SATILIK KEDİ

Kısırlaştırma konusunda İstanbul'da Veteriner Kliniği arayanlar, Petopia Veteriner Kliniği ümraniye kedi kısırlaştırma sayfasını ziyaret edebilirler.

Vazgeçilmezimiz haline gelen evcil dostlarımız, artık hayatımızın her yerinde. Kimimiz için dost, kimimiz için arkadaş, kimimiz için çocuk gibi. Bu dostlarımız iyi bakım ve besleme koşulları altında 10-15 yıl yaşayabilmektedirler. Fakat öncesinde, kedinin sağlıklı, yeteri kadar anne sütü içmiş,hijyenik koşullarda bakılmış, ilgi ve sevgiyle büyümüş bir yavruluk dönemi geçirmiş olması zaruri bir zorunluluktur. Sizlerinde az çok anladığı gibi bunu herkesin ve her kurumun yapamayacağı aşikar bir şekilde göz önündedir. Petcil kedi-köpek çiftliği olarak bu eksiği kapatmak için faaliyete geçtik.

Satılık kedi

Hedeflerimiz arasında güven içinde kedi sahiplenmenize aracılık etmek ve web sitemiz üzerinden kedinizle ilgili olarak öğrenmek istediğiniz her türlü bilgiyi sizlere sunmak istiyoruz. Bu bilgi ve beceriye sahip olmak için 5 yıl süren zorlu ve yorucu bir eğitim almış veteriner hekimler olmamızdır.

Bizler aracılığı ile kedi sahiplenmiş pek çok kişi, sahiplendirme sonrası verdiğimiz bakım ve beslenme desteği ile memnuniyetlerini dile getirmiş, bizlerin doğru yolda olduğunu göstermişlerdir.

Bilgi ve satın alma işlemleri için 0554 576 26 42

 

Evin içinde bir yaşam

Yalnız bir avcı olan kedi için, dış dünyanın sınırsız fiziksel, duyusal aktivite, rekabet ortamından yoksun, ev içinden geçen ve doğasına aykırı bir durum olamaz. Satılık kedi yine de böylesi bir ortama rahatlıkla uyum gösterebilmektedir. Tabiri caizse zevk sefa içinde yaşayan, insan kölelerinin kendilerine baktığı bir ev içi yaşamdan hoşlanırlar. Diğer taraftan siz hayvan severlere büyük sorumluluk düşmektedir. Kedinizin ihtiyaçlarını anlayarak, kedinize uygun bir ev ortamın yaratmak sizlerin elinde ve sorumluluğundadır.

Ev içi yaşama uyumlu bir kedi yavrusu

Kedinizin ev içindeki fiziksel ve zihinsel aktivitesi kedinizin kişiliğine ve ilk aktivitesine bağlıdır. Ev içinde yaşayan kısır kediler, oyun dahil, yavru kedi davranışlarını daha çok korurlar. Hangi koşul ve şart altında olursa olsun kedilerimiz her türlü hünerlerini kullanarak, kendilerine oynayacak oyun bulacaklardır. Satılık kediler heyecanlı bir proje olarak gördüğü evin perdelerine tırmanmak, mobilyaları tırmalamak ya da çıkabildiği raflarda bulunan yiyecekleri raflardan aşağı atmak gibi davranışları bazen bizim için bunaltıcı, pahalı ve bunun yanında tehlikeli dahi olabilmektedir. Sahip olduğunuz maharet, azim ve çaba ile bu durumların rahatlıkla üstesinden gelebilirsiniz.

Kedilerimiz nihai olarak yalnız avcıdırlar, vahşi yaşamda gelişmeye çok uygun olsalar da, pek azı ev içinde yaşamaktan ve sahibinin kendisine bakmasından şikayet eder.

 

Oyunun önemi

Satılık kedi yavrusu için oyun davranışı gereksiz ve zaman kaybı gibi görülebilir. Bazı kediler öyle pervasızdır ki, oyun oynadıklarında kendilerini yaralama riskleri vardır. Buna rağmen oyun ev içinde yaşayan kedilerin olmazda olmazı ve çok önemlidir. Bu sayede çevresini tanıyabilmekte ve ayrıca dışarıdaki kedilerin yaptığı avını takip etme, sinzice yaklaşma, avın üstüne atlama şekliyle enerjisini atmaktadır. Kedilerin sahip oldukları yırtıcı içgüdüleri evde oynadığı oyunlara yön vermektedir.

Kedinizle nasıl oynayabilirsiniz?

Satılık kedi izmir kedilerinin hem genç hem de yetişkinleri evin için de oradan oraya olacak şekilde birbirlerini kovalama oyununu çok severler. Bu oyunlar sayesinde belirledikleri hedefleri, evi diğer kedisini, oyuncakları zapt et bırak etkinlikleridir.

Bir ipin ucunda bulunan tüylü, hafif nesneleri satılık kedi yavruları yakalamayı çok sever. Hemen her yerden kolaylıkla temin edebileceğiniz bu nesneyi kedinizin önünde yukarı aşağı veya sağa sola olacak şekilde sallayın veya hareket ettirin. Eğer evinizin içinde bir merdiven var ise satılık kedi için merdivenlerin üstüne çıkıp, oyuncağı aşağı doğru sallayabilirsiniz. Bu şekilde yapacağınız bir oyun ile dışarıda bulunan diğer kedilerin çitlere tırmanarak kelebek kovaladığı ve yakalamaya çalıştığı oyun benzeri bir oyunlara benzer bir uyarı sağlar.

Kedi enerjisinin patlaması

 

Kedi yavrusu dışarıda olan yalnız ve sakin zamanların arasına serpiştirilmiş sinsice izleme, kovalama veya kovalanma zamanlarını içerir. Evde yaşayan kedilere gelecek olursak, dışarıda yapılan bu davranışları evdeki imkanlar doğrultusunda en iyi şekilde yerine getirmeye çalışmaktadır. Bazı kedi sahipleri kedilerinin bu davranışlarını ”çılgın bir yarım saat” olarak nitelendirse de, ev ortamındaki kedilerimizin etkinlikleri o kadar uzun sürmez.

Kedilerimizin icra ettiği bu oyunlardan bir tanesi de “ölüm duvarı”dır. Nasıl oynadığına değinecek olursak; aniden odaya dalar, süratle daireler çizerek yerde ve duvarlarda dolaşır ve aniden odadan fırlayarak çıkar. Kedinizi takip ettiğiniz taktirde, evin herhangi bir yerinde sakin bir şekilde oturmuş kendisini temizlerken bulabilirsiniz. Satılık kedi ilanları, bu tip yaratıcı eğlenceler, evde yaşayan her kedinin kendi kendine veya evin diğer kedisi ile sürdürdüğü etkinlikler arasında yer alır.

 

Kedi pençeleri

Gerçek avlanma fırsatlarından mahrum bıraktığımız kedilerimiz, bazen bizim kabul edemeyeceğimiz davranışları sergileyebilirler. Bir kedi için yaşamın büyük heyecanlarından bir tanesi olan tırmalamak ve pençe atmaktır. Satılık kedi yavrusu pençeleri ile kavramam ve yapıştığı şeyi tırmalama ve görsel işaret bırakma gibi davranışlar için kullanır. Bir veteriner hekim olarak şahsi tavsiyem, kedi sahiplenip, onunla yaşamayı seçiyorsanız eğer, onun davranışlarını da kabullenmelisiniz. Bu sebeple satılık kedi yavrusu alıyorsanız ona tırmalama ve tırmanma aleti de sağlayın.

Yavru kedilerimiz

 

Scottish Fold Yavrularımız

British Shorthair Yavrularımız

Chinchilla( çinçilla) Kedi Yavrularımız

İran Kedi Yavrularımız

Exotic Shorthair Yavrularımız

Siyam Yavrularımız

Scottish Fold Yavrularımız

Katlanmış kulaklar, kısa bir boyun ve yuvarlak bir kafa bu cinsin ayırt edici özellikleridir. Sağlıklı scottish fold kedileri için hala dik kulaklı kediler gerekiyor. Bu cins kedi ilanları uysal bir karaktere sahiptir.

Geçmişi: ilk olarak 1960 yılında iskoçya daortaya çıkan Sussie’dir. 1971 yılında ise Amerika’ya götürüldü. Amerika’da yaşayan bir genetikçi tarafından British ile çiftleştirilerek, soyu devam ettirildi. Fold cinsi kediler ilk olarak 1994 yılında tescil ettirildi.

Ağırlığı: 2,5-6 kg

Huy: Sakin ve güvenli

Baş: Geniş kısa bir buruna sahiptir ve burnu yuvarlaktır.

Gözler: Büyük ve yuvarlak

Kulaklar: Başa doğru düz bir biçimde katlı ve yuvarlaktır.

Gövde: Orta irilikte, sağlam yapıda ve omurga boyunca esnek.

Kürk: Kısa ve sık

Kuyruk: Orta ile uzun arası uca doğru incelen kuyruk makbuldür.

British Shorthair Yavrularımız

Oldukça etkileyici bir yapıya sahip olan britanya kısa tüylüsü, kendi kendine yetebilen bir cins olup, talepkar değildir. Sahip olduğu çok sayıda sert tüy, deriye gevrek kıvamını verir. Ayrıca sahip olduğu alt kürk sayesinde en ağır hava şartlarına karşı dahi kendisini koruyabilmektedir. Britanya kısa tüylü satılık kedi yavrusu, uysal bir tabiata sahiptir.

Geçmişi: British shorthair kedi yavruları soyu 1880’li yıllara kadar dayanmaktadır. Bu kediler sokak kedileri, ev kedileri ve çiftlik kedilerinin çiftleştirilmesinden üretilmiştir. 1950’li yıllara gelindiğinde ise neredeyse yok olmanın eşiğine gelen bu cins bazı üreticiler tarafından tekrar canlandırıldı. 1970’li yıllara gelindiğinde ise ABD’ye geldi.

Ağırlığı: 4-8 kg

Huy: Cana yakın ve sakin

Cins Rengi: Renk çeşidi ve yelpazesi geniştir.

Baş: Dolgun yanaklı ve yuvarlak.

Gözler: Büyük, yuvarlak ve çoğu rengin içinde bakır ve altın tonlarına sahip.

Kulaklar: Orta büyüklükte ve yuvarlak uçlu

Gövde: Yuvarlak biçimli, yere yakın; geniş göğüslü.

Kürk: Sık olması sebebi ile gevrek bir his verir.

Kuyruk: Kısa ve kalın, uca doğru azalır.

Chinchilla ( çinçilla) Kedi Yavrularımız

Chinchilla kedisi veya çinçilla kedisi olarak bilinen bu kedi iran kedilerinden köken alsa da farklı bir cins olarak beğenilmiş ve kabul görmüş bir kedi cinsidir. Satılık kedi cinsleri arasında en çok tercih edilen kedilerden bir tanesidir. Aynı isimli bir de fare bulunmaktadır. Bu kedi cinsi ilk olarak 1888 yılında Londra da yapılan kedi show yarışmasında pek çok ödülü almaya hak kazanmış bir kedidir. Bu başarıda zarif, sevimli, oyuncu, neşeli ve ipeksi tüyleri oldukça etkili olmuştur.

Chinchilla kedisi, İran kedisi ve Ankara kedisinin çiftleştirilmesi ile elde edilmiş bir kedi cinsidir. Satılık kedi yavrusu chinchilla kedileri iran kedilerinin aksine ince bir buruna sahiptir ve çenesi daha az basıktır. Gözle görülen bu az miktardaki fark sayesinde, iran kedilerinde olduğu gibi solunum problemi ve göz ile ilgili sorunlar yaşamazlar. Bu sayede bakımı daha kolaydır.

Melodik bir sese sahip olan chinchilla kedisi mavi ve yeşil tonlarda göz rengine sahiptir. Sürmeli gözlü kedi olarak da bilinmektedir.

Uzun tüylü olması sebebi ile günlük olarak taranmalıdır. Bu kedilerin zarif ve göz kamaştırıcı bir güzelliği vardır.

Karakter olarak yumuşak başlıdır. Sevilmeyi, kucakta olmayı, ilgi görmeyi çok sever.

İran Kedi Yavrularımız

Yapılan gözlem ve araştırmalar sonucu İran kedileri satılık kedi arasında en sakin ve en sesiz kedi seçilmişlerdir. Bu sebeple evde başka kedi kabul edebilecek en uygun yapıya sahip olanlar bunlardır. Her gün tüy bakımı ister, düzenli yapılmadığı taktirde ise keçeleşebilir. Bu cinsin sorunları arasında böbrek rahatsızlıkları ve sızdıran testisler vardır.

Geçmişi: İran kedisi ilk olarak 1620 yılında İran’dan İtalya’ya; yine aynı zamanlarda ise Türkiye’den Fransa’ya götürülmüştür. Sonraki 200 yıl boyunca torunları asillik ve statü sembolü olmuştur. 1900’lü yılların başına gelindiğinde ise tüm tescil kurumları tarafından kabul görmüştür.

Exotic Shorthair Kedi Yavrularımız

Bu cinsin uzun tüylü ve kısa tüylü varyasyonları vardır. İkisi arasında genetik farklar olmasına rağmen, dış görünüşlerine bakarak ayırmak imkansızdır. Fakat bazı uzmanlara göre, Exotic shorthair diğerine göre daha maceracıdır.

Bu satılık kedi yavrusu, oyuncu, meraklı bir cinstir. Bu nedenle ilgi duyulan, sevilen bir kedidir.

Siyam Yavrularımız

İlk zamanlarından günümüze kadar epey bir değişiklik gösterdiler. İlk ortaya çıktığında karakteristik olan göz şaşılığı artık bir kusur olarak kabul ediliyor. Satılık kedi yavruları siyam’ın ince, zarif bir vücudu, uzun bacakları ve uzun bir kafası vardır. Satılık kediler arasında en geveze olanı Siyam’dır. Bu lakabı almalarının sebebi ise sahip oldukları oldukça tiz sesleridir. Bu cinsin diğer bir özelliği de çok erken yaşta cinsel olgunluğa ulaşmalarıdır; sıklıkla 5 aylık yaşlarda iken, çiftleşmeye başlarlar.

Geçmişi 500 yıl öncesine kadar öncesi Asya’ya kadar dayanmaktadır. Budist kesişler ve kraliyet ailesi tarafından saygı gören Siyam kedisi 19. yüzyılın sonlarına doğru batıya götürülmüştür.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir