SATILIK SCOTTİSH FOLD YAVRULARI KAYSERİ

Kısırlaştırma konusunda İstanbul'da Veteriner Kliniği arayanlar, Petopia Veteriner Kliniği ümraniye kedi kısırlaştırma sayfasını ziyaret edebilirler.

Satılık scottish fold yavruları kayseri yazımızda sizlere fayda sağlayacak bilgiler vermeye devam ediyoruz. Kaleme aldığımız bu yazımızda kedilerde kuduz hastalığı ve klinik belirtileri, aşı ile ilgili dikkat edilmesi gerekenler, yapılan son çalışmalar, biyolojik aşılar, homeopatik çözümler, homeopatik ilaç hazırlama gibi konu başlıkları altında sizlere bilgi vereceğiz.

Satılık scottish fold yavruları Kayseri

Petcil kedi çiftliği olarak sizlere kaliteli ve üstün bir hizmet sunuyoruz. Irk garantisi, sağlık garantisi, satış sonrası destek ve çözüm odaklı hizmet vererek sizlerin beğenisini kazanıyor, sizlerin desteği ile yolumuza devam ediyoruz.

Bilgi ve satın alma işlemleri için 0554 576 26 42

Kuduz

Hepimiz kuduzun ne kadar ölümcül olduğunu biliyoruz. Satılık kedi ve diğer canlılarda ölmesine sebep olabileceği gibi bizlere bulaşarak, bizlerin de hayatı tehlikeye girebilir. Bu sebeple kuduzu iyi tanımak ve belirtilerinin neler olduğunu iyi bilip, akıldan çıkarmamak gerekir.

  1. Topallama
  2. Yutma güçlüğü
  3. Nöbetler
  4. Genel itibari ile saldırgan bir tutum sergilemesi; çok nadir sakin tavırlar sergileme
  5. Kaçma, saklanma, huzursuzluk gibi diğer davranış şekilleri kedi yavrusu ile kuduzu düşündürebilir.

Aşıyla ilgili sorunlar

Hiç şüphesiz aşıların sağladığı bağışıklık satılık kediler için   yadsınamaz. Piyasadaki çok sayıda aşı ve içerdikleri etkenler ile çok sayıda mikroorganizmaya karşı kedimizi korumaktadır. Buna rağmen satılık kedi yavrusu yapılan her türlü uygulama risk taşır.

ABD ve Kanada’da yapılan çalışmalara göre karma grip aşısı ve enterit aşısı dısında kalan diğer aşıların karma halinde olması ve bunların kullanılması önerilmemektedir. Sebep olarak ise; karma aşılar ile satılık kedi yavruları ihtiyacı olmayan etkenlerin de kedimize verilmesidir.

Yine 1990’lı yıllarda yapılan başka bir çalışmada enjeksiyon yapılan bölgelerde deri tümörlerinin arttığı raporlanmış, fakat Avrupa’da bu durum gözlenmemiştir. Özellikle lösemi ve kuduz aşılarının etkinliğini arttırmak için eklenen taşıt maddelerin olduğu aşılarda bu durum gözlenmiştir.

Biyolojik aşılar

Kedi çiftliği için enfeksiyon yapan bir etkenin laboratuvar ortamında ciddi bir hastalığa yol açmayacak bir şekilde değiştirilip, üretimi yapılır. Bu aşılardaki enfeksiyöz ajanlar canlı veya ölü olabilirler. Canlı olsa dahi artık hastalık yapamayacak duruma getirilecektir.

Üretilen aşılar satılık scottish fold yavruları kayseri için çok değişik yollar ile verilmektedir;enjeksiyon, göz damlası, nazal sprey gibi uygulama yolları ile verildiğinde kedinin bağışıklık sistemi bu enfeksiyöz ajanlara karşı antikor üretecektir. Bu antikorlar çeşitli sürelere kadar kedimizi koruyacaktır.

Homoepati kullanımı

Homoepati dediğimiz tedavi yöntemi “benzeriyle tedavi” ilkesine dayanmaktadır. Örneğin tahriş olmuş bir kedi derisi medikal yoldan tedavi edilebildiği gibi, zehirli sarmaşıktan üretilen Rhus toksiniyle de tedavi edilebilmektedir.

Homoepati ve biyolojik aşılar

Kedimizin vücut salgılarından yapılan bir nozodun kedilere verilmesi sonrası antikor oluşumu olmaz. Bazı homoepatik ilaçlar, diğer savunma sistemlerini harekete geçirerek, koruyuculuk sağlar. Yapılan çok sayıda çalışma ve alternatif tedavilere rağmen hala aşılar kadar etkili bir yanıt elde edilememiştir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir