SATILIK SCOTTİSH FOLD YAVRULARI BURSA

Kısırlaştırma konusunda İstanbul'da Veteriner Kliniği arayanlar, Petopia Veteriner Kliniği ümraniye kedi kısırlaştırma sayfasını ziyaret edebilirler.
Cinsiyet Dişi Erkek
Renk Gri
Ülke İskoçya
Doğum Tarihi
Evde Yaşam Evet
Çocuklarla Dost Evet
Veteriner Hekim Desteği
Bakım ve Eğitim Desteği
Irk ve Sağlık Garantisi
Tüm Şehirlere Gönderim

Satılık Scottish Fold YavrularıSatılık Scottish Fold ırk ve sağlık olarak Türkiye’nin önde gelen Petcil kedi çiftliği tarafından garanti edilmektedir. Türkiye’nin tüm şehirlerine hızlı gönderi yapmaktayız.Satılık Scottish Fold ırk ve sağlık olarak Türkiye’nin önde gelen Petcil kedi çiftliği tarafından garanti edilmektedir. Türkiye’nin tüm şehirlerine hızlı gönderi yapmaktayız.

Biliyor muydunuz? Petcil Kedi Çiftliği Veteriner Hekimler tarafından yönetilmektedir.

Satılık Scottish Fold Yavru Fotoğrafları Bursa

Hakkımızda Garanti iletişim Sık Sorulan Sorular 

Satılık scottish fold yavruları

Bursa ve diğer pek çok ilde her gün binlerce kişi Kedi ilanları  kedi sahiplenme düşüncesi ile yola çıkmakta ve çeşitli yöntemler ile araştırma yapmakta, netice de kendisine en uygun yavruyu seçmek istemektedir. Aslında bunlardan önce atılması gereken bazı adımlar vardır. Hayvan sahiplenmek için atılan bu gerekli adımlardan sonra gönül rahatlığı ile evcil hayvan sahiplenilebilir. Bu yolu izlemek istemeyenler için is önerimiz hayvan bakım ve beslenmesi konusunda bilgisi, tecrübesi olan, gerekli eğitimi almış kimselerden sahiplenilmesi yönünde olacaktır. Bu şekilde eksiği olduğunuz bilgileri hızlı şekilde sizlere sunarak, kedinizi anlamanızı, daha kısa sürede aynı frekansı yakalamanızı sağlayacaktır. Petcil kedi çiftliği olarak bizler tam da bu noktada devreye giriyoruz. Uzun yıllar aldığımız eğitim ve bilgi birikimi ile hem sizlerin sahipleneceğiniz evcil dostlar ile ailenizi büyütmenizi sağlıyoruz, hem de sahiplenme sonrası destek sağlıyoruz. Bizlerin gösterdiği bu sorumlu durum sizleri mutlu ettiği kadar bizleri de mutlu etmektedir.

Web sitemiz üzerinden sunduğumuz sahiplenme hizmeti yanında, kedilerin bakım, beslenme, davranış ve hastalıklar gibi konularda bilgiler vermeyi de amaçlıyoruz. Bu yazımız ve diğer yazılarımızda kedileriniz ile ilgili olarak pek çok açık ve anlaşılır başlık altında ihtiyacınız olan bilgilere ulaşabilirsiniz.

Uykuyla geçen yıllar -Satılık kedi

Her geçen gün kedilerimiz daha uzun yaşamaya başladı. Bu gelişmenin arkasında kaliteli beslenme, hayatı tehlikeye sokacak olayların azalmasıdır. Bizlerde olduğu gibi kedilerde de uyku neşe verir. Yine bu yazımızda sizler tarafından merak edilen bir soru olan kedilerin duyu ötesi yetenekleri var mı ? sorusuna cevap vereceğiz.

Vahşi doğada yaşan bir kedinin yaşam beklentisi güvenli bir yuva, yiyecek bulma, yaralanmama, hastalanmama ve çevredeki potansiyel diğer yırtıcılardan kendisini koruma üzerine dayanmaktadır. Evlerimizde ise böyle bir durum söz konusu değildir. Bu farklardan dolayı ev kedileri, vahşi doğada bulunan kedilerden yaklaşık 2 kaz daha fazla yaşamaktadırlar.

Biyolojik saat- Kedi yavrusu

Yaşlanma beynin hipotalamus adı verilen bir bölgesindeki biyolojik saat tarafından kontrol edilmektedir. Yaşlanma devam ettikçe, beyindeki tabiri caizse kimya fabrikası dopamin adı verilen nöroendokrin daha az salgılanır. Eğer dopamin salgısı sürerse kedi muhtemelen daha uzun yaşayacaktır. Siyam gibi bazı kedilerin biyolojik saatleri daha ileriye kurulmuştur.

Yaşlanma farklılık gösterir- Satılık kediler

Yaşlanan kedilerin davranış değişiklikleri üzerine yapılan araştırmada, 16. yaştan sonra, kedilerimizin % 20’si idrar ve dışkılarını tuvaletlerinin içine yapabildiği gibi dışına da yapmaya başladıkları görülmüştür. 6. yaşın üzerindeki kedilerin yüzde yetmişinden fazlasında evinin yolunu şaşırmaya, kedi kapısını nasıl kullanacağını unutmaya, köşelerde takılmaya veya durup öylece bakakaldıkları gözlenmiştir. Anlamsız gibi görünen hazin miyavlamalarda da yine bu dönem artış olmuştur.

Yaşlanma değişimlerini geciktirmek- Satılık kedi yavrusu

Aşağıda maddeler halinde vereceğimiz bilgileri uygulayarak, kedilerinizin yaşlanma belirtilerini azaltabilirsiniz.

 • Daha sık azar azar yemek verin. Yemeklerine veya mamalarına antioksidan ekleyin. Eğer kaliteli bir ticari mama kullanıyorsanız zaten bu antioksidan dediğimiz maddeler bulunacaktır.
 • Eğer eviniz dubleks veya tripleks ise kedinizin daha rahat ulaşabilmesi için, evinizin her katına tuvalet koyun.
 • Düzenli olarak kedinizin kilosunu takip edin, formda kalmasını sağlayın.
 • Huzurlu ve rahat bir uyku için rahat bir ortam sağlayın.
 • Tıbbi gereksinimlerine göre diyetlerini değiştirin.
 • Aldığınız oyuncaklar ve sağladığınız etkinlikler ile kedinizin zihnini uyarın.
 • Sık sık narin bir şekilde temizliğini yapın. Bu dolaşımına yardımcı olacaktır.

Yaşlanma ve hastalık birbirinden farklıdır- Satılık kedi yavruları

Zamanla beyin hücreleri ölür, kemikler kırılganlaşır, kaslar daha az besin almaya başlar ve kısalır; dokuların esnekliği azalır. Duyular keskinliğini yitirir. Akciğerler ve bağırsaklar eskisi kadar iyi çalışmaz. Böbrekler, vücut için gerekli olan besinlerin vücuttan kaçmasına olanak verir. Tüm bu olanlar yaşlanma belirtileridir.

Yaşlı kedinizin yılda en az iki kez sağlık kontrolünden geçirin.

Risk Almayın, %100 Garanti Programı

Yavrularımızın sağlık garantisini 1 hafta olarak belirmekteyiz. 1 hafta boyunca yavrularımızın sağlıkları konusunda çıkacak tüm problemlerde anında koşulsuz destek sağlıyoruz. Kedi Çiftliğimizden sahipleneceğiz yavruları mutlaka bir Veteriner Hekime göstermeli ve sağlık kontrollerini yaptırmalısınız. Böylelikle sağlıklı bir yavru sahiplendiğinize emin olacaksınız.// yavruları mutlaka bir Veteriner Hekime göstermeli ve sağlık kontrollerini yaptırmalısınız. Böylelikle sağlıklı bir yavru sahiplendiğinize emin olacaksınız.

Garanti Koşulları

Kedilerde uyku

Kedilerin, doğal olarak insanların uyuduğu saatlerde aktif olma, aktif oldukları saatte uyuma özelliklerini değiştirmek zordur. Kedilerimiz her gün yaşlaşık 16 saat uyurlar. Yavruların büyüme hormonu uyudukları zaman salgılanmakla birlikte kedilerin neden günde on altı saat kadar uyudukları hala gizemini korumaktadır. Uyku kedilerin gelişimi noktasında önemlidir. Kedi rüyaları sayesinde kedilerin bilgilerini tekrar düzenlediği ve sınıflandırdığı düşünülmektedir.

Kedilerin biyolojik ritimleri vardır. Bu ritim çerçevesinde en aktif oldukları zaman şafak ve akşam alacakaranlığı iken; en uykulu saatleri ise öğle ve gece yarısı saatleridir.

Pisişik Kediler

Pek çok kez kedilerin psişik özellikleri olduğundan söz edilir. Bu düşünceye ise, bazılarına göre mistik hikayelerden etkilenen insanlar sonucunda ortaya çıktığı düşünülmektedir.  Fakat yapılan bilimsel çalışmalar ile kedilerin depremi önceden hissetme ve evlerinin yolunu bulma gibi sezgilerinin güçlü olduğunu göstermektedir.

Dünyanın çeşitli yerlerinde kediler üzerinde yapılan çalışmalarda depremi sezebildikleri görülmüştür. Bunu ise alışılmadık davranışlar ile gösterdikleri ortaya çıkmıştır.

Gereksinimler

Bir yavru kedi sahiplenmeden önce gerek duyduğunuz temel pet malzemeleri vardır. Bu malzemeleri kendi müşterilerimize indirimli fiyatla göndermekteyiz. Piyasa değeri 600 TL olan gereksinimleri 300 TL’ye bizden alabilirsiniz. Bu malzemeler arasında neler yer almaktadır?

 1. 2 kg mama

 2. mama kabı

 3. su kabı

 4. tasma

 5. vitamin

 6. çiş egitim damlası

 7. kemik (diş kaşıntısı için)

 8. şampuan

 9. kuru şampuan

 10. tarak

 11. tasma aksesuarı

 12. taşıma kafesi

 13. konserve mama (2 adet)

 14. yatak

 15. oyuncak

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir