SATILIK KEDİ-TRABZON

Kısırlaştırma konusunda İstanbul'da Veteriner Kliniği arayanlar, Petopia Veteriner Kliniği ümraniye kedi kısırlaştırma sayfasını ziyaret edebilirler.

Kedilerin yağ sorunu, sağlık sorunları olan kedilerde özel diyetler, kedilerde mama ve alt ürüner sistem sorunları ve daha fazlasına satılık kedi Trabzon yazımızda değineceğiz. Ayrıca süt ve krema gibi besinleri kedimize yedirebilir miyiz?, tüy topaklarının kedilerimize ne gibi zararı olur gibi konularda da sizleri bilgilendireceğiz.

Satılık kedi Trabzon

Siz değerli hayvan sever dostların kedi sahiplenmek için bizleri tercih etmesi bizleri mutlu ediyor. Bu bağlamda Petcil kedi çiftliği olarak sizlere en kalbi duydular ile teşekkür etmek istiyoruz. Bizlerde bu destediğinizi arkamıza alarak, verdiğimiz hizmetin standardını her geçen gün arttırıyoruz.

Bilgi ve satın alma işlemleri için 0554 576 26 42

Kedilerde yağ sorunu

Östroen ve testesteron gibi hormonlar kedilerde metabolizmayı etkiler. Kedilerin yaşlanması ve kısırlaştırma gibi durumlarda bu hormonların etkinliği azalacak, bu sebeple de satılık kedi Trabzon yağlanma artacak ve kediler kilo alacaktır.

Eğer kedinizi kısırlaştırdıysanız, onun enerjisini atması veya metabolizmasını hızlandırması için efor sarf edeceği bir düzenleme yapmanız yerinde bir davranış olacaktır. Bu sayede fazla kilo alımının önüne geçmiş olursunuz.

Diğer bir seçenek ise; eğer kediniz aşırı yağlı veya kilolu ise üç haftalık bir periyoda yayarak yavaş yavaş verdiğiniz mamanın miktarını yüzde 20 oranında azaltınız. Başka bir seçenek ise mama miktarını azaltmadan, kalorisi düşük mamalar yedirebilirsiniz.

Bazı durumlarda kediniz fazla mama yemek için ses ve davranışları ile sizleri taciz edebilir. Bu durumun sürekli devam etmesi durumunda veteriner hekiminize danışın.

Kediler hangi durumlarda özel diyet yer?

Piyasada bulunan ve bizlerin beğenisine sunulan bazı özel üretim mamalar bulunmaktadır. Bu büyük mama firmaları satılık kedi için çeşitli hastalık durumlarına özel mama üretimi yapmaktadırlar. Böbrek, mesane, bağırsak, karaciğer, deri sorunları veya alerjik gibi sağlık sorunlarını gidermeye yönelik mamalar üretilmektedir. Bu şirketlerin sağladığı bir diğer fayda ise, ameliyat veya hastalık sonrası kesilen iştahın geri getirilmesi için de özel formülasyonları bulunmaktadır.

Kedi diyeti ve alt üriner sistem arasındaki ilişki

Yanlış beslenme sonucu kedi yavrusu  idrar yolları ile ilgili sağlık sorunları meydana gelmektedir. Başta idrar taşları veya idrar kristalleri gibi yapılar idrarın çıkışını kısmen veya tamamen engellemektedirler.  İdrar yolları rahatsızlığı olan kedilerin yaş mama yemesi iyi olabilir. Bu şekilde idrarları sulanacak ve idrar çıkışı kolay olacaktır.

Süt veya kremanın kedilere faydası veya zararı var mı?

Süt ve süt ürünleri bazı yetişkin kedilerin sindirim sitemini bozabilir. Bunun sebebi ise yetişkin kedilerin bağırsaklarında süt şekeri olan laktozu sindirebilecek yeteri sayıda bakterinin olmamasıdır.

Laktoz’a alerjisi olan çocuklar için marketlerde veya eczanelerde bulunan laktozsuz sütler kedilerimiz için kullanılabilir. Bir diğer seçenek ise veteriner kliniklerinden kedilere özel süt tozları alınabilir. Bu şekilde süte düşkün olan satılık kediler süt içme sorunu çözülmüş olacaktır.

Tüy Topakları kedinize zarar verir mi?

Satılık kedi yavrusu günlük veya haftada en az iki kez taramanız durumunda, kedinizin kendisini temizlerken yuttuğu tüylerin azalmasına neden olur; fakat tamamen sona erdirmez. Piyasada faaliyet gösteren kedi maması üreten firmalar, kedilerin midesinde veya bağırsaklarında tüy toplanmasını önlemek için lif eklenmiş tüy topağı diyeti üretmektedirler.

Bir diğer seçenek ise, malt lezzetli beyaz parafin laksatifler ile satılık kedi yavruları tüy topaklarını atması sağlanabilir.

Suyun canlıya ve canlılığa verdiği katkı yadsınamaz

Yaş mama ile beslenen bazı satılık yavru kedi suya ihtiyaçları yokmuş gibi davranırlar. Bu yanlış bir davranıştır. Çünkü su alımı ile besinler içerisinde bulunan suda çözünen vitaminler ayrışacaktır.  Diğer önemli faydası ise diyette bulunan liflerin suyu emmesi ve hacim kazanmasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir