SATILIK SCOTTİSH FOLD YAVRULARI İZMİR

Kısırlaştırma konusunda İstanbul'da Veteriner Kliniği arayanlar, Petopia Veteriner Kliniği ümraniye kedi kısırlaştırma sayfasını ziyaret edebilirler.
Cinsiyet Dişi Erkek
Renk Her renk
Ülke İskoçya
Doğum Tarihi
Evde Yaşam Evet
Çocuklarla Dost Evet
Satılık kediler, satılık kedi yavruları ve satılık kedi başlıklarında sizlere sunduğumuz kaliteli hizmetin yanında, bizleri diğerlerinden ayıran en büyük özelliğimiz ise;
Veteriner Hekim Desteği
Bakım ve Eğitim Desteği
Irk ve Sağlık Garantisi
Tüm Şehirlere Gönderim

SATILIK SCOTTİSH FOLD YAVRULARI İZMİR

Satılık   Scottish Fold Yavruları İzmir ırk ve sağlık olarak Türkiye’nin önde gelen Petcil kedi çiftliği tarafından garanti edilmektedir. Türkiye’nin tüm şehirlerine hızlı gönderi yapmaktayız. Satılık kedi ve kedi yavruları ile ırk ve sağlık olarak Türkiye’nin önde gelen Petcil kedi çiftliği tarafından garanti edilmektedir.  Türkiye’nin tüm şehirlerine hızlı gönderi yapmaktayız.

Biliyor muydunuz? Petcil Kedi Çiftliği Veteriner Hekimler tarafından yönetilmektedir.

Hakkımızda Garanti iletişim Sık Sorulan Sorular 

SCOTTİSH FOLD, BRİTİSH KEDİLERDE ÇİFTLEŞME VE YAVRULAMA

Bilimsel olarak Puberte dediğimiz ve halk arasında ergenlik çağı olarak bilinen dönem kedilerde beş ile dokuzuncu aylar arasında görülür.

Kısırlaştırılmamış erkek kediler her daim çiftleşmeye hazır bir şekilde beklemektedirler. Çoğu zaman kedilerin çiftleşmesi gürültülü ve saldırgan bir hal almaktadır. Çiftleşme esnasında böyle durumlar ile karşılaşılması durumunda aşırı bir reaksiyon verilmemelidir.

Geçen binlerce yıl ile birlikte, kedilerin üreme sistemi yalnız bir avcı için evrimleşmiş ve uygun hale gelmiştir. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi erkek kediler her zaman çiftleşmeye hazır beklerken, dişiler ise daha çok gün ışığının arttığı bahar ve yaz aylarında ve yiyecek bulmanın kolay olduğu dönemlerde kızgınlık göstermektedir. Burada daha çok ışık veya gün süresinin uzaması etkilidir.

SATILIK KEDİ YAVRULARINDA ERKEĞİN ÜREME SİSTEMİ

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi kedilerin ergenlik çağı beş ile dokuzuncu aylar arasındadır. Bu zaman aralığında ve sonrasında erkek hazırda bekler ve karşısına çıkan ilk fırsatı değerlendirir.

Hipofiz bezinden salgılanan lutein hormonu(LH) kedinin testislerini hem sperm hem de erkekliğin vazgeçilmesi olan testosteron hormonunu üretmek için uyarır.  Sperm üretimi için gerekli olan sıcaklık, vücut sıcaklığının biraz altında yer almaktadır.  Bu nedenle testisler Scrotum adı verilen bir torba içinde ve vücudun dışında yer almaktadır. Testisler tarafından oluşturulan spermler, sperm kanalı ile prostata, oradan da bulboüretral bezlere gider ve ihtiyaç olana kadar epididim içinde depolanır. Epididim içinde şekerden zengin bir taşıyıcı olan meni bulunmaktadır.

Dişi kedilerde böbreklerin hemen yanında yer alan iki adet yumurtalığından yumurta ve östrojen hormonu üretilir.

SATILIK KEDİ YAVRUSU VE KISIRLAŞTIRMA YÖNTEMİ

Erkek kedilerde yapılan kısırlaştırma operasyonu basit veya küçük bir operasyondur. Bunun için ise izlenen yol şöyledir: kedi genel anesteziye veya inhalasyon anestezisine alınır, ardından testisin derisi hafif kesilerek testisler alınır. Ardından sperm tüpleri ve kan damarları bağlanarak işlem sonlandırılır. Erkek kedilerde kısırlaştırma ameliyatı her yaşta yapılmakla birlikte, daha çok kedi altı aylıkken yapılmaktadır.

Dişi kedilerde ise yapılan kısırlaştırma operasyonu bu kadar basit olmamaktadır. Bunun için büyük bir batın ameliyatı gerekir. Dişi kedilerde yapılan bu operasyonda yumurtalıklar ve rahim alınır. Bu işlemin ise her dönemde yapılabildiği gibi doğru olan cinsel olgunluktan önce yapılması gerekir.

SATILIK KEDİ ERKEĞİN ÜREME SİSTEMİ NASIL ÇALIŞIR?

Erkek kedi, çevrede olan ve kızgınlık gösteren ve etrafa feromon adı verilen bir koku bırakan dişinin bıraktığı koku ile harekete geçer. Eğer erkek kedinin vomeronasal organı bir dişinin kokusunu alırsa, erkeğin o dişiyi bulmaktan başka bir şansı yoktur.

SATILIK DİŞİ KEDİLER VE HORMONLARI

Diğer evcil hayvanlarda da olduğu gibi dişi kediler de yılda birden fazla çiftleşme veya kızışma gösterirler. Çoğu tür yıl boyu kızgınlık gösterirken, kediler de ise mevsimsel bir kızgınlık söz konusudur. Gündüz saatleri arttıkça kedi kızgınlık göstermeye başlarken, gündüz saatleri kısaldıkça kedi kızgınlık göstermez.  Kış aylarının sonuna doğru artan gün ışığı ile hipofiz bezi harekete geçer ve hormon salgılanır. salgılanan bu hormon, yumurtalıklara gider ve yumurta yapımı ve östrojen salgılanmasını başlatır. Salgılanmaya başlayan östrojen, dişi kedilerin idrarı ile çevreye atılır. Eğer etrafta erkek kedi var ise, erkek kedi idrarla atılan bu çağrıyı alır.

Diğer tüm memelilerde kızgınlık zamanında dişi yumurtalarını bırakırken, kedilerde böyle bir durum yoktur. Sebebi ise kediler yalnız yaşayan hayvanlar olduğu için, etrafta her zaman erkek kedi bulunmamaktadır. Bu nedenle dişi kedi neslinin devamı için yumurtalarını bırakmamakta;ancak çiftleşme esnasında bırakmaktadır.

SATILIK SCOTTİSH FOLD YAVRULARI İZMİR KEDİLERİNDE ÇİFTLEŞME

Dişi kediler tamamen çiftleşmeye hazır olmadıklarında, erkek kedilerin çiftleşmesine izin vermez. Eğer dişi kedi tamamen hazır ise, erkek kedinin kendi üstüne çıkmasına izin verir. Dişi kedinin üstüne çıkan erkek kedi dişi kedinin boyun derisini sıkıca kavrar ve çiftleşir. Erkek kedinin penisi kanca benzeri dikenlerle kaplıdır. Penisini çıkarırken, dikenler dişi kedinin vulvasını uyararak, yumurtaları bırakır.

Kediler, diğer türlerden farklı olarak sadece çiftleştikten sonra yumurtalarını bırakır ama bunun için genellikle iki ya da üç kez çiftleşmeleri gerekiyor. Çiftleşme ve bırakılan yumurtalardan sonra dişi kedi iki günden başlayarak iki haftaya kadar değişen bir sakinlik dönemine girer. Eğer kedi bu süre sarfında gebe kalmamışsa, tekrar bir kızgınlık döngüsüne girer.

Risk Almayın, %100 Garanti Programı

Yavrularımızın sağlık garantisini 1 hafta olarak belirmekteyiz. 1 hafta boyunca yavrularımızın sağlıkları konusunda çıkacak tüm problemlerde anında koşulsuz destek sağlıyoruz. Kedi Çiftliğimizden sahipleneceğiz yavruları mutlaka bir Veteriner Hekime göstermeli ve sağlık kontrollerini yaptırmalısınız. Böylelikle sağlıklı bir yavru sahiplendiğinize emin olacaksınız.// yavruları mutlaka bir Veteriner Hekime göstermeli ve sağlık kontrollerini yaptırmalısınız. Böylelikle sağlıklı bir yavru sahiplendiğinize emin olacaksınız.

Garanti Koşulları

 SATILIK FOLD KEDİLERDE HAMİLELİK VE DOĞUM

Yumurta ile spermin birleşmesi ile oluşan ve döllenme adı verilen olay, yumurtalık kanalında meydana gelir ve ardından fetuslar her bir kanalın yanında sıralanır. Kedilerde hamilelik yaklaşık olarak 63 gün sürer.

Doğum çoğunlukla hiç bir sorun yaşanmadan atlatılır. Fakat bazen bazı yavrular yaşayamayabilir. Süt salgılanması ise, doğumdan kısa bir süre sonra emmenin uyarılması ile başlar. Anne bir kaç gün sonra doğum yaptığı yerden yavrularını daha kokusuz, dolayısıyla kendisince daha güvenli saydığı bir yere taşır.

Belirli başlı özellikleri

 • – Orijin yeri İskoçya’dır.
 • – 1961 yılında ortaya çıkmıştır.
 • – 2,5-6 kg arası bir ağırlığa sahiptir.
 • – Sakin, sevecen ve güvenli bir yapısı vardır.
 • – Tüm renk ve desenleri kabul görmektedir. Ülkemizde daha çok blue satılık scottishfold yavruları revaçtadır.
 • – Günde bir kez taramak yeterli olacaktır.
 • – Çok konuşkan değildir.
 • – Tek başına olmaktan keyif alır.

Gereksinimler

Bir yavru kedi sahiplenmeden önce gerek duyduğunuz temel pet malzemeleri vardır. Bu malzemeleri kendi müşterilerimize indirimli fiyatla göndermekteyiz. Piyasa değeri 600 TL olan gereksinimleri 300 TL’ye bizden alabilirsiniz. Bu malzemeler arasında neler yer almaktadır?

 1. 2 kg mama
 2. mama kabı
 3. su kabı
 4. tasma
 5. vitamin
 6. çiş egitim damlası
 7. kemik (diş kaşıntısı için)
 8. şampuan
 9. kuru şampuan
 10. tarak
 11. tasma aksesuarı
 12. taşıma kafesi
 13. konserve mama (2 adet)
 14. yatak
 15. oyuncak

 

SATILIK SCOTTİSH FOLD YAVRULARI İZMİR” üzerine 2 yorum

 1. Merhaba,
  Karar verip gerekli anlaşmayı yaptıktan çok kısa bir süre sonra beyaz yavrumuz evimize sağlıklı bir şekilde ulaştı. Hasan beye ilgisi ve verdiği güvene çok teşekkür ediyorum. Kedi almayı düşünüyorsanız hiç durmayın hem bize hem çocuklara çok iyi geliyor. Pamuk yeni evinde çok mutlu, teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir