SATILIK SCOTTİSH FOLD YAVRULARI MUĞLA

Kısırlaştırma konusunda İstanbul'da Veteriner Kliniği arayanlar, Petopia Veteriner Kliniği ümraniye kedi kısırlaştırma sayfasını ziyaret edebilirler.

Satılık scottish fold yavruları muğla yazımızda sizlere veteriner hekimde olması gereken nitelikler, etik politikalar, sigorta gibi merak ettiğiniz konularda bilgiler vereceğiz. Ele aldığımız diğer yazı başlıklarımızda pek çok farklı konu ve soru hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Satılık scottish fold yavruları Muğla

Petcil kedi olarak üstün kalitede hizmet, satış sonrası destek, sağlık, bakım ve beslenme noktasında bilgi verebilecek yetkinlikte veteriner hekimler olarak sizlere avantajlı ve ayrıcalıklı bir hizmet sunuyoruz. Sizlerde bu kaliteli ve ayrıcalıklı hizmetin mutluluğunu yaşayan nadir insanlar arasında olmak isterseniz, bizlerle iletişime geçin!

Bilgi ve satın alma işlemleri için 0554 576 26 42

Veteriner hekimin nitelikleri

Türkiye Cumhuriyeti’nde veteriner hekimlik yapmak için ilk öncelik ülke genelinde bulunan veteriner fakültelerinden herhangi birinden mezun olmak temel gerekliliktir. İkinci adım olarak ise çalışma izin belgesi alabilmek için, Gıda,Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na başvuruda bulunması gerekmektedir. Üçüncü adımda ise ruhsat aldıktan sonra muayenehane açabilmek için Türk Veteriner Hekimler Birliği’ne bağlı bulunan bulunduğu il de ki Veteriner Hekimler Odasına kayıt olmalıdır. Klinisyenler, özel sektörde çalışan hekimler odaya üye olmak zorundadır. İstisna bir durum olarak ise 6343 sayılı yasa gereği kamuda çalışan hekimler isterlerse odaya üye olabilirler.

Etik politikalar

Hayvanlarımızın nasıl tedavi edilmesi gerektiği konusunda çoğumuzun bir fikri vardır. Örneğin, bazı hekimler satılık kedi tırnaklarının kesilmesini uygun bulmaz. Bunun altında yatan sebep ise kedi yavrusu tırnakları ile yapması normal olan işaret koyma gibi davranışlarının korunmasının daha doğru olacağını düşünmeleridir. Kedinizi mobilyalardan uzak tutabilmek size kalmış; alacağınız basit bir tırmalama direği ile kedinizin tırmalama alışkanlığını yönlendirebilirsiniz. Bazı durumlarda siz ve veteriner hekiminizin satılık kediler başına gelen acil veya ölümcül bir durumda karar vermeniz gerekebilir. Bu durumda anlaşmak ve kediniz için doğru olan kararı vermek gerekmektedir.

Acil durumlar, gece ya da gündüz; fark etmez her zaman başınıza gelebilir. Zorluk yaşamamak için 7/24 acil servis sağlayan bir klinik ile irtibat halinde olmak daha doğru olacaktır.

satılık scotish fold yavruları Muğla sigorta

Son yıllarda ülkemizde de yaygınlaşan satılık kedi yavrusu sağlık sigorta hizmetlerinden faydalanabilir ve istenmeyen durumlarda karşınıza çıkabilecek yüksek veteriner hekim masraflarından kurtulabilirsiniz. Bu sigorta hizmetlerinden faydalanabilmek istiyorsanız, veteriner hekiminizden detaylı bilgi alabilirsiniz. Bazı klinikler satılık kedi yavruları sigorta hizmetini verecek aracı veya temsilci konumundadır. Evcil hayvan sigortası yaptırmak istiyorsanız, sigortanın ücreti ve neleri kapsadığı ile ilgili bilgi almak doğru olacaktır. 

Diğer bir seçenek ise kendi kedinizin sigorta şirketi olabilirsiniz. Kediniz için bir hesap açın ve her ay buraya belirli bir miktarda para yatırın. Sigorta şirketleri ücretlerine göz attığımız zaman ilk sigorta yılının yüksek olduğunu, sonraki her geçen yıl da ise bu ücretlerin düştüğünü, bu düşüşün kediniz on yaşına gelene kadar devam ettiğini söyleyebiliriz. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir