SATILIK SCOTTİSH FOLD YAVRULARI İSTANBUL

Kısırlaştırma konusunda İstanbul'da Veteriner Kliniği arayanlar, Petopia Veteriner Kliniği ümraniye kedi kısırlaştırma sayfasını ziyaret edebilirler.
Cinsiyet Dişi Erkek
Renk Gri
Ülke İskoçya
Doğum Tarihi
Evde Yaşam Evet
Çocuklarla Dost Evet
Veteriner Hekim Desteği
Bakım ve Eğitim Desteği
Irk ve Sağlık Garantisi
Tüm Şehirlere Gönderim

Satılık Scottish Fold Yavruları

Satılık Scottish Fold ırk ve sağlık olarak Türkiye’nin önde gelen Petcil kedi çiftliği tarafından garanti edilmektedir. Türkiye’nin tüm şehirlerine hızlı gönderi yapmaktayız.Satılık Scottish Fold ırk ve sağlık olarak Türkiye’nin önde gelen Petcil kedi çiftliği tarafından garanti edilmektedir. Türkiye’nin tüm şehirlerine hızlı gönderi yapmaktayız.

Biliyor muydunuz? Petcil Kedi Çiftliği Veteriner Hekimler tarafından yönetilmektedir.

Satılık Scottish Fold Yavru Fotoğrafları

Hakkımızda Garanti iletişim Sık Sorulan Sorular 

Satılık scottishfold yavruları İstanbul- YAVRULARI BEKLERKEN

Kediniz hamile ise, ilk zamanlarda hamilelik belirtileri çok azdır. Bu süre zarfında kedi daha sakin bir tabiat benimseyebilir. Ardından doğru ve mantıklı bir yuva aramaya başlar.

Kedilerimizin hamileliği yaklaşık dokuz hafta sürer. Tabi ilk haftalarda hamileliğe ait çok az belirtiler vardır. İlk başlarda yemek yer, dinlenir ve oyun oynar.

Hamilelik hormonu olan progesteron hormonunun etkisiyle ve karında sürekli artan bir ağırlık sebebiyle kısa bir süre sonra kedinin aktivitesinde azalma görülür ve daha fazla dinlenmeye vakit ayırır.  Kedi ilanları ilanlarına bakmadan önce bu bilgilerin öğrenilmesi önem arz etmektedir.

SATILIK KEDİ- KEDİM HAMİLE Mİ?

Eğer kedinizin hamile olduğundan şüpheleniyorsanız, kedinizi kucağınıza alarak, göğüs uçlarına bakın. Göğüs uçlarına bakarken, dikkat edeceğiniz nokta ise gebeliğin üçüncü haftasından sona, daha belirgin ve daha pembe olur.

Yeteri kadar çiftleşme ve döllenmeden dört ya da beş hafta sonra kontrol için gideceğiniz veteriner hekiminiz, golf topu büyüklüğündeki yavruları hissedecektir. Bu dönemde ultrasonla yapılan gebelik muayenesinde, yavruların sayısı rahatlıkla belirlenebilir. Kısa süre sonra dişi kedinizin karnı görünür derecede büyür.

KEDİ YAVRUSU- BİRDEN FAZLA BABA

Sahip olduğunuz cins kediniz veya soylu bir kedi, beklenmedik zamanlarda plansız çiftleşmeler yapabilir ve hem safkan, hem de karışık yavrular doğurabilir. Bir batında doğurulan yavruların babaları farklı olabilir. Doğan yavruların hepsi de yaşayabilir.

Kedigiller familyasının bir üyesi olan aslan topluluklarında, hakimiyeti ele geçiren erkek, varsa diğer erkeğe ait yavruları öldürür. Bu sık görülen bir davranıştır. Bu durum kedilerde de söz konusudur. kedi yavrusu ilanları.

HAMİLELİK SIRASINDAKİ RİSKLER – Hamileyken kedi aşılanır mı?

Döl yatağındaki gelişimlerinde doğmamış yavrular için en büyük risk ilk üç haftalık dönemde olmaktadır. Bu dönemde kullanılan hem ilaçlar, hem de geçirdiği hastalıklar, sağlıklı gelişimi oldukça engeller. Örnek verecek olursak; eğer anne FELİNE İNFECTİOUS ENTERİSTİSTEN ( FIE, ya da PANLEUKOPENİA) ile etkilenmişse, hayatta kalan yavrular ciddi beyin hasarları ile doğacaktır. Kullanılan canlı Panleukopeni aşısı dahi tehlikelidir. Kediler, yavrularını ilk emzirdiklerinde pasif koruma oranını arttırmak için, hamilelikten önce aşılanmalıdır. 

İrsi bağışıklığı arttırmak için, kedinizi asla hamile iken aşılatmayın. Evde hamile bir kedi varken, evin diğer kedilerini asla aşılatmayın. Canlı aşı virusu aşılanmış kediler tarafından maskelenebilir ve hamile kedinin fetusunu etkileyebilir.

Risk Almayın, %100 Garanti Programı

Yavrularımızın sağlık garantisini 1 hafta olarak belirmekteyiz. 1 hafta boyunca yavrularımızın sağlıkları konusunda çıkacak tüm problemlerde anında koşulsuz destek sağlıyoruz. Kedi Çiftliğimizden sahipleneceğiz yavruları mutlaka bir Veteriner Hekime göstermeli ve sağlık kontrollerini yaptırmalısınız. Böylelikle sağlıklı bir yavru sahiplendiğinize emin olacaksınız.// yavruları mutlaka bir Veteriner Hekime göstermeli ve sağlık kontrollerini yaptırmalısınız. Böylelikle sağlıklı bir yavru sahiplendiğinize emin olacaksınız.

Garanti Koşulları

SATILIK SCOTTİSH FOLD KEDİLERDE HAMİLELİK VE HORMONLAR

Hamilelik boyunca gebelik hormonu olan progesteron üretimi hızla artar, netice de gebeliğin 35. günü civarında pik; yani en yüksek seviyesine ulaşır.  Bu fizyolojik değişim ise, kedilerin hamilelik boyunca daha sakin tabiatlı olmasına neden olur. Aynı zamanda da karın görünür biçimde yuvarlaklaşır.

Kedilerde hamilelik en az 57, en fazla 70 gündür. Ancak doğuma bir kaç gün kala dişi kedi huzursuzlanır ve doğumunu yapabileceği güvenli bir yer arar.

Sahip olduğu yatak malzemelerini yeniden düzenlemeye başlar, burada daha fazla zaman geçirmeye başlar.  Bu sayede kendi kokusu ile doğum yapacağı yeri işaretlemiş olur, bu da yavruların kendilerini evlerine alıştırmada yardımcı olur.

Doğum iyice yaklaşınca, anne yemeyi bırakır kasılmalar başlayıncaya kadar yuvasında huzursuzca dolanır. satılık kedi yavrusu ilanları.

SATILIK KEDİLERDE HAMİLELİKLE İLGİLİ DİKKAT EDİLECEKLER

 1. Doğacak yavruları verecek yeni evler bulmadan kedinizi çiftleştirmeyi düşünmeyin
 2. Kediniz fiziksel olduğu kadar duygusal olarak da olgunlaşmadan hamile kalmasına izin vermeyin.
 3. Hamileliği, özellikle de emzirdiği dönemde kedinizin iyi beslenmesine dikkat edin.
 4. Kedinizi veya çiftleşeceği babayı FIV ya da FELV gibi hastalıkları taşıyıp taşımadığını test edin.
 5. Kedinizin bin yıllardır yaptığı gibi doğanın kanununu izlemesine ve yabani bir kedi ile çiftleşmesine izin vermeyin. Yabani erkek kediler mükemmel üreticilerdir. Ama aynı zamanda pek çok enfeksiyöz hastalığında taşıyıcısıdırlar. Örneğin; FIV, FELV, FIP gibi.

KEDİLERDE DOĞUM

Doğum esnasında nadiren sorun çıkar. Doğum esnasında telaşa kapılmayın; sabırla bekleyin. Kedinizin doğum sırasındaki hareketlerini izleyin.

Kedilerin doğumu çoğunlukla hiç bir sorun çıkmadan gerçekleşir. Anne daha önceden seçtiği temiz, güvenilir ve kuytu yerde zemini dürtükler, çoğu zaman ritmik aralıklarla mırlar. Akabinde nefes alışı hızlanır ve kasılmalar başlar. Kasılmaları izlediğinizde otuz saniye de bire çıktığında doğum iyice yaklaşmış olur.  Doğan yavruların % 70’i baş önce ayaklar arkada dalış pozisyonunda gelir.

SATILIK KEDİLER VE YAVRU TEMİZLİĞİ

İyi bir anne doğumdan sonra yavrularını temizler ve nefes almaları için yalayarak uyarır. Eğer bu işlemi yapmayı ihmal ederse siz devreye girin.

Annenin yapacağı daha sonraki kasılmalar ise plasenta dediğimiz yavru zarlarının atılması içindir. Sonrasında ise anne bu zarları göbek kordonuyla birlikte yer. Bir anne yırtıcı hayvanlardan yavrularını korumak için tüm doğum artıklarını yer.

KEDİLERDE ANNELİK İÇ GÜDÜSÜ

Kedinizin iyi bir anne olabilmesi, kendi annesinden edindiği deneyim, duygusal olgunluk ve genetiğe bağlıdır. Yavrusunu savunan bir annenin gözü pek ve blöf yapmayacağından emin olabilirsiniz. Elinden gelen tüm gücü kullanıp, yavrusunu vahşice koruyacaktır.

Doğumdan sonraki ilk içgüdü yavruları bir arada tutmak, korumak ve olası tehlikelerden uzaklaştırmaktır. İlk doğum yerinden sonra aile büyük bir olasılıkla dört gün sonra tekrar taşınacaktır.

KEDİLERDE ENSEDEN TAŞINMA REFLEKSİ

Yavrularını taşımak isteyen bir anne onları tek tek ağzıyla enselerinden kavrar. Ensesinden tutulan bir yavru kedi, içgüdüsel olarak hareket etmeyi bırakır, bacak ve kuyruğunu gövdesine doğru çeker. Kedilerde enseden taşıma refleksi ömür boyu sürecektir.

BESLENME

Satılık kedi yavruları doğum sonrası beslenmesi için, burun ucundaki ısı reseptörlerini kullanır ve sonraki her emme eylemi için aynı memeye gelir. Yavru kedi annesinin memesinden sütü alabilmek için patileriyle yoğurur.  Bu durum bazı yetişkin kedilerin yumuşak, yünlü eşyalarda sürdürdüğü bir davranıştır.

Anne sütü hem yağ hem de protein açısından zengindir, bu ise yavrunun hızlı büyüme ve gelişmesine olanak sağlar. Eğer yavru kedi en çok süt gelen memeyi alır ve diğer kedilere kaptırmazsa, diğerlerinden daha hızlı gelişecektir.

Kedilerin annelerini emmesi beş ya da altı hafta kadar sürer ama duygusal yararlarından dolayı bir bu kadar süre daha devam eder.

Aynı topluluk içinde olan bazı dişi kediler, doğum yapan diğer kedinin yavrularına ebelik yaptıkları, yavruları temizledikleri gözlemlenmiştir.

DOĞUM SONRASI

Doğduktan sonraki ilk bir kaç hafta yavru bedensel ihtiyaçları için tamamen anneye bağlıdır. Anneni yavruyu yalaması her bir yavrunun idrar ve dışkısını yapmasını sağlar. Yavruların büyüme aşamasında, anne kedi, çevrede olan diğer yırtıcıların yavruları farketmemesi için yavruların artıklarını yemeye devam edecektir.

BABALARIN YOKLUĞU

Çiftleşme çoğu kedinin erkek kediyle geçirdiği tek zamandır. Çiftleşme bittikten sonra erkek kedi dişiyi terk eder ve nadiren yavruların büyümesinde rol alır.

KEDİM DOĞUM YAPTIKTAN NE KADAR SÜRE SONRA TEKRAR KIZGINLIĞA GELİR ?

Anne doğumda süt üretimini ve salgısını sağlayan Prolaktin hormonu üretir. Yavrularda anneyi emdikçe Prolaktin hormonu salgılanmaya devam eder. Yavrular emmeyi bırakınca, annenin Prolaktin seviyesi düşer. Yedi gün içinde dişi kedi tekrar kızgınlık gösterebilir.

Gereksinimler

Bir yavru kedi sahiplenmeden önce gerek duyduğunuz temel pet malzemeleri vardır. Bu malzemeleri kendi müşterilerimize indirimli fiyatla göndermekteyiz. Piyasa değeri 600 TL olan gereksinimleri 300 TL’ye bizden alabilirsiniz. Bu malzemeler arasında neler yer almaktadır?

 1. 2 kg mama

 2. mama kabı

 3. su kabı

 4. tasma

 5. vitamin

 6. çiş egitim damlası

 7. kemik (diş kaşıntısı için)

 8. şampuan

 9. kuru şampuan

 10. tarak

 11. tasma aksesuarı

 12. taşıma kafesi

 13. konserve mama (2 adet)

 14. yatak

 15. oyuncak

 

 

 

 

SATILIK SCOTTİSH FOLD YAVRULARI İSTANBUL” üzerine 3 yorum

 1. En ihtiyacım olduğu anda profesyonel destek sağladılar. İşlerini iyi yapan insanlar her zaman ayrıcalıklıdır. Yardımları için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir