SATILIK SCOTTİSH FOLD YAVRULARI ANKARA

Kısırlaştırma konusunda İstanbul'da Veteriner Kliniği arayanlar, Petopia Veteriner Kliniği ümraniye kedi kısırlaştırma sayfasını ziyaret edebilirler.
Cinsiyet Dişi Erkek
Renk Gri
Ülke İskoçya
Doğum Tarihi
Evde Yaşam Evet
Çocuklarla Dost Evet
Veteriner Hekim Desteği
Bakım ve Eğitim Desteği
Irk ve Sağlık Garantisi
Tüm Şehirlere Gönderim

SATILIK SCOTTİSH FOLD YAVRULARI ANKARA

Satılık Scottish Fold ırk ve sağlık olarak Türkiye’nin önde gelen Petcil kedi çiftliği tarafından garanti edilmektedir. Türkiye’nin tüm şehirlerine hızlı gönderi yapmaktayız.Satılık Scottish Fold ırk ve sağlık olarak Türkiye’nin önde gelen Petcil kedi çiftliği tarafından garanti edilmektedir. Türkiye’nin tüm şehirlerine hızlı gönderi yapmaktayız.

Biliyor muydunuz? Petcil Kedi Çiftliği Veteriner Hekimler tarafından yönetilmektedir.

Satılık Scottish Fold Yavru Fotoğrafları

Irk Bilgileri Tarihi Gereksinimler Garanti iletişim

SATILIK KEDİ YAVRUSU DAVRANIŞ ÖZELLİKLERİ

Satılık kediler yedi haftalıktan önce insanlarla sıcak, fiziksel ve sosyal ilişkiler kurarlar.  Bu yaşlarda konuşkan, talepkar ve açıktırlar. Yüzyıllarca yapılan seçici üretim, kedilerin “yavruluk” dönemini sürekli bir hale getirmiştir. Buradan kastedilen; kedilerin hep yavru davranışları sergilemesidir. Kedi dostlarımızın davranışları genleri tarafından kontrol edilmektedir. Bu nedenle düşünme, yeme, avlanma, alanlarını işaretleme,yalanma, çiftleşme, doğurma ve yavru bakımı kediden kediye göre değişiklik göstermez.  Yapılan gözlemlerde yaşamlarının ilk dönemlerinde bizlerle dostluk kuran kedilerimiz, yaşamlarının sonuna kadar bizi ailesi olarak kabul ederler.

SATILIK KEDİ YAVRULARI VE DOĞAL SELEKSİYON

Kedilerde doğal seleksiyona insanların müdahalesi çok az olmuştur. Diğer pek çok evcilleşmiş hayvanın aksine günümüz kedileri görünüş ve davranışları ile evcil olmayan kedilerin davranışları büyük benzerlik gösterir. Buna rağmen çok önemli bir fark var: Erken dönemde insanlar ile tanışan ve kaynaşan kedi yavruları, insanlar ve diğer türlerin yanında rahat davranışlar sergilerler.

Erkek kediler daha çok alan dolaşır, daha fazla alanı idrarları ile işaretler ve daha çok kavga ederler. Yapılan kısırlaştırma ile erkek kedilerin hareketliliği azalır. Bu kediler daha çok dikkat ister, denetime daha toleranslı, daha sevecen, daha sokulgan ve yabancı kedilere karşı daha sevecen davranır.

Diğer taraftan dişiler, erkeklere göre daha oyuncu, sevecen bir karaktere sahiptirler ve kısırlaştırmanın kişilik yapılarına etkisi, erkek kedilere göre daha az olur.

DAVRANIŞLARDA RENK FARKLARI

Tilkiler üzerinde yapılan çalışmalarda renk ile dövüş ve kaç tepkisi arasında bir bağlantı olduğu keşfedildi. Rus tilkilerin de çizgisiz, mavi ve çikolata renginde olan tilkilerin daha az korku yaşadığı ve daha az saldırgan davranışlar sergilediği keşfedildi.

KEDİ YAVRUSU SEÇERKEN HANGİ IRKI SEÇMELİYİM?

 • Dikkat isteyenler: SİYAM, BURMA, HABEŞ KEDİLERİ, YABANCILAR VE ORYANTALLER en fazla dikkat isteyen kedi cinsleridir.
 • Hareketli olanlar: SİYAM, BURMA, HABEŞ KEDİLERİ, YABANCILAR VE ORYANTALLER hareketli iken, diğer taraftan en isteksizi ise İRAN kedileridir.
 • Denetlenmeye tolerans gösterenler: Evcil kısa tüylüler bu konuda en iyileridir.
 • Sevecen: Her kedi sevecen olmakla birlikte, İran kedileri en az sevecen olan kedi cinsidir.
 • Zararcı: İran kedileri en az zararcı kedi cinsi iken, oryantaller ve Siyam kedileri en çok zarar veren kedi cinsleridir.
 • Diğer kedilere karşı sıcak kanlı: Yine burada evcil kısa tüylüler en dostça yaklaşım içinde olan kedi cinsleridir. Siyam ve burma kedileri diğer kedilerden en hoşlanmayanlardır.
 • Konuşkan: Siyam en konuşkan olanıdır, İran ise en sesssiz.

Risk Almayın, %100 Garanti Programı

Yavrularımızın sağlık garantisini 1 hafta olarak belirmekteyiz. 1 hafta boyunca yavrularımızın sağlıkları konusunda çıkacak tüm problemlerde anında koşulsuz destek sağlıyoruz. Kedi Çiftliğimizden sahipleneceğiz yavruları mutlaka bir Veteriner Hekime göstermeli ve sağlık kontrollerini yaptırmalısınız. Böylelikle sağlıklı bir yavru sahiplendiğinize emin olacaksınız.// yavruları mutlaka bir Veteriner Hekime göstermeli ve sağlık kontrollerini yaptırmalısınız. Böylelikle sağlıklı bir yavru sahiplendiğinize emin olacaksınız.

Garanti Koşulları

KEDİLERDE SOSYAL DAVRANIŞLAR

Kedilerimizin sosyal davranışları diğer kediler ile birlikte yaşamaktan, yalnız yaşamaya kadar çeşitlilik göstermektedir. Bazı gözlemcilere göre kedilerin davranışlarında bağımsızdan, daha bağımlıya göre yol aldığını bildirmektedir. Eğer çevrede yiyecek bol ise, kediler arasındaki sosyal etkileşim daha çok artar ve kavga etmek için daha az neden bulurlar.

Evde tek başına yaşayan bir kedi, eve başka kedilerin gelmesinden pek hoşlanmaz. Kediler arasındaki geçimi etkileyen en önemli faktör aralarındaki kan bağıdır. İkinci etken ise kısırlaştırılmasıdır. Kısırlaştırma erkek kedinin diğer kediler ile olan sosyalliğini arttırıyor. Dişi kediler arasında görülen en sık etkinlik ise yalanmadır.

Erkek kediler büyüyüp dört ile yedi aylık yaşlara geldiklerinde, oyun davranışları daha sert bir hal alır ve bu durum diğer dişi kedileri rahatsız eder. Bunun sonucunda dişi kediler, erkek kedileri koloniden atılırlar. Gruptan atılan erkek kediler, diğer erkek kediler ile daha gevşek bir ilişki kurarlar.

KEDİ ANLAŞMAZLIKLARI

Kediler sınır koyma noktasında bir anlaşmazlık yaşarlarsa, işler kavgaya dökülmeden önce bir takım yollar ve davranışlar sergilerler. Bu ritüeller, sırtını kamburlaştırma, dişleri gösterme, kürklerini kabartma, tıslama ve tükürmedir. Kediler bu esnada gözlerini birbirine dikerler; ta ki birisi gözlerini kaçırana kadar. Bu durum geri çekilmenin bir işaretidir. Eğer kedi çok hızlı hareket ederse, fiziksel saldırıya uğramam ihtimali daha yüksektir. Yenilen kediler arkalarından ısırılırlar.

Satılık scottish fold yavruları ankara, avlanma konusunda seçicidirler.  Yalnız avlanırlar. Kedilerin en iyi avlandığı vakitler ise şafak vakti ve alacakaranlıktır.

İnsanlar kabul etmek istemese de kedilerde büyük bir avlanma iç güdüsü vardır. Bunun önüne geçmek mümkün değildir. En soylu, en iyi şartlarda bakılmış kediler dahi, av kategorisinde bir canlı gördükleri zaman sürünme, sıçrama, saldırma gibi ava yönelik içgüdülerle hareket edeceklerdir. Avlanma kedilerin doğal davranışlarında bulunan doğal bir aktivitedir. Ev kedileri ise avlanma içgüdüsü davranışlarını açlıktan ziyade onun heyecanını yaşamaktadırlar. Kırsal bölgelerde yaşayan kediler, şehirdeki kedilere ve ev kedilerine oranla avlanma konusunda tekniklerini oldukça geliştirmişlerdir.

KEDİLERİN AVLANMASI GEREKLİ Mİ?

Kedi popülasyonunun artması bazı yerlerde ekolojik dengeyi sarsmaktadır. Özellikle son zamanlarda Avustralya gibi yerlerde, kedilerin günün belirli saatlerinde sokağa çıkmaları yasaklanmıştır. Bu sayede çevrede bulunan kuşlar ve diğer canlılar korunmuş olmaktadır. Bu nedenle çevredeki habitatın zarar görmüyor ise kedilerin avlanmasına izin verilebilir.

KEDİLER NASIL AVLANIR?

Sahip oldukları içgüdüleri onlara daha çok şafakta, alacakaranlıkta ve dolunaylı gecelerde avlanması gerektiğini söylese de sıcak yaz gecelerinde ve kış mevsiminde öğlen saatlerinde de rahatlıkla avlanmaktadırlar. Fare için konuşacak olursak; kedi, farenin bıraktığı idrar kokusunu alarak farenin yolunun üstünde beklemeye başlar. Eğer kedinin midesi dolu se aç olan kediye göre daha sabırlı olacaktır. Yabani kediler ev kedilerine göre daha iyi avcı olmalarına rağmen, onlardan çok daha yetenekli olan kediler ise; anne kedilerdir. Kedi avına saldırdığı zaman arka ayakları ile onu tırmalarken, ön ayakları ile de yere yapıştırır. Aç bir kedi ise sahip olduğu iğne gibi sivri dişlerini avının boyun omurları arasına geçirerek öldürür. Başarılı bir avdan sonra çoğu kedi keyifle dans eder, havada kavisler çizer, akrobatik sıçrayışlar yapar. Bu davranış şekli ev kedileri dışındaki yabani kedilerde pek görülmez.

KEDİLERİN KUŞ AVI

Kuş avlarken kedilere farklı bir strateji gereklidir. Avını gözüne kestiren kedi, kendini gizleyebileceği çim vb. bir şeyler bulur. Yavaş ve emin adımlarla gözlerini avından ayırmadan avına doğru ilerler. Fark edildiğini düşündüğü anda ise donar, yeterli uzaklığa geldiğinde ise tereddüt etmeden avının üstüne atılır.

Gereksinimler

Bir yavru kedi sahiplenmeden önce gerek duyduğunuz temel pet malzemeleri vardır. Bu malzemeleri kendi müşterilerimize indirimli fiyatla göndermekteyiz. Piyasa değeri 600 TL olan gereksinimleri 300 TL’ye bizden alabilirsiniz. Bu malzemeler arasında neler yer almaktadır?

 1. 2 kg mama

 2. mama kabı

 3. su kabı

 4. tasma

 5. vitamin

 6. çiş egitim damlası

 7. kemik (diş kaşıntısı için)

 8. şampuan

 9. kuru şampuan

 10. tarak

 11. tasma aksesuarı

 12. taşıma kafesi

 13. konserve mama (2 adet)

 14. yatak

 15. oyuncak

SATILIK SCOTTİSH FOLD YAVRULARI ANKARA” üzerine bir yorum

 1. Kedi sahiplenmek istiyorum kizim icin. Fiyatlar ve gonderim ile ilgili bilgi alabilir miyim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir