SATILIK SCOTTİSH FOLD YAVRULARI ESKİŞEHİR

Kısırlaştırma konusunda İstanbul'da Veteriner Kliniği arayanlar, Petopia Veteriner Kliniği ümraniye kedi kısırlaştırma sayfasını ziyaret edebilirler.
Cinsiyet Dişi Erkek
Renk Gri
Ülke İskoçya
Doğum Tarihi
Evde Yaşam Evet
Çocuklarla Dost Evet
Veteriner Hekim Desteği
Bakım ve Eğitim Desteği
Irk ve Sağlık Garantisi
Tüm Şehirlere Gönderim

Satılık Scottish Fold YavrularıSatılık Scottish Fold ırk ve sağlık olarak Türkiye’nin önde gelen Petcil kedi çiftliği tarafından garanti edilmektedir. Türkiye’nin tüm şehirlerine hızlı gönderi yapmaktayız.Satılık Scottish Fold ırk ve sağlık olarak Türkiye’nin önde gelen Petcil kedi çiftliği tarafından garanti edilmektedir. Türkiye’nin tüm şehirlerine hızlı gönderi yapmaktayız.

Biliyor muydunuz? Petcil Kedi Çiftliği Veteriner Hekimler tarafından yönetilmektedir.

Satılık Scottish Fold Yavru Fotoğrafları Eskişehir

Irk Bilgileri Tarihi Gereksinimler Garanti iletişim

Satılık scottish fold yavruları  eskişehir

Her gün binlerce kişi internet ve sosyal medya üzerinden Kedi ilanları ile ilgili olarak arama yapmakta, zaman harcamaktadır. Üstelik harcanan emek ve zaman çoğu kez boşa gitmektedir. Bunun ise temel de üç sebebi vardır. Birincisi beğenilen, istenilen kedi cinsinin fiyatının ayrılan bütçenin üstünde olması, ikincisi yaşanan kafa karışıklığı, üçüncüsü ve en önemlisi ise çok sayıda dolandırıcının bulunmasıdır. Tüm bu saydığımız sebeplerden ötürü, insanlar zorluk yaşamaktadır. Petcil kedi-köpek çiftliği olarak sizlerin karşılaştığı bu zorlukların üzerine düşerek çözümler üretmeyi hedefledik. Neticede de bir platform kurarak siz değerli hayvan sever dostlarımıza kaliteli, güvenilir, ekonomik bir hizmet sunmak için kolları sıvadık. Nitekim bu yolda attığımız başarılı adımlar neticesinde pek çok memnun edici geri dönüşler almanın kıvancı içindeyiz. Buradan siz saygıdeğer dostlarımıza en içten dileklerimizle teşekkür etmeyi bir borç biliriz.

Satılık kedi ve oyunun önemi

Kedilerimiz arasındaki sosyal düzen küçük yaşlardan itibaren oynanan oyunlar ile şekillenir. Yine bu oyunlar sayesinde av yetenekleri öğrenilir ve geliştirilir. Diğer önem arz eden nokta ise oynanan oyunlar ile cinsiyet arasında bir etki vardır.

Kedi yavruları yetişkin olup yuvadan ayrılana kadar, bir oyun sürecinden geçerler. Eğer ailesi veya sizlerle yeteri derecede sosyalleşen bir kediniz var ise, bu ilgileri ömür boyu sürecektir.

Yavruların oyunları

Satılık kedi yavrusu, oyun oynamaya üç haftalık yaştan itibaren başlar. Bu oyunlarda gösteriş yapmak, saldırgan bir tavırla birbirlerinin veya annelerinin üzerine atlarlar.  Bir sonraki hafta olan dördüncü haftaya gelindiğinde ise yavrular birbirleriyle güreşmeye başlarlar. Yapılan bu güreşte ön patileri ile birbirlerini kavrayarak, arka patileri ile birbirlerini tekmelerler. Beşinci haftaya gelindiğinde ise yumrukları mükemmelleşmiştir. Altıncı haftaya geldiğimizde ise birbirlerine kilitlenip, birbirlerini kovalarlar.

Yavru kedimiz birbirleri ile oynayabildiği gibi evdeki eşyalarla da oynayabilirler. Oynanan bu oyunlar ile kedilerimiz, içgüdülerinden gelen avcılık becerilerini geliştirmektedirler.

Diğer kedilerle oyunlar

Satılık kedi yavruları, diğer yavrular arası sosyal oyunlar tırmıklama, sarılma, yalama ya da göbeklerini havaya yatırıp bir şey olmasını beklemek sayılabilir. Oyun sırasında yavrular birbirlerine zarar vermeden ve ısırılmadan oyun oynamayı öğrenirler. Yavrulardan birisi kardeşi tarafından sert bir pati yemiş ya da ısırılmışsa; kendisi de aynı şekilde karşılık verebildiği gibi, acıyla bağırarak oyuna son verebilir. Bu nedenle kediler kısa süre içinde hangi davranışları anlayışla karşılayacaklarını, hangilerini karşılamayacaklarını öğrenirler. Kediler büyüdükçe anne ile olan oyunları azalır. Bazen anneyi bunaltacak bir seviyeye varan bu oyunlar sonrası, anne onlara vuru ve hırlar. Evde bulunan diğer yetişkin kediler ise bu durum karşısında pek aldırış etmezler.

Yaklaşık olarak on dördüncü haftaya gelindiğinde, oyunlar düşmeye başlar. Dişi kediler arasındaki oyunlar erkek kedilere göre biraz daha uzun sürer. Dişi kedilerin erkek kedilere olan hoşgörüsü de git gide azalır. On sekizinci haftasına gelindiğinde, sosyal ilişkiler neticede bozulur.  Bu yavruların dağılışına yumuşak bir geçiştir.

Risk Almayın, %100 Garanti Programı

Yavrularımızın sağlık garantisini 1 hafta olarak belirmekteyiz. 1 hafta boyunca yavrularımızın sağlıkları konusunda çıkacak tüm problemlerde anında koşulsuz destek sağlıyoruz. Kedi Çiftliğimizden sahipleneceğiz yavruları mutlaka bir Veteriner Hekime göstermeli ve sağlık kontrollerini yaptırmalısınız. Böylelikle sağlıklı bir yavru sahiplendiğinize emin olacaksınız.// yavruları mutlaka bir Veteriner Hekime göstermeli ve sağlık kontrollerini yaptırmalısınız. Böylelikle sağlıklı bir yavru sahiplendiğinize emin olacaksınız.

Garanti Koşulları

Eşyalarla oynamak

Kedi yavrusu sıçrama  ve atılma gibi bazı manevraları sosyal oyunlarında da kullanır. Patiyle hafifçe vurma, dürtme, kepçeleme ve havaya fırlatma gibi oyunlar oynar. Yavrular ağızlarına alabilecekleri eşyaları alır ve çiğnerler.

Oyunlar azalıyor

İlerleyen yaş ile beraber hem sosyal, hem de nesnelerle oynana oyunlar tamamen bitmese de azalır. Eğer kedinizin evde oynayabileceği başka bir kedi yok ise oyun arkadaşı olarak sizi seçecektir. Kardeşleri veya annesi ile yaptıkları atlayış ve sıçrayışları bizlere yapacaklardır. 🙂

Oyunun sürdürülmesi

Oyun aktivitelerindeki doğal düşüş kedi cinsel olgunluğa ulaşmadan kısırlaştırılırsa engellenebilir. Bu durumda erkek ve dişi kedinin oyunculuk dozu birbirine yaklaşırlar. Bu iki kedi yetişkin iki dişi kedi yakınlığında birbirleriyle oynamaya devam ederler.

Temizlenme ve bakım

 Kediler için temizlenme günlük yapılan tabiri caizse kutsal bir ritüeldir. Karşılıklı birbirini temizleme ise sosyal bir davranıştır.Eğer kediniz temizlenme ve bakım yapmıyor ise altında yatan tıbbi bir sorun var demektir.
Kediler için temizlenme ve bakım içgüdüler tarafından kontrol edilen bir davranış biçimidir. Bir kedi uyanık olduğu zamanın yaklaşık %8-15’ini kendisini temizleyerek geçirir. Bu davranışı yerine getirmesi için annesini izleyip, takip etmesine gerek yoktur. Altı haftalık yaşlara geldiğinde neredeyse anneleri gibi profesyonelce kendilerini yalayıp temizleyebilirler.
Temizlenme ve bakım ilk olarak kafa ile başlanır, daha sonra sırt ve yanlarla devam eder ve kuyruğun dip kısmıyla sonlandırılır. Tam bir temizlik ise karın, bacaklar parmak araları ve genital bölgeyi de kapsar. Yapılan yıkanma ve temizlik sayesinde deri parazitleri büyük oranda önlenmiş olur.

Pis yüzler

Ufak memelileri kovalamak, avlamak, öldürmek pis bir iştir. Avdan sonra yapılan temizliğin büyük bir kısmı pis yerlerin temizlenmesi ile başlar; baş, ön patiler, boyun.

Baş ve boyun doğrudan yalanamaz, bu yüzden yıkama iki aşamalı bir işlemdir. İlk etapta bir pati yıkanır, ardından yüze sürülür, tekrar yalanır ve tekrar sürülür. Bu süreç bu şekilde devam eder.

Grup temizliği

Anne ilk haftalarda yavrularının bakımı ve temizlenmesinden sorumludur. Bu davranış şekli bir ailede bulunan annenin kız kardeşleri tarafından yapılır. Bazı zamanlar bizler tarafından temizlenen kedilerimiz bizleri annesi yerine koyar. Bazen de kedilerimiz bizleri temizleyip bakar.

Kedilerin insanları temizleyip bakması

 Bazı kediler görülmemiş bir şekilde sahiplerini yalarlar. Bu kediler daha çok 12 haftadan önce alınan kedilerdir.

NEDEN KEDİM KENDİSİNİ TEMİZLEMİYOR?

Eğer bir kedi kendisini temizlemeye bir son vermişse, bu bir sorun olduğunun göstergesidir. Eğer bu durum devam ederse, veteriner hekiminize danışmanız yerinde olacaktır.

Kediler derilerinde yara, enfeksiyon, parazit gibi organizmalar olduğunda daha fazla yalanırlar, fazla temizlenme kedi gerdin olduğunda da görülür. Bizlerde gergin ya da endişeli olduğumuz zamanlarda saçlarımız veya kulak mememiz ile oynarız.

Kedilerde temizlenme sıcaklık yükselişini de önler

Çok sıcak günler ve mevsimlerde kediler kürklerini yalayarak serinletirler. Kedilerde kürkün altında hava tutucu bir yalıtım tabakası vardır. Çok sıcak günlerde bu şekilde kendilerini serinletirler.

Gereksinimler

Bir yavru kedi sahiplenmeden önce gerek duyduğunuz temel pet malzemeleri vardır. Bu malzemeleri kendi müşterilerimize indirimli fiyatla göndermekteyiz. Piyasa değeri 600 TL olan gereksinimleri 300 TL’ye bizden alabilirsiniz. Bu malzemeler arasında neler yer almaktadır?

 1. 2 kg mama
 2. mama kabı
 3. su kabı
 4. tasma
 5. vitamin
 6. çiş egitim damlası
 7. kemik (diş kaşıntısı için)
 8. şampuan
 9. kuru şampuan
 10. tarak
 11. tasma aksesuarı
 12. taşıma kafesi
 13. konserve mama (2 adet)
 14. yatak
 15. oyuncak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir