SATILIK KEDİ-MUĞLA

Kısırlaştırma konusunda İstanbul'da Veteriner Kliniği arayanlar, Petopia Veteriner Kliniği ümraniye kedi kısırlaştırma sayfasını ziyaret edebilirler.

Petcil kedi olarak satilikkediyavrusu web sitemiz aracılığı ile hem sizlere ırk ve sağlık garantili, iyi bakım ve beslenmeye taabi tutulmuş yavrularımız ile buluşturuyoruz, hem de kedilerin bakım ve beslenmesi noktasında pek çok faydalı bilgiyi sizlere sunuyoruz. Bu bağlamda satılık kedi Muğla yazımızda kedilerimizin karşılaşabileceği sağlık sorunlarına değinilecektir.

SATILIK KEDİ-MUĞLA

Petcil ailesi olarak dilediğiniz her cins ve cinsiyette satılık kedi yavruları ile sizleri buluşturuyoruz. Bizlerin tercih edilme sebebi ise kaliteli bakım ve besleme, iyi müşteri ilişkileri, dürüst ve samimi ilişkiler, güven vermemiz ve kedi sahiplendirdiğimiz çok sayıdaki referanslarımızdır.

Bilgi ve satın alma işlemleri için 0554 576 26 42

 

SATILIK KEDİ MUĞLA SAĞLIK SORUNLARI

Kedi yavrusu, doğası gereği meraklıdır ve merak ise satılık kedi için risk demektir. Sağlık sorunları ile ilgili karşılaşabileceğiniz sorunları önleyebilmek için basit önlemler alabilirsiniz. Bunun için ise kedilerimizin kedilerimizin sağlık sorunlarını, ne gibi tehlikelere açık olduklarını, sorunlar karşısında nasıl önlemler alınması gerektiğinin bilgisini sizlere vereceğim. Her ne koşulda olursa olsun, bizler aracılığı ile sahiplenilecek satılık kedi yavrusu sizlere vereceğimiz bilgiler doğrultusunda aşı programı yapılmalıdır. Sahiplenilen kediler, yeni evinde en az bir hafta geçirmeli, sonrasında iç, dış parazit uygulamaları başta olmak üzere, diğer aşı uygulamalarına da veteriner hekiminizin talimatları doğrultusunda başlanmalıdır. Yeni yuvasına alışmadan, ortam değişikliği ve yol stresini üstünden atmasına fırsat vermeden yapacağımız sağlık ve aşı uygulamaları kedimizin bağışıklık sistemini zayıflatacak, akabinde kedimizin hastalanmasına sebep olacaktır.

Satılık kedi yavruları bilinen bakteriyel, viral etkenlere karşı aşılanmalı, her türlü iç ve dış parazitlere karşı ise koruyucu önlemler alınmalıdır. Eğer kedinizi dışarı bırakacaksanız; güvenli olduğunu düşündüğünüz zaman dışarı bırakın. Oluşabilecek çeşitli sorunlara karşı nasıl önlemler alacağınızı veya nasıl davranmanız gerektiğini önceden öğrenin. Satılık kedi muğla için neyin potansiyel bir tehlike teşkil ettiğini bilin. Kedilerimiz için tehlike teşkil edebilen bazı hastalıkların klinik görünümlerini;semptomlarını bilin. Endişelenmenize neden olan bir durum ile karşılaştığınız zaman ise veteriner hekiminize danışmayı ihmal etmeyin. Unutmayın ki kedi çiftliği için erken tanı her zaman tedaviyi daha kolaylaştırır ve başarı şansını arttırır.

Veteriner hekim seçimi

Veteriner hekimler başta evcil hayvanlar olmak üzere evcil ve vahşi hayvanlara bakmak üzere eğitim alırlar. Fakat çalıştıkları yerlere göre öncelikleri değişmektedir. Şehirlerde hizmet veren hekimler daha çok kedi köpek,kuş gibi evcil hayvanlara bakarken, kırsal kesimlerde çalışan hekimler ise çiftlik hayvanlarına bakmaktadır. Hekimlerinin hizmet verdiği alana göre, bulundurdukları araç ve gereçler değişiklik göstermektedir.

Hizmet birimleri

Tüm veteriner kliniklerinde yaşanabilecek acil durumlar için acil durum ekipmanlarının olması gerekmektedir: röntgen cihazı, acil durum araçları, temel laboratuvar cihazları, anestezi cihazları, operasyon sonrası bakım odası gibi.

Veteriner hekim muayene ve aşı ücretleri

Kliniğin hizmet verdiği yer ve fiyatlar arasında bağlantı vardır. Şehirde hizmet veren veteriner kliniklerinin fiyat tarifeleri, kırsal bölgelerde hizmet veren veteriner kliniklerine göre daha yüksektir. Bu durum aynı şehirde merkeze yakınlık ve uzaklık noktasında da değişiklik gösterebilmektedir. Bu farklılıklarının bazı sebepleri ise; kira, vergi, maaşlar vs. gibi durumlardan kaynaklanmaktadır.

Klinik seçmeden önce ziyaret edip sorular sorun

Tercih etmeyi düşündüğünüz klinikten hizmet alan diğer kedi sahipleri klinik seçiminizde en iyi başvuru kaynağı olacaktır. Kendinizi ve evcil dostunuzu bir kliniğe bağlamadan önce, ziyarette bulunun, bilgi alın ve var olan teçhizatları görün. Holistik(bütüncül) sağlık ile ilgileniyorsanız, tamamamlayıcı sağlık uygulamalarının yapılıp yapılmadığını sorun. Klinik bünyesinde kaç veteriner hekim çalıştığını, mümkün ise bir tanesi ile görüşüp görüşemeyeceğinizi sorun. Alanları kısıtlı olsa bile, bir veteriner kliniğinin ameliyathane, muayenehane odasını ve kedilerin kalacağı yeri göstermede istekli olması gerekir. Klinik ortamı biraz da olsa kaotik görünebilir ama her koşulda ortamın temiz olması ve iyi organize edilmiş olması gerekir.

7 gün 24 saat acil servis imkanı var mı?

Her veteriner kliniği 7/24 acil servis imkanı sağlamalıdır. Fakat çoğu zaman bu böyle olmamaktadır. Eğer tercih edeceğiniz klinik bu hizmeti veriyorsa, bu hizmetin nasıl verildiğini araştırın. Bu bağlamda;

1.Aranacak özel bir telefon numarası var mı?

2.Acil servis başka klinikler ile rotasyon halinde mi?

3.Klinikte kullanılan bir acil servis ve bakım ünitesi var mı?

gibi sorulara olumlu cevap almanız yerinde olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir