girme haklarının olduğunu düşünürler. Bu nedenle aralıklı bir kapı görünce mutlaka girip bakacaklardır. Evinizin bazı yerlerine kedinizin girmesini istemiyorsanız, girilmesini istemediğiniz odanın kapısını kapalı tutun. Bu size pratik gelmiyorsa, güvenlik ürünlerinin satıldığı mağazalar veya internet üzerinden ısı ya da hareket sensörü gibi cihazlar alabilirsiniz. Bu sensörler sayesinden kediniz istenmeyen bir yere girdiği zaman harekete geçecek ve çıkardığı ses neticesinde kediniz bir daha istenmeyen bir odaya girerken düşünecektir.

Sabahın erken saatlerinde yapılan ziyaretler

Sabahın köründe; uykunun en güzel yerinde bir tüy yumağının yatağınıza doğru süzülmesini önlemenin en güzel yolu odanızın kapısını kapalı tutmaktır. Bu durumda kediniz sürekli miyavlayacak, bu şekilde içeri girmeye çalışacaktır. Taviz vermeden bu bağırışlara, isyanlara aldırış etmeyin. Bir süre sonra karşılık görmeyince vazgeçecektir.

Masaların ya da tezgahların üzerine atlamak

Kediler sahip oldukları bölgeleri yüksek yerlerden seyretmekten keyif alırlar.Mutfak masaları ve tezgahlar bu iş için çok uygundur. Evinizde masa ve dolapların üzerine çıkmasını istemiyorsanız, kedinizin bu davranışını yerine getirebilmesi için yüksek bir yer yapabilirsiniz. Bu şekilde buraya çıkacak, rahatça etrafı seyredecektir. Bir diğer etkili yöntem de çıkacağı yerleri sınırlamak, bir yeri açık bırakmak ve buraya da çift taraflı bant yapıştırmak yeterli olacaktır. Bu şekilde bu davranışlara engel olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir