SATILIK SCOTTİSH FOLD GOLD YAVRULARI

Kısırlaştırma konusunda İstanbul'da Veteriner Kliniği arayanlar, Petopia Veteriner Kliniği ümraniye kedi kısırlaştırma sayfasını ziyaret edebilirler.
Cinsiyet Dişi Erkek
Renk Gold-Gri
Ülke İskoçya
Doğum Tarihi
Evde Yaşam Evet
Çocuklarla Dost Evet
Veteriner Hekim Desteği
Bakım ve Eğitim Desteği
Irk ve Sağlık Garantisi
Tüm Şehirlere Gönderim

Satılık Scottish Fold YavrularıSatılık Scottish Fold ırk ve sağlık olarak Türkiye’nin önde gelen Petcil kedi çiftliği tarafından garanti edilmektedir. Türkiye’nin tüm şehirlerine hızlı gönderi yapmaktayız.Satılık Scottish Fold ırk ve sağlık olarak Türkiye’nin önde gelen Petcil kedi çiftliği tarafından garanti edilmektedir. Türkiye’nin tüm şehirlerine hızlı gönderi yapmaktayız.

Biliyor muydunuz? Petcil Kedi Çiftliği Veteriner Hekimler tarafından yönetilmektedir.

Satılık Scottish Fold Gold Yavru Fotoğrafları

HakkımızdaGaranti iletişim Sık Sorulan Sorular 

Hayatınızın kedisini nereden bulabilirsiniz ?

Kedi ilanları  sadece maddi kaygılar gözeten, hayvan refahı ve sağlığına dikkat etmeyen pek çok kişi var. Kedi sahiplenmek isteyen bir kişi sadece kedi üreten biri değil, güvenilir bir üretici de bulmak zorundadır. Her gün karşılaştığımız pek çok hayvan sever mağduriyetlerini dile getirmektedirler; hasta kediler, kötü beslenmiş kediler vs., vs. sonucu yeni sahiplendikleri kedilerini kaybetmekte, evde varsa çocuklar da mu travmatik durumdan etkilenmektedirler. Bu nedenle, sizlere referans verebilecek, kurumsal bilinçle hareket eden kişiler ile iletişime geçmeniz sizler için daha sağlıklı olacaktır. Bazı evcil hayvan mağazaları iyidir, ama çoğunluğu kötüdür. Bazıları ise mikrop yuvasıdır. Bir evcil hayvan mağazasından malzeme alın; kedi değil.

Satılık kedi-Komşular ve veteriner hekimler

Eğer kedi sahiplenmek gibi bir düşünceniz var ise, bu bağlamda çevrenizdeki komşularınızdan, veteriner kliniklerinden de kedi sahiplenebilirsiniz.

Diğer bir kedi sahipleneceğiniz yol ise kedi barınaklarıdır. Bu yerlerde bulunan binlerce kedinin sevgi dolu bir yuvaya ihtiyaçları var. Buralarda yer alan yetişkin kedilerin davranış sorunu olma ihtimali oldukça yüksektit. Sebebi ise bu kedilerin sahipleri tarafından terk edilmeleri, ilgi ve sevgiden yoksun bırakılmalarıdır. Ama tekrar sıcak bir yuva bulan bu yetişkin kediler tekrar eski sevecen hallerine dönebilirler.

Kedi yavrusu ve bir kedinin huyunu değerlendirme

Kedi seçerken, aşağıdaki kriterlere dikkat edin. Bu sayede seçeceğiniz kedide herhangi bir davranış veya psikolojik sorun olması durumunda, bunu erkenden fark edebileceksiniz.

 • İnsanlarla sokulgan mı ?
 • Diğer kedilerle sokulgan mı?
 • Köpeklerle sokulganlığı
 • Dikkatli, etkin ve meraklı mı?
 • Son olarak ılımlı ve sakin mi?

bu kriterlere dikkat ettiğiniz taktirde, kliniklerden, internetten, barınaklardan sahiplendiğiniz kedilerin sahip oldukları sorunları önceden fark edip, sonrasında oluşabilecek pek çok sorunun önüne geçilmiş olur. Bu özelliklerin dışında arabada, çocukların yanında, diğer insanların yanında, yüksek seslerin olduğu yerlerde verdikleri tepkiyi inceleyin.

Risk Almayın, %100 Garanti Programı

Yavrularımızın sağlık garantisini 1 hafta olarak belirmekteyiz. 1 hafta boyunca yavrularımızın sağlıkları konusunda çıkacak tüm problemlerde anında koşulsuz destek sağlıyoruz. Kedi Çiftliğimizden sahipleneceğiz yavruları mutlaka bir Veteriner Hekime göstermeli ve sağlık kontrollerini yaptırmalısınız. Böylelikle sağlıklı bir yavru sahiplendiğinize emin olacaksınız.// yavruları mutlaka bir Veteriner Hekime göstermeli ve sağlık kontrollerini yaptırmalısınız. Böylelikle sağlıklı bir yavru sahiplendiğinize emin olacaksınız.

Satılık kediler alırken barınaklara sorulacak sorular

Herhangi bir kedi merkezi, barınak veya klinik gibi yerlerden kedi sahiplenip, onun hayatına dokunmak istiyorsanız, bunun öncesinde merkezdeki yetkili kişilere sormanız gereken çeşitli sorular bulunmaktadır. Bu soruları sıralayacak olursak;

 1. Bulundu mu, buraya getirildi mi?
 2. Eğer birileri tarafından buraya teslim edildiyse, neden teslim edildi? Bu soru önem arz etmektedir. Bu şekilde getirilip, barınağa bırakılan pek çok kedide davranış problemi bulunmaktadır. Örneğin tuvalet eğitimi gibi.
 3. Söz konusu merkez de davranış testi yapılıyor mu? Bu işi profesyonel yapan kurumlar, kedilerin davranışlarını analiz etmekte, sahiplenmek için gelen kişilere bu bilgileri aktarmaktadır.
 4. Bu yerlerden kedi sahiplenilip götürüldükten sonra, çıkacak herhangi bir sorunda yardımcı olup olamayacakları öğrenilmelidir.

Yukarıda detaylı bir şekilde anlattığım bu bilgiler ışığında rahatlıkla bir kedi sahiplenebilirsiniz. Sonraki aşama ise evimizin gelecek olan kedi için hazırlanması aşamasıdır.

Satılık kedi yavrusu ve evin gelecek olan kedi için hazırlanması

 • Yeni misafirin gelişine hazır olun.
 • Alacağınız eşyaların pratik kedi aksesuarları olması gerekmektedir.
 • Kedinizin ev içindeki güvenliğinden emin olun.

Sahiplendiğiniz yeni kedinizi eve getirmeden önce, evinizin kediniz için güvenli olduğuna kanaat getirin. Eğer kediniz için güvenlik açıkları var ise, bir inşaat marketine giderek, gerekli malzemeleri alıp, kedi için sorun teşkil edecek güvenlik açıkları bir bir giderilmelidir. Mağazalarda kediler için binlerce çeşit, şekil ve renkte ürünler bulunmaktadır. Ama sizler zevkiniz, bütçeniz, kedinizin zevkine göre ürünler seçmeye dikkat edin.

Satılık kedi yavruları güvenlik önce gelir

Pek çok kedi hem çok meraklı, hem de çok cesurdur. Bu sebeple istenmeyen yerler ve yüksekliklerden düşebilmektedirler.Bu sebeple kedinizin düşmemesi için gerekli önlemleri alın. Ayrıca kediler için zehirli olan bitki türleri varsa onlardan kurtulmanız veya kedinizin ulaşamayacağı bir yerde barındırmanız daha doğru bir davranış olacaktır. Evlerimizde bulunan ve kedilerimiz için zehirli olan bazı bitkiler; Atatürk Çiçeği, Ökse Otu gibi mevsimlik bitkiler ile kedilerin teması engellenmelidir.

Evinizi temizlemek için kullandığınız kimyasal içerikli temizlik malzemeleri kediler için zararlıdır. Kediler bu kimyasallar ile temas ettiği taktirde, patilerinden emilmektedirler.  Kediler ip, lastik, bant gibi tehlikeli maddeleri çiğneme alışkanlıkları vardır. Kedinizin bunlara ulaşmasını engelleyin.

Kediniz eve gelmeden önce küçük bir alışveriş listesi yapın

 • Kedinizin mobilyaları, kumaşları ve perdeleri çiğnememesi için sprey: spreyin için su koyarak; kediniz her istenmeyen eşyaları çiğnediğinde, suyun bulunduğu spreyi kedinizin üstüne püskürtün.
 • Bitkilerin köklerini kazmasını engellemek için etrafına yapışkan bantlar yapıştırın.
 • Kedilerin cam ve sıcak tencerelerden uzak tutabilmek için cam ve akrilik plastik olan perspex ;
 • Prizlerle oynamaları ve sonucunda oluşacak çarpılmalara karşı kullanılacak güvenlik aletleri.
 • İçinde eşya bulunan dolapları korumak için , basit eşya kilitleri kullanılabilir.

Lilac Scottish fold  kedi yavruları ve su kapları

Su kapları seçerken, sağlam olması, geniş olması, çok fazla derin olmaması, kolay devrilmeyecek tasarımda olması; kediniz bu kaplardan yemek yiyip, su içerken bıyıkları kenarlara değmemeli, kaplar her gün temizlenip yıkanmalıdır. Konserve mama yedireceksiniz ve artan mamayı saklamak için ise öncelikli olarak ağzını bir poşet ile kapatmanız gerekiyor. Açılan konserveleri en fazla 2 gün depolayın.

Kolyeler

Pek çok kişi hem görsel olması hem de güvenlik nedenleri ile ilgili olarak kedisine tasma takmaktadır. Takılacak bu kolye de yer alacak bilgilerin okunur ve açık olması lazım; yumuşak olmalı ve boyna zarar vermemelidir. İlk etapta taktığınız kolye onu çok rahatsız edecek olup zamanla alışacaktır.

Kedi kimliği

Kedinize ve size ait bilgilerin üzerinden bulunduğu bir isim kartıdır. Fakat en iyisi mikroçiplerdir. Bu çiplerde kediye ait bilgiler yer almaktadır. Bu çipler boyunda derinin hemen altına enjekte edilir.

Yataklar ve yatak takımı

Kedi yatağı hijjenik olmalı, yıkanabilir yapıda olması yatağın iyi bir yatak olduğunu göstermesi açısından. Tabiri caizse kediler güneşe taparlar. Bu nedenle evin içinde aydınlık, bol güneşli yerlere alınmaldırı.

Gereksinimler

Bir yavru kedi sahiplenmeden önce gerek duyduğunuz temel pet malzemeleri vardır. Bu malzemeleri kendi müşterilerimize indirimli fiyatla göndermekteyiz. Piyasa değeri 600 TL olan gereksinimleri 300 TL’ye bizden alabilirsiniz. Bu malzemeler arasında neler yer almaktadır?

 1. 2 kg mama
 2. mama kabı
 3. su kabı
 4. tasma
 5. vitamin
 6. çiş egitim damlası
 7. kemik (diş kaşıntısı için)
 8. şampuan
 9. kuru şampuan
 10. tarak
 11. tasma aksesuarı
 12. taşıma kafesi
 13. konserve mama (2 adet)
 14. yatak
 15. oyuncak

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir