SATILIK SCOTTİSH FOLD YAVRULARI ÇANAKKALE

Kısırlaştırma konusunda İstanbul'da Veteriner Kliniği arayanlar, Petopia Veteriner Kliniği ümraniye kedi kısırlaştırma sayfasını ziyaret edebilirler.
Cinsiyet Dişi Erkek
Renk Gri
Ülke İskoçya
Doğum Tarihi
Evde Yaşam Evet
Çocuklarla Dost Evet
Veteriner Hekim Desteği
Bakım ve Eğitim Desteği
Irk ve Sağlık Garantisi
Tüm Şehirlere Gönderim

Satılık Scottish Fold YavrularıSatılık Scottish Fold ırk ve sağlık olarak Türkiye’nin önde gelen Petcil kedi çiftliği tarafından garanti edilmektedir. Türkiye’nin tüm şehirlerine hızlı gönderi yapmaktayız.Satılık Scottish Fold ırk ve sağlık olarak Türkiye’nin önde gelen Petcil kedi çiftliği tarafından garanti edilmektedir. Türkiye’nin tüm şehirlerine hızlı gönderi yapmaktayız.

Biliyor muydunuz? Petcil Kedi Çiftliği Veteriner Hekimler tarafından yönetilmektedir.

Satılık Scottish Fold Yavru Fotoğrafları

Hakkımızda Garanti iletişim Sık Sorulan Sorular 

Satılık scottish fold yavruları

Petcil kedi ve köpek çiftliği olarak sizlere güvenilir, sağlıklı bir hizmet sunabilmek için her gün büyük bir özveri ile çalışmaktadır. Kedi ilanları konusunda Petcil geldiği noktada Türkiye’nin dört bir yanına gönderim yapabilmektedir. Bizi diğerlerinden ayıran artılarımız ise, satış sonrası destek, aşılı, sağlık karneli kediler, iade garantisi gibi sağladığımız kolaylıklardır. Petcil ailesi olarak 7 gün 24 saat siz değerli hayvan sever dostlarımıza hizmet vermekteyiz.

Bu yazımız ve diğer yazılarımızda olduğu gibi sizlerin hem kedi sahibi olmasını sağlıyoruz hem de burada verdiğimiz bilgiler ile bakım, beslenme, davranış, hastalık konusunda sizleri bilgilendiriyoruz.

Kediler bizi seviyor mu?

Biz dahil diğer pek çok canlı türünde olduğu gibi kedilerimiz de içgüdüsel olarak hayatta kalma ve neslini devam ettirmek ister. Her ne kadar kedileri seçici üretim ile sayılarını arttırsak da onlar davranışlarından ödün vermemişlerdir.

Biz kediler için iyiyiz

İnsanların kediler için iyi olduğu şüphe götürmez bir gerçektir. Onları besler, güvenli yuva sağlar ve koruruz. Bu temel faydaların dışında da iç parazit ve dış parazit gibi kedinin refahını etkileyecek, ömrünü kısaltacak pek çok etkene karşı onları korur; yeri geldiği zaman da onlara pahalı medikal tedavi uygulayarak onları koruruz. Kedilerimize sunduğumuz hizmetler bunlarla da sınırlı değil; sürtünecek bir bacak, sokulacak bir kişi ve gıdısını okşayacak bir el.

Kediler bizim için iyidir

1970 yılında yapılan bir araştırmada kedilerini okşayan kişilerde kan basınçlarının düştüğü tespit edilmiştir. Yine yapılan bir diğer araştırmaya göre ise, kalp krizi geçiren ve evinde kedisi olan bir kişinin olmayana göre yaşama şansının daha yüksek olduğu görülmüştür. 1990’lı yıllara geldiğimizde Avustralya’da yapılan bir araştırmaya göre, kedi sahibi olanların, olmayanlara göre kalp krizi geçirme olasılıklarının daha az olduğu ortaya konmuştur. Görüldüğü üzere kedi ile yaşamanın sağladığı faydalar bitecek gibi değil.

Kediler bize bakar

Görünüşte biz insanların kedilere baktığı, onları beslediği ve annelik ettiği anlaşılıyor.  Ama tam belli olmasa da onlarda bizlere bakmakta; fiziksel ve duygusal ödüller bizlere vermektedirler. Amerikalı bir bilim adamı tarafından ortaya konan düşünceye göre, neden bizlerin kedilerimizi okşadığımız zaman kan basıncımızın düştüğü ile ilgili olarak şu tespiti yapmıştır: kediyi okşamanın, çocukken annemizin bizi okşamasının, fiziksel temasının rahatlatıcı etkisinden kaynaklandığını dile getirmiştir. Evimizi paylaştığımız bir ev hayvanını okşamak çocukken annemizin bizleri okşaması ile hissettiğimiz huzuru ve rahatlık hissini vermektedir. Belki de kediler de bizlere annelik ediyor, bizleri koruyor ve bakıyordur.

Kedi sevgisi

Ev kedisi ilk bakıldığında bağımsız olduğu görülebilir, fakat dikkatli incelendiğinde sergilediği davranışlarda belli belirsiz bir üstünlük görülür. Kedi sahibi olan pek çok kişi duyarlı insanlar olmakla birlikte, kedilerinin kölesidirler. İnsanlar çocuklarında olduğu gibi kedilerin yemek saatlerinde, oyun saatlerinde onların taleplerini yerine getirme noktasında oldukça isteklidirler.

Erken çağda kediniz ile sizler arasında başlayan sosyalleşme sizlerin kedinin ailesi olduğuna inandırır ve bazen de bizleri anne yerine koymasına zemin hazırlar.

Kediler tek bir biçimde düşünür

İnsanların köpekleri anlaması nispeten kedileri anlamasından daha kolaydır. Çünkü köpeklerde bizler gibi fiziksel temas ve sosyal hiyerarşi kavramları önem arz etmektedir.Kedi yavrusu farklı duygu ve hislere sahip olmalarına rağmen, yine de erken yaşlarda insanlar ile sosyalleşmeleri durumunda onları sahiplenmelerine, onların bir parçası olduğuna ve bunun sonucunda bizlere sarılmayı ve bizlerle oynamayı isterler.

Risk Almayın, %100 Garanti Programı

Yavrularımızın sağlık garantisini 1 hafta olarak belirmekteyiz. 1 hafta boyunca yavrularımızın sağlıkları konusunda çıkacak tüm problemlerde anında koşulsuz destek sağlıyoruz. Kedi Çiftliğimizden sahipleneceğiz yavruları mutlaka bir Veteriner Hekime göstermeli ve sağlık kontrollerini yaptırmalısınız. Böylelikle sağlıklı bir yavru sahiplendiğinize emin olacaksınız.// yavruları mutlaka bir Veteriner Hekime göstermeli ve sağlık kontrollerini yaptırmalısınız. Böylelikle sağlıklı bir yavru sahiplendiğinize emin olacaksınız.

Garanti Koşulları

Kedinizle birlikte yaşam

Satılık kedi ile iletişim kurarken veya sahipleneceğiniz zaman ikinizin de bir evi paylaşacağını aklınızdan çıkarmayın. Aynı evi paylaşırken sizin konforunuz kadar, onun konforu da dikkate alınması gerekir. Bu kapsamda kedinizin beslenmesi, nasıl besleneceği, nasıl oyuncaklar alınacağı, temel eğitimin nasıl verileceği gibi konuların üzerinde durmanız gerektiğini aklınızdan çıkarmayınız. Unutmayın ki bazı kediler bencil davranışlar sergileyebilir. Duyarlı bir insan ve ya köpek gibi karşılık vermesini beklemeyin. Kedinizin evde perdelere tırmanma gibi bir davranışın olması onun sorunu değildir; bu sizin sorununuzdur. Bu davranışları dikkate alarak, kedinizi eğitmek ve ihtiyaçlarına uyum göstermek sizin sorumluluğunuzdur.

Kedinizi seçmek

Kedi seçip sahiplenmeden önce yapmanız gereken, tepkisel olmamaktır. Evinizde aileye yeni katılacak kedi için yeterli yerin olup olmadığını değerlendirmek olduğunu unutmayın. Satılık kediler sahiplenirken sadece bugün için değil, yarın için de bir plan yaparak eyleme geçin.

Kediler kendilerine yeterli olabilir. Bu durum bizlere gereksinimleri olmadığı anlamına gelmemektedir. Tüm kedilerin ev içinde zihinsel uyaranlara olduğu kadar, egzersiz ve aktiviteye de gereksinimi vardır. Evinizin içinde yaşayan kedinizin hem fiziksel hem de duygusal anlamda iyi olmasından sorumlusunuz.

Kediler pahalıya mal olur

Satılık kedi yavrusu almadan önce kabataslak da olsa bir planlama yapın. Bu planlamanın başında bakım ve beslenme masrafları gelmektedir. Yiyecek temininden sonra ikinci önemli şey ise kedi ekipmanlarıdır. Bunlar: kedi kumu, kedi tarağı, yatak, tırmalama tahtası, oyuncaklar, platformlar, kedi tuvaleti, şampuan gibi araç ve gereçlerden oluşmaktadır.

Diğer bir önemli nokta ise koruyucu sağlık harcamalarıdır; belirli aralıklarla yapılan genel muayene, iç parazit, dış parazit, aşı gibi düzenli yapılması gereken koruyucu hekim uygulamalarıdır. Ayrıca tatil, iş gezileri gibi durumlar söz konusu olduğunda da kedinizi bırakabileceğiniz birilerinin olması ve buraya yapılacak harcamalarda önem arz etmektedir.

Oluşabilecek beklenmedik sorunlar ve masraflar için, evcil hayvan sigortasını düşünün veya bir banka hesabı açarak her ay buraya belirli bir miktar para yatırmak mantıklı olacaktır. Kediniz için her ne yaparsanız yapın, yapacağınız bu harcamaların 15 yıl ya da daha fazla süreceğini unutmayın.

Satılık kedi yavruları bazı cinse bağlı tıbbi sorunlar

Bazı cinslere bağlı tıbbi sorunlar
Cins Tıbbi sorun
Habeş kedisi Patellar lüksasyon( diz kapağı çıkması)
American shorthair Kardiomiyopati ( kalp hastalığı)
Birman Katarakt
Burmese Hiperestesie sendromu ( ciltte anormal hassasiyet)
Devon rex Spastizm
Himalayan Astım
İran kedisi Polikistik böbrek hastalığı
Manx Spina bifida ( sırt omurgası sorunu)
Maine’nin rakun kedisi Kalça çıkığı
Oryantal Amiloidozis ( metabolik bir hastalık)
Scottish fold Ostreodistrofi (eklem sertleşmesi)
Siyam kedisi Psikogenetik alopesia ( fazla temizlenme)
Somali Gingivit ( diş eti enfeksiyonu)
Sphynx Güneş ve soğuk hastalığı

 

Gereksinimler

Bir yavru kedi sahiplenmeden önce gerek duyduğunuz temel pet malzemeleri vardır. Bu malzemeleri kendi müşterilerimize indirimli fiyatla göndermekteyiz. Piyasa değeri 600 TL olan gereksinimleri 300 TL’ye bizden alabilirsiniz. Bu malzemeler arasında neler yer almaktadır?

 1. 2 kg mama
 2. mama kabı
 3. su kabı
 4. tasma
 5. vitamin
 6. çiş egitim damlası
 7. kemik (diş kaşıntısı için)
 8. şampuan
 9. kuru şampuan
 10. tarak
 11. tasma aksesuarı
 12. taşıma kafesi
 13. konserve mama (2 adet)
 14. yatak
 15. oyuncak

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir