SATILIK SCOTTİSH FOLD YAVRULARI ANTALYA

Kısırlaştırma konusunda İstanbul'da Veteriner Kliniği arayanlar, Petopia Veteriner Kliniği ümraniye kedi kısırlaştırma sayfasını ziyaret edebilirler.
Cinsiyet Dişi Erkek
Renk Gri
Ülke İskoçya
Doğum Tarihi
Evde Yaşam Evet
Çocuklarla Dost Evet
Veteriner Hekim Desteği
Bakım ve Eğitim Desteği
Irk ve Sağlık Garantisi
Tüm Şehirlere Gönderim

SATILIK SCOTTİSH FOLD YAVRULARI ANTALYA

Satılık Scottish Fold ırk ve sağlık olarak Türkiye’nin önde gelen Petcil kedi çiftliği tarafından garanti edilmektedir. Türkiye’nin tüm şehirlerine hızlı gönderi yapmaktayız.Satılık Scottish Fold ırk ve sağlık olarak Türkiye’nin önde gelen Petcil kedi çiftliği tarafından garanti edilmektedir. Türkiye’nin tüm şehirlerine hızlı gönderi yapmaktayız.

Biliyor muydunuz? Petcil Kedi Çiftliği Veteriner Hekimler tarafından yönetilmektedir.

Satılık Scottish Fold Yavru Fotoğrafları

 

Hakkımızda Garanti iletişim Sık Sorulan Sorular 

ANNEYE BAĞIMLILIK

Yavru kediler, yaşamlarını idame etmek için gerekli olan bilgiyi, annelerini gözlemleyerek öğrenir. Her şeye karşı ilgileri ve doğal bir merakları vardır. Erken yaşlarda bağımsızlık başlar.

Doğum sonrası yavru kediler tamamen çaresizdir; beden sıcaklıklarını dahi kendileri ayarlayamazlar. Fakat doğumdan sonraki 4 gün içinde hızlıca kendilerini toparlar; yarım metre uzaklıktan annelerini bulabilir ve ona doğru emekleyebilirler.  Geçen bir on gün içinde ise gelişen beyni ile ön ayaklarını rahatlıkla koordine edebilirler. Geçen üç haftada ise tam bir denge sağlayamasa da ayakta durabilirler. Bununla beraber koku alır, duyar,görür. Yedi haftalık olduklarında ise neredeyse mükemmel sayılabilecek bir dengede hareket edebilirler.

Kedi ilanları bakmadan önce mutlaka bu bilgileri bilmeniz gerekiyor.

PAYLAŞILAN SORUMLULUK

Kısırlaştırılmamış dişilerin olduğu bir aile de, yavru kedi annesi, kız kardeşleri veya teyzesi tarafından emzirilebilir. Yavru kedilerin ilk eylemleri iç güdüleri tarafından kontrolü altında olmasına rağmen, öğrenme işlemi erken yaşlarda başlar. İki gün önce doğmuş bir yavru bile annesinin hangi memesinin daha çok süt verdiğini bilir. Yavru kedi daha bir haftalıkken yuvasının kokusunu tanır ve ayrılırsa yuvasına geri döner. Doğumunun üzerinden 18 gün geçmesine rağmen, yavru kedi tuvaletini kullanmaya başlar. satılık kedi.

YEMEKLERİNİ ANNELERİ SAĞLAR

Satılık kedi yavruları ve beslenme söz konusu olduğunda ilk bir kaç hafta boyunca yavruların bakım ve beslenmesi anneleri tarafından sağlanmaktadır. Yavru kedileriniz üç haftalık olduğunda katı yiyecekler yemeye başlayabilir. Beş haftalık olduklarında ise sipsivri süt dişleri vardır.  Eğer anne yabani bir kedi veya dışarıda geziyorsa, avladığı şeyleri getirip, parçalayarak yavrularına verir. Zaman geçtikçe ve yavrular büyümeye başladıkça, annelerinin üstlendiği bu parçalama işlemini kendileri yapmaya başlayacaklardır. Yine kısa bir süre sonra anneleri bu kez de canlı bir av getirecektir. Bu şekilde küçük yavrular, hem eğlenip, hem de hayatta kalabilmek için gerekli olan tecrübeyi kazanacaktır.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi ilk üç hafta yavruların tek besin kaynağı anne sütüdür.  Bir anne kedinin sütü inek ya da keçi sütünden iki kat daha fazla besleyici değere sahiptir.

SATILIK KEDİ YAVRU İLANLARI- KEDİLERDE ÖĞRENME

Doğumu ve doğum sonrasındaki haftada tamamen annesine muhtaç olan yavrular, beş haftalık yaşa geldiğinde, kendi bakımlarını kendi yapabilir hale gelirler. Bizlere göre çok erken olsa da daha bu yaşlarda yavrular ayrılık tohumlarını saçmıştır. Anneleri ise bu süre zarfında her fırsatta yavrularını hayata karşı verdiği eğitimlerle hazırlar. Yavrularına kedi kapısından girip çıkmayı, hangi insanlar ile dostluk kurmalarına kadar pek çok faydalı bilgiyi öğretmektedir. Bu eğitimler şansa bırakılamayacak kadar önemlidir.

AİLEDEN AYRILIŞ

Yavrular büyüyüp, süt dişleri gittikçe sivrilmeye başladığında, artık annenin canını yakmaya başlarlar. Bu sebeple anne de emzirmekten vazgeçer. Yavrular annelerini ememediklerinden annedeki prolaktin hormonu seviyesi azalır ve yavaşça süt üretimi kesilir. Eğer annenin tek bir yavrusu var ise, çok daha uzun bir süre emmesine izin verebilir.

Altı aylık yaşlara gelen yavrular yuvadan ayrılırken, daha küçük yavrular ise Kedi ilanları  anneleri ile kalmaya devam eder.

SERT OYUNLAR

Yaklaşık olarak altı aylık yaşlara gelindiğinde kardeşler arasındaki oyunlar git gide sertleşmeye başlar. Özellikle erkek kediler ile dişi kediler arasında şiddetli olur. Eğer anne ve kız yavruları erkeklerin sert ve can yakan oyunları ile çileden çıkarlarsa, erkek kedileri yuvadan kovarlar.  Erkekler kovulduktan sonra kalan dişiler, temel kan bağı ile koloninin özünü oluştururlar.

Diğer taraftan, yuvadan kovulan erkekler ise her birinin kendi bölgesi olan, yeri geldiğinde de beraber olan, bir başka neslin babalığını elde etme fırsatını kollayarak yaşayan erkek kedi kardeşliğinde yerini alırlar.

Risk Almayın, %100 Garanti Programı

Yavrularımızın sağlık garantisini 1 hafta olarak belirmekteyiz. 1 hafta boyunca yavrularımızın sağlıkları konusunda çıkacak tüm problemlerde anında koşulsuz destek sağlıyoruz. Kedi Çiftliğimizden sahipleneceğiz yavruları mutlaka bir Veteriner Hekime göstermeli ve sağlık kontrollerini yaptırmalısınız. Böylelikle sağlıklı bir yavru sahiplendiğinize emin olacaksınız.// yavruları mutlaka bir Veteriner Hekime göstermeli ve sağlık kontrollerini yaptırmalısınız. Böylelikle sağlıklı bir yavru sahiplendiğinize emin olacaksınız.

Garanti Koşulları

KEDİLERDE YÜRÜMEYİ ÖĞRENMEK

Yavru kediler, doğumdan itibaren sürünmeye başlarlar ve iki hafta sonra da hareket kabiliyetleri gelişir. Yedi haftalık olduklarında ise yetişkin kedi gibi hareket etmeye başlarlar. On haftalık olduklarında ise edindikleri mükemmel denge ile daracık yüzeylerde dahi rahatlıkla hareket edebilirler.

 • 10 günlük iken kuyruğu denge sağlamak için havada; göbeği ise yere sürünür.
 • İki haftalık iken denge sağlamak için tüm ayaklar yerdedir.
 • Üç haftalık iken gövde yerden daha da uzaklaşmış, kuyruk hala havadadır.
 • Dört haftalık iken daha rahat yürümesine rağmen dengenin sağlanmasında kuyruk hala havadadır.
 • Beş haftalık olan bir yavru kedi, yetişkin bir kedinin davranışını taklit eder.

SATILIK KEDİ VE ERKEN ÇAĞDA SOSYALLEŞME

Kedinizin beyni çabuk olgunlaşır. Yavruluk çağlarında sürekli temas çok önemlidir. Yine bu çağlarda kişiliği çabuk gelişir.

Yavru kediniz  doğduğunda beyni çok iyi gelişmiştir. Doğumdan sonra geçen üç ay içinde ise çok daha hızlı bir gelişim gösterecektir. Evcil kedilerin beyni, vahşi kedilerin beyninden üçte  bir oranında daha küçüktür. Bunun sebebi ise evcil kedilerin hayatlarının daha kolay ve güvende olmaları iken, vahşi kediler her an tehlikeyle karşılaşma potansiyeline sahiptirler. Böyle bir durumda daha akıllı ve beyinlerini daha iyi kullanmak zorundadırlar. Eğer erken zamanda yavru kedi ile temas kurulursa, insanlarla yaşaması daha kolay olacaktır.

YAVRU KEDİLERDE SÜREKLİ TEMAS

1980’li yıllarda araştırmacıların yavru kediler üzerinde yaptığı çalışmalarda, üç haftalıktan yedi haftalığa kadar olan erken temas neticesinde, insanlar yaklaştığında kedilerde mırlama, cıvıldama, sürtünme gibi davranışlarda artış olduğu görülmüştür.

İnsanların yavrular ile kurduğu rutin temasın bir diğer faydası ise daha hızlı büyümesine ve iri olmasına neden olmaktadır.  Eğer yavru kediler ile insanlar arasındaki temas yedi haftalık yaşlara kadar başlamazsa, kediler daha içe kapanık oluyorlar.  Eğer anne kedinin insanlarla olan ilişkileri rahat ise, yavrularında da bu rahatlık gözlenmiştir.

YAVRU KEDİLER NASIL ÖĞRENİR ?

Yavrular anneleri ile ses, dokunma ile iletişim kurar. Genç yaşlarda daha hızlı öğrenirler. Kediler üç ile yedi haftalık yaşlar arasında insan, kuş, köpek gibi diğer canlılar ile temas halinde olduğunda, bu canlılar ile sosyal iletişim kurabilir ve onlardan korkmazlar.

ANNE SİZSİNİZ

Eğer, erken öğrenme döneminde sahibi olduğunuz yavru kediniz yiyecek, bakım, güvenlik, sıcaklık konusunda size muhtaç ve sizden destek almış ise, muhtemelen yaşamının sonuna kadar sizi anne olarak görecektir. Kediler ve insan ilişkilerinin temelinde bu atar.

YAVRU KEDİ İLANLARI- YAVRUYA AVANTAJ SAĞLAMAK

 1. Anne olacak bir kedinin, gerekli duygusal olgunluğa ulaştığından emin olun, eğer bu oluşmamışsa anne olmasına izin vermeyin.
 2. Hamilelik ve emzirme döneminde annenin dengeli ve kaliteli beslenmesine azami dikkat edin. İyi bir beslenme iyi yavru gelişimi demektir de aynı zamanda.
 3. Sosyal gelişimleri için yavru kedilerin 10-12 haftaya kadar( 2.5 ay-3 ay)annelerini emmesine izin verin.
 4. Özellikle doğumundan itibaren yedi haftalık yaşlara gelene kadar sıklıkla temas kurun ve onları okşayarak, severek duyumsal uyarılar verin.
 5. Yetişkinliğinde diğer evcil hayvanlar ile geçinmesini ve arkadaş olmasını istiyorsanız, erken yaşlarda diğer hayvanlarla tanıştırın.

Gereksinimler

Bir yavru kedi sahiplenmeden önce gerek duyduğunuz temel pet malzemeleri vardır. Bu malzemeleri kendi müşterilerimize indirimli fiyatla göndermekteyiz. Piyasa değeri 600 TL olan gereksinimleri 300 TL’ye bizden alabilirsiniz. Bu malzemeler arasında neler yer almaktadır?

 1. 2 kg mama

 2. mama kabı

 3. su kabı

 4. tasma

 5. vitamin

 6. çiş egitim damlası

 7. kemik (diş kaşıntısı için)

 8. şampuan

 9. kuru şampuan

 10. tarak

 11. tasma aksesuarı

 12. taşıma kafesi

 13. konserve mama (2 adet)

 14. yatak

 15. oyuncak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir