SATILIK SCOTTİSH FOLD YAVRULARI TRABZON

Kısırlaştırma konusunda İstanbul'da Veteriner Kliniği arayanlar, Petopia Veteriner Kliniği ümraniye kedi kısırlaştırma sayfasını ziyaret edebilirler.

evde yeni bir bebek varsa ne yapılmalı, evde yeni bir kedi ve köpek var ise ne yapılmalı, kediyle araba yolculuğu, tatil bakımı nasıl yapılır ve daha fazlası satılık scottish fold yavruları Trabzon yazımızda sizlerin beğenisine sunulacaktır.

Satılık scottish fold yavruları Trabzon

Petcil kedi köpek çiftliği olarak siz değerli hayvan sever dostlarımıza, hizmet politikamız gereği 7 gün 24 saat hizmet sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Irk ve sağlık garantili kedi yavrularımızı Türkiye’nin her yerine gönderimini ve takibini titizlikle yapıyoruz. Önceliklerimiz arasında sizleri mutlu edebilecek, sağlıklı, sevecen satılık kedi yavrularımızı sizlerin beğenisine sunmaktır. Titizlikle bakıp beslediğimiz yavrularımızın, satış sonrası takibini de düzenli yapıyoruz.

Bilgi ve satın alma işlemleri için 0554 576 26 42

Yeni deneyimler

Kedi yavrusu sahiplendikten sonra muhtemelen evinizi taşıyacaksınız, tatile çıkacaksınız,  evde olmadığınız zaman veya uzun iş gezilerinde kedinize bakacak birilerinin olması gerekliliği söz konusu olacaktır. Ayrıca akrabalar, arkadaşlar, başka kediler, köpekler gelip gidecektir. Tüm bu değişkenler göz önüne alındığında kedinizin bu değişkenlere nasıl tepki verdiği veya vereceği de önem arz etmektedir.

Evde yeni bir bebek

Öncelikle bebeğinizin üstünü ve yatağını örtecek şekilde bir örtü alın. Henüz bebek gelmeden uyuma başta olmak üzere tüm düzenlemeleri yapın. Bebek geldikten sonra ise sizlerin kontrolünde satılık kediler ile bebeğinizi tanıştırın. Bebekten sonra kedinizi ihmal edip, rutinlerinde değişiklik yapmamaya çalışın. İhmal etmeden ona hak ettiği ilgiyi ve sevgiyi gösterin. Kedinizin ve bebeğinizin; her ikisinin de olgunlaştığını emin olmadan yalnız bırakmayın.

Evde yeni bir kedi ya da köpek varlığı

Satılık scottish fold yavruları Trabzon için evinize yeni bir kedi ya da köpek aldığınız taktirde, yeni gelen kedinin alanını bir oda ile sınırlı tutun. Evin diğer kedisine ise alan kullanımı sınırsız olmasına müsaade edin.

Eğer evinize yeni aldığınız kedi veya köpek yavru ise, yine sizin denetiminizde kedinizin yeni gelen kedi veya köpek yavrusunu onlar uyurken tanıyıp koklamasına izin verin.

İlk tanıştırmaları hayvanlarınızı birbirinin burnunun dibine koyarak tanıştırmayın.

Kedinizle araba yolculuğu yaparken nelere dikkat edilmeli ?

Araba yolculuğu yaparken satılık kedi yavrusunun siz araba kullanırken arabanın içinde dolaşmasına asla izin vermeyin. Kediniz araba yolculuğu yaparken çantasında veya taşıyıcısında güvenli yolculuk yapmalıdır. Uzun yolculuklarda her iki saatte bir kedinizi çantasından çıkararak, arabanın içinde dolaşmasına izin verin. Yanınıza bir de satılık yavru kedi tuvaleti alın ama muhtemelen kediniz bu tuvaleti kullanmayacaktır. Bu yolculuklarda su mutlaka bulunmalıdır. Eğer kediniz araba yolculuklarında kusuyorsa, veteriner hekiminize danışarak kusmayı önlemek için uygun bir ilaç temin edilmelidir. 

Asla satılık kedi yavruları  veya diğer evcil hayvanları sıcak havalarda veya doğrudan güneş ışığı alan bir arabanın içinde bırakmayın. Sıcak havalarda arabada bırakılan kedi ve köpekler ısı çarpması nedeni ile daha çok ölmektedir.

Tatil bakımı

Sahiplendiğiniz kedi çiftliği kedilerine veya diğer evcil canlılara bakmak büyük bir sorumluluktur. Bu bağlamda evde olmadığınız zamanlarda evcil hayvanlarınıza bakacak dostlarınız, arkadaşlarınız veya akrabalarınız olmalıdır.

Eğer satılık scottish fold yavruları Trabzon kedinize bakacak birilerini bulamazsanız, size bu hizmeti verebilecek profesyonel kedi bakıcıları, klinikler bulunmaktadır. Eğer sizlerin yokluğunda bir kedi bakım evi kullanacaksanız, dilediğiniz zamanda ziyaretler, kontroller yaparak, aklınızda olan soruları sorun.

Hava kara ve demiryolu yolculuğu

Kedinizi taşımak için kullanacağınız taşıma çantaları havayolu şirketinin belirlediği özelliklerde ve tiplerde olmalıdır. Bunun bilgisinin ise önceden aranıp alınması gerekmektedir. Satılık kedi herkes tarafından görülebilecek bir kimlik taşımalıdır. Havaların aşırı sıcak olduğu zamanlarda yapılan uçuşlardan kaçının. Mümkün ise direk uçuşları tercih edin.

Kediniz kaybolursa ne yapmalısınız?

  1.  Sakin olup, paniğe kapılmayın. Kedinizin nereye gidebileceğini düşünün.
  2. İkinci adım olarak çevrenizdeki insanlara kedinizi görüp görmediklerini sorun.
  3. Polisi, yerel hayvan barınaklarını, veteriner hekimleri bilgilendirip, var ise mikroçip kimlik numarasını verin. İnsanların size ulaşabileceği en az iki telefon numarası verin.
  4. Fotokopi ile, sosyal medya ile kayıp ilanları verin. Ödül vermeniz kedinizin aranması veya bulunması noktasında her zaman iyi bir motivasyon olacaktır.
  5. Kediniz güvenli bir şekilde döndüğünde, iletişime geçtiğiniz insanlara bulunduğuna dair bilgi verin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir