SATILIK SCOTTİSH FOLD YAVRULARI AYDIN

Kısırlaştırma konusunda İstanbul'da Veteriner Kliniği arayanlar, Petopia Veteriner Kliniği ümraniye kedi kısırlaştırma sayfasını ziyaret edebilirler.
Cinsiyet Dişi Erkek
Renk Gri-Gold-siyah
Ülke İskoçya
Doğum Tarihi
Evde Yaşam Evet
Çocuklarla Dost Evet
Veteriner Hekim Desteği
Bakım ve Eğitim Desteği
Irk ve Sağlık Garantisi
Tüm Şehirlere Gönderim

Satılık Scottish Fold YavrularıSatılık Scottish Fold ırk ve sağlık olarak Türkiye’nin önde gelen Petcil kedi çiftliği tarafından garanti edilmektedir. Türkiye’nin tüm şehirlerine hızlı gönderi yapmaktayız.Satılık Scottish Fold ırk ve sağlık olarak Türkiye’nin önde gelen Petcil kedi çiftliği tarafından garanti edilmektedir. Türkiye’nin tüm şehirlerine hızlı gönderi yapmaktayız.

Biliyor muydunuz? Petcil Kedi Çiftliği Veteriner Hekimler tarafından yönetilmektedir.

Satılık Scottish Fold Yavru Fotoğrafları Aydın

 

Hakkımızda Garanti iletişim Sık Sorulan Sorular 

Satılık scottish fold yavruları

Kedi sahiplenme düşüncesi veya isteği olan her kişinin aklında bir kaç soru belirir: kimden alacağım, güvenebilir miyim?, satış sonrası destek verecek mi? Petcil kedi-köpek çiftliği olarak tam da bu soruların farkına vararak harekete geçtik. Belirlediğimiz hedefler doğrultusunda çalışmaya başladık. Sizlerin, aşılı, karneli, sağlıklı, garantili, iyi bakım ve beslenme koşullarında, anne altında en az 2 ay kadar süt emmiş, sosyal ve uyumlu kediler ile bir araya getirmenin kıvancını yaşıyoruz. Bizler sizlere bu hizmetleri sunarken, sizlerin yapması gereken tek şey ise; gönül rahatlığı ile kedinizi seçmeniz ve sizlere ulaşacağı zamanı iple çekmenizdir.

Satılık kedi tuvaleti

Kediler biraz eğitime ihtiyaç duyar. Kedinizi gözlemleyerek iyi analiz edin ve beklentilerini yerine getirin. Mümkün ise her kedi için bir kedi tuvaleti bulundurmaya özen gösterin.
Kediler doğal olarak temiz canlılardır. Üç haftalıktan itibaren bir yavru kedi, sezgisel olarak kazabileceği bir yeri tuvalet olarak belirler. Ardından dışkı ve idrarını bu yere yapar.
Satılık scottish fold yavruları aydın kedileri az bir eğitimle kedi tuvaletlerini rahatlıkla kullanmaya başlayabilirler. Bu aşamada bir kedi için gerekli olan şey, ayağının altındaki kumu hissetmesidir. Fakat bazı durumlarda istisnalar söz konusu olabilir. Kısırlaştırılmamış erkek kediler, dışkı ve idrarlarını alanları işaretlemek için kullanırlar.

Kedi yavrusu ve kedi kumu tercihi

Pek çok evcil hayvanın evrimleştiği yer olan Kuzey Afrika’da bulunan kum ve toprak, vahşi kedinin dışkı gömmesi için ideal bir yapıdaydı.  Bu nedenle kediler daha çok yeni çapalanmış çiçek köklerine yapmayı severler. Genel olarak kedi ayaklarının altında hissettiği kum ne kadar ince ise, o oranda hoşlanırlar. Bu bağlamda çocukların oynadığı alanlardaki kumlar kediler için cazibe kaynağıdır ve pisletilmiş olma ihtimalleri yüksektir.

Tuvalet yerinin derinliği her kedi için farklılık gösterir. Bazı kediler sadece kazıp,dışkı ve idrarını yaptıktan sonra kapatırken, bazı kediler de çeşitli mühendislik çalışmaları yaptıktan sonra yapar ve kapatırlar.

Henüz çok küçük yaşlarda yavru kediler anneleri tarafından eğitime tabi tutularak, bağırsaklarını nasıl boşaltacaklarını ve üstünü nasıl örtmesi gerektiğini uygulamalı olarak gösterir.

Risk Almayın, %100 Garanti Programı

Yavrularımızın sağlık garantisini 1 hafta olarak belirmekteyiz. 1 hafta boyunca yavrularımızın sağlıkları konusunda çıkacak tüm problemlerde anında koşulsuz destek sağlıyoruz. Kedi Çiftliğimizden sahipleneceğiz yavruları mutlaka bir Veteriner Hekime göstermeli ve sağlık kontrollerini yaptırmalısınız. Böylelikle sağlıklı bir yavru sahiplendiğinize emin olacaksınız.// yavruları mutlaka bir Veteriner Hekime göstermeli ve sağlık kontrollerini yaptırmalısınız. Böylelikle sağlıklı bir yavru sahiplendiğinize emin olacaksınız.

Garanti Koşulları

Kedim tuvaletini kullanmayı reddederse ne yapmalıyım?

 Sistit dediğimiz ve anlamı idrar kesesini yangısı olan durum söz konusu değil ise, kedinizin alanını yatağı ve tuvaleti olacak şekilde sınırlayın. Bu sayede başka bir seçeneği olmayan kediniz uygulamaya başladığınız andan itibaren 24 saat içinde tuvaletini kullanmaya başlayacaktır. Bu şekilde kedinizin evinizin başka yerlerine tuvaletini yapması engellenmiş olur.

Satılık kediler ve bizim kedi kumu tercihimiz

Her ne kadar kedinizin kişisel kum tercihi olsa bile, sizlerinde onun için kum tercih etme konusunda tercihiniz vardır. Neyseki genel anlamda bizim tercihlerimiz ile onların tercihleri neredeyse uyuşmaktadır. Kedilerimiz de bizler de hem emici olan hem de koku yapmayan kumları daha çok tercih ederiz. Bazı durumlarda ise bizim için güzel olan bir koku, kedimiz için güzel olmayabiliyor. Piyasada satılan kil kedi kumları daha incedir; bu sayede küçük topaklanma yaparlar ve alması kolaydır. Her ne olursa olsun kedinizin sevebileceği bir kum almanız gerekiyor. Bu ise mevcut kumları deneyerek öğrenilebilecek bir şeydir.

Satılık kedi yavrusu ve kedi kumu etiketi

Satılık scottish fold yavruları aydın kedileri oldukça meraklı bir yapıya sahiptirler ve her tür kedi kumunu tatmak noktasında isteklidirler. Biz veteriner hekimlere göre ise yavru kediler yetişkin kedilere göre toprak yeme eylemi daha fazladır. Bu sebeple yavru kediniz ile kumu tanıştırdığınız zaman yanında olun ve kumu ne için kullanacağını öğrenmesine yardım edin. Mümkün ise farklı iki kedi kumunu yan yana koyun ve sonrasında kedinizin tercihini yapması için bekleyin. Kediniz hangi kumu seçerse, sonrasında o komu kullanmaya devam edin. Kedinizin tuvaleti kuytu ama kolay ulaşabileceği bir yerde olmalıdır. Kediler açık ve hareketli bir yerde tuvaletlerinin olmasını tercih etmezler. 

Doğal koşullar altında farklı kediler nadiren aynı tuvaleti seçerler. Bu nedenle evinizde birden fazla kedi var ise iki veya daha fazla tuvalet kullanın.

Satılık kedi yavruları ve kaç çeşit kedi kumu vardır?

Kil

Gri, beyaz ve pembe en çok kullanılan kil kedi kumlarındandır.  Kil kumlar idrarı ve dışkının nemini emme özelliği vardır. Dışkı kümeleri kolaylıkla tuvaletten alınabilir. Etiketinden tuvalete dökülebilir ibaresi dahi bu kumu tuvalete dökmeyin.

Ağaç ve lif bazlı kedi kumları

Bu kum kağıt hamuru ve kağıt endüstrisinin bir yan ürünüdür. Nemi emince topaklanan kum genişler ve çevreye zarar vermeden çözünür. Hindistan cevizi ya da çim gibi malzemelerden yapılan kedi kumları çok emicidir; bu sebeple sık sık değiştirilmesi gerekmektedir. Lif veya ağaç bazlı kumlara genellikle koku eklenir ve bu kedilerin hoşuna gitmeyebilir.

Emici olmayan kedi kumu

Mısır sapından yapılmış olan bu kum, özellikle altında idrar toplayıcı özelliği olan tuvaletler için kullanıma uygundur. Dışkı ise alınıp atılabilir. Ayrıca bu kum yıkanıp, tekrar kullanıma uygundur.

Toprak ve kum

Bu yapıdaki doğal malzemeler kedilerin beğendiği kumlar arasında ilk sırayı almaktadır. Sebebi ise bu kumların hacimli olması ve doğada çözünmemeleridir. Bu kumlar şehirlerde kullanıma uygun değildir.

Belirli başlı özellikleri

 • – Orijin yeri İskoçya’dır.
 • – 1961 yılında ortaya çıkmıştır.
 • – 2,5-6 kg arası bir ağırlığa sahiptir.
 • – Sakin, sevecen ve güvenli bir yapısı vardır.
 • – Tüm renk ve desenleri kabul görmektedir. Ülkemizde daha çok blue satılık scottishfold yavruları revaçtadır.
 • – Günde bir kez taramak yeterli olacaktır.
 • – Çok konuşkan değildir.
 • – Tek başına olmaktan keyif alır.

Gereksinimler

Bir yavru kedi sahiplenmeden önce gerek duyduğunuz temel pet malzemeleri vardır. Bu malzemeleri kendi müşterilerimize indirimli fiyatla göndermekteyiz. Piyasa değeri 600 TL olan gereksinimleri 300 TL’ye bizden alabilirsiniz. Bu malzemeler arasında neler yer almaktadır?

 1. 2 kg mama
 2. mama kabı
 3. su kabı
 4. tasma
 5. vitamin
 6. çiş egitim damlası
 7. kemik (diş kaşıntısı için)
 8. şampuan
 9. kuru şampuan
 10. tarak
 11. tasma aksesuarı
 12. taşıma kafesi
 13. konserve mama (2 adet)
 14. yatak
 15. oyuncak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir