SATILIK SCOTTİSH FOLD YAVRULARI UŞAK

Kısırlaştırma konusunda İstanbul'da Veteriner Kliniği arayanlar, Petopia Veteriner Kliniği ümraniye kedi kısırlaştırma sayfasını ziyaret edebilirler.
Cinsiyet Dişi Erkek
Renk Gri
Ülke İskoçya
Doğum Tarihi
Evde Yaşam Evet
Çocuklarla Dost Evet
Veteriner Hekim Desteği
Bakım ve Eğitim Desteği
Irk ve Sağlık Garantisi
Tüm Şehirlere Gönderim

SATILIK SCOTTİSH FOLD YAVRULARI UŞAK

Satılık Scottish Fold ırk ve sağlık olarak Türkiye’nin önde gelen Petcil kedi çiftliği tarafından garanti edilmektedir. Türkiye’nin tüm şehirlerine hızlı gönderi yapmaktayız.Satılık Scottish Fold ırk ve sağlık olarak Türkiye’nin önde gelen Petcil kedi çiftliği tarafından garanti edilmektedir. Türkiye’nin tüm şehirlerine hızlı gönderi yapmaktayız.

Biliyor muydunuz? Petcil Kedi Çiftliği Veteriner Hekimler tarafından yönetilmektedir.

Satılık Scottish Fold Yavru Fotoğrafları

 

Hakkımızda Garanti iletişim Sık Sorulan Sorular 

Satılık scottish fold yavruları uşak

Satılık kedi, Kedi ilanları gibi başlıklarda yavru kedi aramadan önce kedi ile ilgili bilgileri edinmeniz, kediyi tanımanız, doğasını bilmeniz daha doğru ve yerinde olacaktır. Bu kapsam da sizler için bu ilan da ve diğer pek çok ilanımızda olduğu gibi kediler hakkında farklı, önemli bilgileri de siz değerli dostlarımıza ulaştırmaya çalışıyoruz. Bu sayede sahipleneceğiniz evcil dostunuz ile daha hızlı ve daha sağlıklı bir bağ kurabilirsiniz.

Satılık kedi-kediler nasıl iletişim kurar?

Kedilerimizin çeşitli durumlara göre çıkardıkları seslerde değişiklik göstermektedir. Sesler kadar beden dili ve kullanımı da önem arz etmektedir. Hala gizemini koruyan bir gerçek var ki; kedilerin neden ve nasıl mırladığının bir sır olarak kaldığıdır.

Kedilerimiz kendi cinsleri ile çok iyi bir iletişim kurarken, bizlerle daha zayıf bir iletişim kurmaktadırlar. Bizim gülümsememiz veya köpeklerin kuyruk sallamasının kedi iletişiminde herhangi bir karşılığı yoktur. Kediler bundan ziyade daha çok ses, dokunma, koku, görsel ifadeler ya da işaretler ile yapmaktadırlar.

Kedileri anlamak

Kedimizin tam olarak ne istediğini anlamakta yanılabiliriz ama geçen zamanla ne istediklerini öğrenebiliriz. Örneğin kedimiz kanepemizi tırmalıyor olabilir veya komşunun bahçesine girip tuvaletini yapmış ve üstünü kapatmadan bırakmış olabilir. Bu gibi davranışların ilk etapta anlaşılması kolay değildir.

Kedilerimizin çıkardığı sesleri genel anlamda üç kategoriye ayırabiliriz.

 • Mırıltılar: Mırlamalar ve sevinçli anlarda kullanılan cıvıldamalar bu grupta yer alır.
 • Sesli harf sesleri: “miyav” sesi duruma göre değişiklik gösterir. Kediler miyavlama ile konuşur. Bu miyavlama da talep, şaşkınlık, istek, emir ifadeleri vardır. Siyam kedileri ve diğer yakın akrabaları olan kediler yüksek sesle miyavlamaları nedeni ile kötü bir üne sahiptirler.
 • Yüksek tizlikte sesler: Bu sesler genellikle yabancı kedilere veya veteriner hekimlere saklanır. Bu sesler ise; homurdanma, sinirli sesler çıkarma, tehditkar hırlama, tıslama, tükürme ve dişi kedinin yüksek tizlikte çıkardığı çiftleşme çağrı sesleridir.

Kedi yavrusu ve beden dili

Beden dili kedilerin iletişim kurduğu en mantıklı yoldur. Beden dili ile kedilerle ve insanlarla iletişim kurmaktadırlar.  Kedilerin kurduğu görsel iletişim biçiminde kulakları ve kuyruğu oldukça önemli bir yere sahiptir.

Git buradan!

Kedilerin en iyi geliştirdiği beden dili “git buradan” tepkisidir. Evcil dostlarımızın saldırgan ve savunmacı hareketlerini anlamak kolaydır.

Eğer kedi saldırgan bir tutum içerisine girmişse doğrudan göz teması kurar, gözlerini kısar ve her an oluşabilecek ani saldırı durumuna hazır halde vücudunu bekletir. Gözleri ve bıyıkları öne doğru eğilmişken, kulakları arkaya doğru kıvrılmıştır.

Kediniz veya herhangi bir kedi sizden korktuğu zaman bunu çömelerek belli eder. Kaçabildiği kadar kaçar, kaçamadığı zamanda çömelir. Bu kedilerin kendilerini güvende hissetmediği zaman kullandığı en yaygın davranıştır.

Risk Almayın, %100 Garanti Programı

Yavrularımızın sağlık garantisini 1 hafta olarak belirmekteyiz. 1 hafta boyunca yavrularımızın sağlıkları konusunda çıkacak tüm problemlerde anında koşulsuz destek sağlıyoruz. Kedi Çiftliğimizden sahipleneceğiz yavruları mutlaka bir Veteriner Hekime göstermeli ve sağlık kontrollerini yaptırmalısınız. Böylelikle sağlıklı bir yavru sahiplendiğinize emin olacaksınız.// yavruları mutlaka bir Veteriner Hekime göstermeli ve sağlık kontrollerini yaptırmalısınız. Böylelikle sağlıklı bir yavru sahiplendiğinize emin olacaksınız.

Garanti Koşulları

Kedilerde mırlama nereden çıkıyor?

satılık scottish yavruları uşak kedilerinde mırlamanın nasıl ve ne şekilde çıktığı gizemini korumaktadır. En eski görüşe göre kediler bu mırlama sesini gırtlağın arakasında bulunan nefes borusunun içinde yer alan iki katlı organdan geldiği yönündedir. Düşünceye göre bu sahte ses telleri titreşerek mırıltıya neden olmaktadır. Çıkan bu sesi gırtlağın hemen altına hafifçe basarak durdurabilirsiniz.

Kedilerde mırlama ile ilgili bir diğer görüş ise kedilerin yumuşak damağında bulunan istemli iskelet kaslarının liflerini titretebilecek şekilde kontrol edebilmeleridir.

Kaynağı her ne olursa olsun kediniz, mutlu olduğu için de mırlayabilirirken, strese girmiş ya da travma geçirmiş kedilerde mırlar. Bu olgu trafik kazası geçirmiş kedilere ilk müdahaleyi yapan veteriner hekimler olarak oldukça tanıdıktır.

Satılık kedi ilanı- Kedilerde alan belirleme davranışı

Kediler daha çok görsel işaret koymayı severler. Koku da kediler için önemlidir. Kokular hatırlanır. Dokunma ise belli belirsizdir.

Kediler hakimi oldukları bölgeyi ve bu bölgeye olan hakimiyetlerini belli etmek için sınırlara görsel işaret bırakırlar.  Tırmalama da kedinin yaşamında önemli bir yere sahiptir. Ev ortamında tırnaklarını bileylemek ve törpülemek için kullanırken, doğa da buna ek olarak işaretleme için de kullanılmaktadır. Ev ortamında dikkat ettiğiniz de kediniz daha çok kanepenin görünür taraflarını tırmalayacaktır; koltuk kolları gibi.

Güçlü koku işaretleri

Dışkı baskın olan bir kedinin kendisini belli etmek için kullandığı görsel bir işarettir. Bu nedenle bazı kediler dışkıları gömmek yerine sizin komşunuzun bahçesine yaparak üstünü örtmeden açık bir şekilde bırakırlar. Bu durumda kediniz alanının sizin bahçenizden daha geniş olduğunu düşünüyordur. Ayrıca kediniz her dışkılama işlemi esnasında anüsün hemen altında yer alan anal kesede depolanan koku kimyasalından da bırakmaktadır.  Fransız bilim adamlarının yaptığı araştırmalarda bu keseden fışkırtılan kimyasal da 12 farklı mesaj içeren koku molekülünün olduğu tespit edilmiştir. Bu durum idrar içinde geçerlidir.

Hem dişi hem de erkek kediler koku bırakırlar. Bu davranış kısırlaştırılsalar dahi devam etmektedir. Erkek kedinin idrarında ekşi ve keskin bir koku vardır.

Satılık kedi yavruları- Daha belirsiz iletişim

Kedilerin patilerinde ter bezleri bulunmakta olup, bu ter bezlerinden salgılanan koku nerelerde gezdiklerine dair bir iz bırakmaktadır. Koku aracılığıyla mesaj verme eyleme için diğer koku yerleri; çenede, dudakların etrafında, kulakların dip kısmında bulunmaktadır.

Dokunuşların bir anlamı var

Dışkı, idrar, ter bezleri dışında kedilerimiz dokunmak sureti ile de bizlerle veya diğer kedilerle de iletişim kurarlar. Çoğu kedi sahibi sabahın erken saatlerinde kedisinin patisi ile uyanmaktadır. Bu yeni bir günün başladığının ve yemek vaktinin geldiğinin sahibine hatırlatma biçimidir. Eğer bu dokunuşları dikkate almamanız durumdan ise bir öncekinden daha seri pati darbeleri ile karşılaşabilirler; yine dikkate alınmaz ise bu kez vuruşlar yumruğa dönecektir.

Yabani kediler insanlarla fiziksel temastan hiç hoşlanmazken, evcil kediler bundan zevk alırlar.

Kediler sıklıkla başlarını bazı nesnelere sürterken görülürler. Bunu yapmalarının sebebi ise söz konusu nesneyi geri döndüğünde bulabilmek istemeleridir.

Tabuları kırmak

Kedi dostlarımızda okşanmanın güzelliği annesinin yavrusunu yalamasına eşdeğerdir. Fiziksel temas güvenin bir göstergesidir.

Yine de kedilerimizin bazı tabuları vardır. Karın bölgesi bedenin en az korunan bölgesidir. Bu nedenle bazen hafif bazen de sert tepkiler kediniz tarafından sizlere yöneltilebilir. Kediler bazen fazla okşanmaya karşı da ısırmak suretiyle tepki verirler, ardından dönüp özür diler ve daha fala ilgi bekler.

Gereksinimler

Bir yavru kedi sahiplenmeden önce gerek duyduğunuz temel pet malzemeleri vardır. Bu malzemeleri kendi müşterilerimize indirimli fiyatla göndermekteyiz. Piyasa değeri 600 TL olan gereksinimleri 300 TL’ye bizden alabilirsiniz. Bu malzemeler arasında neler yer almaktadır?

 1. 2 kg mama

 2. mama kabı

 3. su kabı

 4. tasma

 5. vitamin

 6. çiş egitim damlası

 7. kemik (diş kaşıntısı için)

 8. şampuan

 9. kuru şampuan

 10. tarak

 11. tasma aksesuarı

 12. taşıma kafesi

 13. konserve mama (2 adet)

 14. yatak

 15. oyuncak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir