SATILIK SCOTTİSH FOLD YAVRULARI KONYA

Kısırlaştırma konusunda İstanbul'da Veteriner Kliniği arayanlar, Petopia Veteriner Kliniği ümraniye kedi kısırlaştırma sayfasını ziyaret edebilirler.
Cinsiyet Dişi Erkek
Renk Gri
Ülke İskoçya
Doğum Tarihi
Evde Yaşam Evet
Çocuklarla Dost Evet
Veteriner Hekim Desteği
Bakım ve Eğitim Desteği
Irk ve Sağlık Garantisi
Tüm Şehirlere Gönderim

Satılık Scottish Fold Yavruları

Satılık Scottish Fold ırk ve sağlık olarak Türkiye’nin önde gelen Petcil kedi çiftliği tarafından garanti edilmektedir. Türkiye’nin tüm şehirlerine hızlı gönderi yapmaktayız.Satılık Scottish Fold ırk ve sağlık olarak Türkiye’nin önde gelen Petcil kedi çiftliği tarafından garanti edilmektedir. Türkiye’nin tüm şehirlerine hızlı gönderi yapmaktayız.

Biliyor muydunuz? Petcil Kedi Çiftliği Veteriner Hekimler tarafından yönetilmektedir.

Satılık Scottish Fold Yavru Fotoğrafları

Irk Bilgileri Tarihi Gereksinimler Garanti iletişim

SATILIK KEDİ YAVRULARI -KEDİ GENETİĞİ

Bir gen, canlıya ait olan bilgiyi A, T, G, C adı verilen dört proteinde depo edilir. Bu proteinler bir araya gelerek DNA’yı oluştururlar. Bu yapıda yer alan bilginin sınırı yok gibidir.

Kediye ait tek bir hücrenin taşıdığı bilgi, yüzlerce kitaba karşılık gelebilir. Hücre bölündükçe, tek bir hücrede bulunan canlıya ait bilgilerde kopyalanıp, diğer hücrelere aktarılır.

Canı olan her hücre, 19 adet kromozomun bulunduğu bir nükleus taşır. Erkeğin hücresinde bulunan ve cinsiyeti gösteren Y biçimli kromozom hariç, hepsi X biçimindedir.

KEDİLER NEDEN KLON DEĞİLDİR ?

Kedileri ve diğer tüm canlıları klon olmaktan kurtaran yegane olay çiftleşmedir. Kedide 38 kromozom bulunmaktadır. Bunların yarısı anneden, yarısı da babadan gelmektedir. Üreme hücreleri ise 19 kromozomdan oluşmaktadır. Kediniz çiftleştiği zaman, yumurta ve spermin ayrı ayrı bulundurduğu 19 kromozom bir araya gelerek 38 genlik yeni bir takım oluşur. Bu sayede hem anneden hem de babadan gelen genler ile benzersiz yeni bir canlı ortaya çıkmaktadır. Kedi ilanları

ALEL GEN NE DEMEKTİR?

Göz rengi ile ilgili bir özellik hakkındaki bilgiler bir genin her zaman aynı yerinde taşınır: Bir kromozom çiftinde, yer çiftine alel adı verili.Yani kromozomu ikiye ayırdığımız zaman göz rengi ile ilgili özellik aynı hizada yer alır. Eğer bu aynı hizadaki genler aynı ise benzer anlamına gelen homozigot olurken, farklı ise heterozigot olarak adlandırılır.

SATILIK KEDİ BASKIN VE ÇEKİNİK ÖZELLİKLERİ

Kürk uzunluğu gibi bir özellik etkisini dış görünüşte gösterebilmesi içinsadece bir alelin yarısına ihtiyacı varsa baskındır ve bir alelin iki kısmı gerekiyorsa çekiniktir. Genelde yeni mutasyonlar çekinik iken, eski vahşi kedi özellikleri baskındır.

KEDİ YAVRUSU İZOLE TOPLULUKLARDA GENETİK

Geniş topluluklarda oluşan genetik mutasyonlar farklı genlere sahip bireyler ile çiftleşme sonucu ortadan kaybolurken küçük, izole  ve küçük topluluklar üzerine oldukça etkili olurlar. Japonya’daki Man Adası ya da Kuzeydoğu Asya’daki Kurile Adası gibi yerlerde izole halde günümüze gelen kuyruksuz kediler ortaya çıkmıştır. Daha detaylı anlatacak olursak. Kısa kuyruk çekinik bir özellik olduğu için; eğer ortamda uzun kuyruk genine sahip kediler olsaydı, kısa kuyruk mutasyonu zamanla ortadan kalkacak, yerini uzun kuyruğa bırakacaktı. Sürekli bir aile veya aynı kandan gelen kedilerin çiftleştirilmesi sonucu izole topluluklar ortaya çıkar. Gittikçe saflaşan bu cinste genetik hastalıklar ortaya çıkmaya başlar ve bir süre sonra yok olmaya kadar gidebilir. Bu nedenle canlılık ve yaşam için çeşitlilik şarttır.

SATILIK KEDİLER VE BASKIN ÖZELLİKLERİN YAVRU KEDİLERE AKTARIMI NASIL OLUR?

Örnek verecek olursak, bir kedinin her iki geni de kısa tüylü olan bir aleli olduğunu göz önüne alalım ve bunu SS( büyük harfler baskın özellikleri temsil eder.) olarak adlandıralım. Bu kedi her iki geni de uzun tüylü aleli olan bir kediyle çiftleşiyor, buna da ss( çekinik özellikler küçük harflerle gösterilir.) adını verelim. Kedilerde kısa tüylülük baskın olduğundan, bunların birleşmesi dört tane her biri Ss aleline sahip yavru yaratır.

SS + ss

I

Ss   Ss   Ss   Ss

Şimdi gelin bu yavruların ikisini  birbiriyle çiftleştirelim. Aşağıda görüleceği gibi 3 kısa tüylü, bir de uzun tüylü yavru doğacaktır.

Ss + Ss

I

SS  Ss  Ss ss

Risk Almayın, %100 Garanti Programı

Yavrularımızın sağlık garantisini 1 hafta olarak belirmekteyiz. 1 hafta boyunca yavrularımızın sağlıkları konusunda çıkacak tüm problemlerde anında koşulsuz destek sağlıyoruz. Kedi Çiftliğimizden sahipleneceğiz yavruları mutlaka bir Veteriner Hekime göstermeli ve sağlık kontrollerini yaptırmalısınız. Böylelikle sağlıklı bir yavru sahiplendiğinize emin olacaksınız.// yavruları mutlaka bir Veteriner Hekime göstermeli ve sağlık kontrollerini yaptırmalısınız. Böylelikle sağlıklı bir yavru sahiplendiğinize emin olacaksınız.

Garanti Koşulları

SATILIK SCOTTİSH FOLD KUR YAPMA VE ÇİFTLEŞME

Satılık scottish yavruları için çiftleşme dramatik bir gösteridir. Dişi olup bitenlerin denetimindedir. Dişi kedinin yumurtaları değerlidir.

Bir çok ev kedisi erkek yaşlarda kısırlaştırıldığından dişi ve erkeklerin cinsel davranışlarının gözlenmesi olanağı yoktur. Kediler seks konusunda gürültücü ve heyecanlıdır, rast gele ilişki kurarlar. Dişi biyolojik ve duygusal anlamda hazır olursa, ancak o zaman erkeğin çiftleşmesine izin verebilir. Kedilerde çiftleşme gün boyu devam eder, bu tekrar dişinin yumurtalarını bırakması için gereklidir. Eğer sık çiftleşme olmaz ise dişi yumurtalarını indirmez, akabinde bir kaç hafta içinde tekrar bir kızgınlık gösterir.

KIZGINLIĞIN BAŞLAMASI

Dişilerde kızgınlığın geldiğinin ilk işaretleri; artan huzursuzluk, bedenini nesnelere, evde bulunan diğer hayvanlara sürtme arzusunda artış olur. Sık sık idrar yapmaya başlar ve etraftaki erkeklere haber verebilmek için idrarında koku bırakır.

Kısa bir süre sonra etraftaki erkek kedilere hazır olduğunu gösteren hazin ve içgüdüsel cinsel çağrılarına başlar. Bu davranış konusunda deneyimi olmayan kişiler, dişi kedinin bu çağrısını ve kedinin acıyla sürümesini yanlış anlarlar. Tüm bunlar olurken, kedinizin kuyruk dibine dokunduğunuz durumda arkasını kaldırır, kuyruğunu yana çevirir ve yere uzanır, ardından sık sık mırlar, ön patileriyle yeri yoğurur ve vücudunu gerer.

HER ZAMAN HAZIR ERKEKLER

Erkek kedi her zaman bir cinsel fırsatçıdır. Kısırlaştırılmamışsa, belirlediği alanda gezer. Çiftleşmeye hazır bir kedinin sesini veya idrarda bıraktığı kokuyu alırsa güdümlü bir füze gibi dişiye odaklanır. Etrafta başka kediler var ise dominant kedi diğer kedilerle kavga eder. Kedilerde kur yapma olayı formaliteden ibarettir.

KEDİLER NEDEN DAHA ÇOK RAST GELE CİNSEL İLİŞKİ KURARLAR?

Diğer memelilerle kıyaslandığında kediler çok daha fazla rastgele cinsel ilişki kurarlar, ama bu davranışın mantıklı bir biyolojik sebebi vardır. Diğer pek çok canlının aksine, dişi kedilerde çiftleşme olmadan yumurtalıkta oluşturduğu yumurtayı bırakmaz. Sebebi ise kedilerin yalnız yaşamaları sonucu evrimi bu yönde olmuştur. İnsan, köpekler ve diğer memelilerin yumurtalarını koruma gerekleri yoktur. Çünkü çevrede her zaman bir erkek bulunur. Bir dişi kedi çiflteşme mevsimine girdiğinde etrafta erkek kedi olmama olasılığı vardır. Bu nedenle dişi kedi pek çok yere koku bırakır hem de hüzünlü hüzünlü bağırır.

KEDİLERDE ÇOKLU ÇİFTLEŞMELERDE BABA KİM ?

Pek çok çiftleşmeden sonra döllenme 24 saat sonra gerçekleşir.Eğer baskın erkek diğer erkeklerle yaptığı zorlu mücadaleden galip gelemezse veya çiftleşmeden sonra yorulursa, çiftleşme isteğinde olan başka erkek kedilerde olacaktır. Böyle bir durum söz konusu olduğunda ise dişi yavruları için en iyi olanı seçer.

Gereksinimler

Bir yavru kedi sahiplenmeden önce gerek duyduğunuz temel pet malzemeleri vardır. Bu malzemeleri kendi müşterilerimize indirimli fiyatla göndermekteyiz. Piyasa değeri 600 TL olan gereksinimleri 300 TL’ye bizden alabilirsiniz. Bu malzemeler arasında neler yer almaktadır?

 1. 2 kg mama
 2. mama kabı
 3. su kabı
 4. tasma
 5. vitamin
 6. çiş egitim damlası
 7. kemik (diş kaşıntısı için)
 8. şampuan
 9. kuru şampuan
 10. tarak
 11. tasma aksesuarı
 12. taşıma kafesi
 13. konserve mama (2 adet)
 14. yatak
 15. oyuncak

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir