SATILIK KEDİ YAVRULARI

Kısırlaştırma konusunda İstanbul'da Veteriner Kliniği arayanlar, Petopia Veteriner Kliniği ümraniye kedi kısırlaştırma sayfasını ziyaret edebilirler.

Kedilerde tırnak kesimi nasıl yapılır?, kedilerde kötü ağız kokusu nasıl önlenir?, Kedinizin kulak muayenesini nasıl yapacaksınız?, kendi diş macunumuzu kedilere kullanabilir miyiz?, kedilerde göz kontrolü nasıl yapılır? gibi aklınıza takılabilecek sorulara satılık kedi yavruları başlığı altında cevap bulacağız.

Satılık kedi yavruları

Petcil kedi çiftliği olarak aklınıza gelebilecek her ırk kedi yavruları ile sizleri buluşturuyor; mutluluğunuza ortak oluyoruz. Irk garantili, sağlık garantili ve uzun bir eğitim hayatı ile elde edilen bilgilerin sizler ile paylaşımı ve sizlerin doğru yönlendirilmesinde sizlere profesyonel bir hizmet sunuyoruz.

Kedilerde tırnak kesimi

Satılık kedi tırnak kesiminde biz hekimlerin önerdiği giyotin tipi çıtçıt tırnak makaslarıdır. Bu tırnak makasları ile kedinizin tırnağına fazla baskı yapmadan düzgün kesilmiş bir tırnak elde edersiniz. Tırnak keserken dikkatli olun. Tırnağın sivri kısmı keratinden oluşurken, geri kalan kısmı canlı tırnak dokusundan oluşmaktadır. Pembe tırnak altı etinden önce keserek herhangi bir acı ve sorun yaşamadan tırnakları kısaltmış olursunuz.

Kedilerde kötü ağız kokusu nasıl önlenir

Kedi yavrusu ve yetişkin kedilerin veteriner kliniklerine götürülme nedenleri arasında kötü ağız kokusu gelmektedir. Kötü ağız kokusu diş ve diş eti sorunları anlamına gelmektedir. Henüz kediniz küçük iken dişlerinin fırçalanmasına alıştırın. Bunun için ise bir çocuk diş fırçası kullanarak aşağı yukarı yönde el hareketleri ile bir kaç saniye fırçalanmalıdır. Her uygulamada zamanı ve uyguladığınız alanı arttırarak deneyin. Satılık kediler diş fırçalamaya özendirilmek için diş fırçasına lezzetli bir şey sürülebilir. Bu sayede yaklaşık olarak iki hafta içinde kedinizin tüm dişlerini fırçalamış olursunuz.

Kedilerde diş fırçalarken kendi diş macunumuzu kullanabilir miyiz?

Kendi diş macununuzu satılık kedi yavrusu kedilerde kullanmayın. Pek çok kedi bundan hoşlanmayacaktır. Netice de ise yutmayacak, tükürmeye çalışacaktır. Bunun için kediniz için üretilen yenilebilir ve yutulabilir diş macunlarını kullanmanızı tavsiye ederiz.

Kedilerde kulak muayenesi

Satılık kedi yavrusu kulak muayenesini rutin hale getirin. Kedinizin kulaklarında akıntı ve kumlu bir görünüme sahip olan kulak kiri olup olmadığı yönünde muayene edin.

Kulaklarda gördüğünüz kuru akıntı genellikle, sıkça rastlanan kulak akarlarının olduğunu bize gösterir. Eğer kulakta kuru bir akıntı görürseniz veteriner hekiminizin kulak akarları için vereceği ilacı en az 3 hafta kullanın.

Satılık kedi yavruları kulağında nemli bir akıntı var ise mutlaka veteriner hekiminize danışın.

Kedilerde göz kontrolü

Suratı basık olan kedi çiftliği kedilerinde genellikle göz yaşı akıntısı olur. Bir gün içinde bu akıntı kuruyup çapak haline gelebilir ve satılık yavru kedi göz altı tüylerine yapışabilir. Göz yaşlarına bağlı oluşan çapakların temizliğinde nemlendirilmiş bir pamuk ile yumuşatın . Eğer kedinizin gözünün etrafındaki deri normal görünmüyorsa, veterinerinize danışın.

Satılık kedi yavruları temizlik ve bakımında dikkat edilecek noktalar

  1. Kedilerde temizlik ve bakım yapmak bir ilişkiyi bitirmeye veya kurmaya neden olabilir.
  2. Kedilerinizi temizlemeye küçük yaşlarda başlayın.
  3. Kedileri temizlik ve bakımla annesinin yanında iken tanıştırın.
  4. Temizlik seanslarını kısa tutun.
  5. Kediniz kısa süreli temizliğe alıştıktan sonra daha uzun temizliklere başlayabilirsiniz.
  6. Kedinizin müsade edebileceği temizlik süre sınırlarını öğrenin.
  7. Kedinizin beden diline dikkat edin. Eğer temizlik esnasında kediniz kuyruk sallıyorsa sıkıldığı anlamına gelmektedir.
  8. Kedinizin iyi davranışlarını ödüllendirin.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir