SATILIK KEDİ-UŞAK

Kısırlaştırma konusunda İstanbul'da Veteriner Kliniği arayanlar, Petopia Veteriner Kliniği ümraniye kedi kısırlaştırma sayfasını ziyaret edebilirler.

Sizler için ele aldığımız  satılık kedi uşak yazımızda kedilerde tıkırtı eğitimi ve isim eğitimi, kedi eğitimi için ne gibi ekipmanlar gerekir?, kedinize oturmayı nasıl öğretirsiniz?, çak beş eğitimi nasıl verilir? gibi başlıklarda sizlere işinize yarayacak ve eğitim konusunda kolaylık sağlayacak çok sayıda bilgi vereceğiz.

Satılık kedi-Uşak

Petcil kedi-köpek çiftliği Türkiye’de iade ve sağlık garantisi sunan tek kedi çiftliğidir. Sağlıklı, iç parazit ve dış parazit uygulamaları yapılmış, ırk özelliklerini en iyi şekilde yansıtan kedi yavruları ile sizleri buluşturuyor.  Garanti Koşulları

Bilgi ve satın alma işlemleri için 0554 576 26 42

Tıkırtı eğitimi ve isim eğitimi

Bir tıkırtıyla eğitmek satılık kedi eğitiminde olumlu güçlendirme eğitimi ile yapılan popüler bir biçimdir. Kedinize istenilen şeyi hatırlatmak için çıkaracağınız bir “Tık” sesi ve buna ek olarak yiyecek vermek yeterli olacaktır.

Kedi yavrusu ev içinde hoş olmayan bir davranış sergilerse; perdelere tırmanma, koltukları tırmalama gibi. Böyle bir durumda su püskürtmek için hazırlayacağınız bir el spreyi ile kediniz bu davranışı yaparken üstüne püskürtebilirsiniz. Bu şekilde kediniz kediniz o davranışı tekrar yaptığında başına hoş olmayan şeylerin geleceğini görecektir.

Tıkırtı eğitimi ile satılık kedi uşak eğitilirken doğru zamanlama tıkırtı eğitimi için oldukça önemlidir. Bir yiyecek ödülü verin ve beklendiği gibi tıkırtı yapın. Bunu sıkça tekrarladıktan sonra kedinizin dikkatini çekmek için sadece tıkırtı yapmanız yeterli olacaktır. Lezzetli vitamin tabletleriyle dolu bir şişeyi sallamak da bir başka seçenek olacaktır. Kediniz şişenin sallanmasını duyar ve bir yiyecek ödülü alır.

Ödülü verirken kedinizin ismini de söyleyebilirsiniz. Kısa sürede ismini söylemek dikkatini çekmeye yetecektir.

Kedinize oturmayı öğretmek

Bu satılık kediler için en temel eğitimdir. Bu eğitimi kedinize verebilmek için kedinize ismini seslenince veya tık sesi çıkarınca geliyorsa verebilirsiniz.

  1. Satılık kedi yavru oturma eğitimi verebilmek için yemek zamanından hemen önce başlayın. Aç kedinizi bir masanın ortasına yerleştirin. Doğal olarak oturursa poposunu poposunu okşayıp “popo havaya” içgüdüsünü harekete geçirin.
  2. Lezzetli veya severek yediği bir yiyecek parçasını , 2,5-5 cm burnunun üstünde tutun.Eğer tıkırtı kullanıyorsanız alet diğer elinizde olsun.
  3. Satılık kedi yavruları yiyeceğe ilgi gösterdiğinde onu, 2,5-5 cm yukarıda tutmayı sürdürerek başının üzerinde kulaklarının arasında bir yere gelinceye kadar hafifçe hareket ettirin. Gözünü yiyecekte tutan kedi oturacaktır. Bunu yapınca, ismini söyleyip, “otur”,deyin.
  4. Satılık yavru kedi yaptığınız hareket sonucunda oturmasıyla birlikte, “Aferin,çok iyi oturuş”, deyip ödül yiyeceğini verin. Eğer ödülü kedi çiftliği kedisine kaşık ile veriyorsanız, sadece bir kaç yalamaya izin verin.

Satılık kedi uşak kedileri genellikle bu eğitime on deneme içinde yanıt verecektir. Eğitim sabır isteyen bir süreçtir. Verdiğiniz eğitimin bittiğini kedinizin anlaması için “Tamam”, diyerek ve yemeğini vererek bitirin. Bir sonraki eğitime yemek zamanından hemen önce başlayın.

Satılık kedi eğitimde elinizin atında ekipmanınız olsun

Eğer kedi yavrusu eğitiminde bir tıkırtı kullanıyorsanız, onun nasıl çalıştığını ve kullanıldığını iyi öğrenin. Bu aletin kullanımında zamanlama çok önemlidir. Fazla erken veya geç tıkırtı kullanımı eğitimi zorlaştırır.

Eğitim sırasında kullanacağınız yiyecek parçaları elinizin altında olsun. Kedinizin en çok sevdiği yiyecekleri kullanmaya özen gösterin. Bunun için lezzetli,etli bebek mamaları uygundur, çünkü “çak beş”ya da diğer eğitimler için kaşığı kullanabilirsin.

Kedilerde çak beş eğitimi

Bu sizin ile satılık kediler arasındaki gerçek dokunma eğitimidir ve çoğu kedi için basit ve eğlencelidir. Bu hareketi yaptırabilmek için bir sopanın ucuna bağlanmış bir ip ve bu ipin ucunda olan bir oyuncağa ihtiyacınız olacaktır. Bu oyuncağın tüylü ve dikkat çekici bir oyuncak olması gerekmektedir. Buradaki amaç sizin ve kedinizin çak beş yapmasıdır( patisini kaldırıp sizin elinize vurması).

Örneğin kedinizin ismi tekir olsun. Kedinizin oturduğu pozisyonda eğitime başlayın. Oyuncağı hemen başını üzerinde sallayın ve patisini ona dokunmak için uzattığında” Tekir çak beş”, deyin. Kedi yavrusu oyuncağa dokunduğunda ” Aferin, çok güzel çak beş,”deyip bir ödül yiyeceği verin. Eğer tıkırtı kullanıyorsanız, tıkırtı çıkarın ve ödül yiyeceğini verin.

Tekir patisini kaldırıp ödülünü elde etmeyi öğrendiğinde, sadece “çak beş” dediğinizde bile bunu yapmaya gönüllü olacaktır. Zamanla yavaş yavaş oyuncağı kullanmayı bırakın, onun yerine açık avucunuzu kullanın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir