SATILIK SCOTTİSH FOLD YAVRULARI

satılık scottish fold
Kısırlaştırma konusunda İstanbul'da Veteriner Kliniği arayanlar, Petopia Veteriner Kliniği ümraniye kedi kısırlaştırma sayfasını ziyaret edebilirler.
Cinsiyet Dişi Erkek
Renk Gri
Ülke İskoçya
Doğum Tarihi
Evde Yaşam Evet
Çocuklarla Dost Evet
Veteriner Hekim Desteği
Bakım ve Eğitim Desteği
Irk ve Sağlık Garantisi
Tüm Şehirlere Gönderim

Risk Almayın, %100 Garanti Programı

Yavrularımızın sağlık garantisini 1 hafta olarak belirmekteyiz. 1 hafta boyunca yavrularımızın sağlıkları konusunda çıkacak tüm problemlerde anında koşulsuz destek sağlıyoruz. Kedi Çiftliğimizden sahipleneceğiz yavruları mutlaka bir Veteriner Hekime göstermeli ve sağlık kontrollerini yaptırmalısınız. Böylelikle sağlıklı bir yavru sahiplendiğinize emin olacaksınız.
Garanti Koşulları

Biliyor muydunuz? Petcil Kedi Çiftliği Veteriner Hekimler tarafından yönetilmektedir.


Satılık Scottish Fold YavrularıSatılık Scottish Fold ırk ve sağlık olarak Türkiye’nin önde gelen Petcil kedi çiftliği tarafından garanti edilmektedir. Türkiye’nin tüm şehirlerine hızlı gönderi yapmaktayız.Satılık Scottish Fold ırk ve sağlık olarak Türkiye’nin önde gelen Petcil kedi çiftliği tarafından garanti edilmektedir. Türkiye’nin tüm şehirlerine hızlı gönderi yapmaktayız.

Biliyor muydunuz? Petcil Kedi Çiftliği Veteriner Hekimler tarafından yönetilmektedir.

Satılık Scottish Fold Yavru Fotoğrafları

satılık kedi yavruları satılık kedi yavruları satılık kedi yavruları satılık kedi yavruları satılık kedi yavruları satılık kedi yavruları

Satılık scottish fold yavruları

Merhaba hayvan sever dostlar. Sizler için hazırladığımız bu yazımızı okuyarak, siz de büyük bir ailenin içinde yer almak üzeresiniz. Bu kapsamda sizlere yardımcı olmak ve yol göstererek doğru tercihler yapmanızı amaçlıyoruz. Kedilerle ilgili öğrenmeniz gereken pek çok şey var. Petcil olarak bizlerde, sizlerin anlayabileceği şekilde açık, anlaşılır bir dil kullanmak kaydıyla kedilerin doğası, ihtiyaçları ile ilgili gerekli olan ayrıntıları siz değerli hayvan sever dostlar için dile getireceğiz. Kedinizin sağlığını koruması ve daha mutlu olması için gerekli olan adımları bir bir anlatacağız. Sayfamızda evcil dostlarımızla ilgili eşşiz derinlikte ve profesyonel bilgilerle siz değerli hayvan sever dostların yolunu aydınlatacağız. Kedi ilanları bakmadan önce mutlaka bu bilgileri bilmeniz gerekiyor.

Kedi…

Doğanın elinde binlerce yıl yoğurulmuş tasarım harikası bir canlıdır. İçinde bulunduğumuz bu renkli dünyada hayatta kalmak ve avlanmak üzere tasarlanmıştır. Öyle ki vücudunu gererek yaptığı bir sıçramada rahatlıkla boyunun beş katı kadar bir yüksekliğe hiç zorlanmadan sıçrayabilecek kabiliyete sahiptir. Anatomik olarak inceleyecek olursak sahip olduğu dar vücut yapısı ve göğsü vasıtası ile bir ayağını diğerinin önüne koyarak sessiz, isabetli, rahat bir şekilde avına doğru gidebilmektedir. Kedilerin omurları birbirlerine gevşek bir şekilde bağlandığı için rahatlıkla 180 derece dönebilme kabiliyeti sağlamaktadır. Bu avantaj ile rahatlıkla vücudunun her yerini temizleyebilmektedir.

Bir kedinin ön bacakları köprücük kemiğine bağlı değil; serbesttir. Bu da kedi bir yerden bir yere atladığında şok emici görevi görmektedir. Bu şekilde kediler belirli bir yüksekliğe kadar herhangi bir zarar görmeden yere iniş yapabilmektedir.

Dikkatli bir gözlemcidir…

Sahip olduğunuz satılıkscottishfold yavruları hem avcıları, hem de avları kısa bir sürede fark etmesini sağlayan, aynı zamanda inanılmaz bir görüş alanı sağlayan renkli, büyük, güzel güzlere sahiplerdir. Yandan bakıldığı taktirde korneanın inanılmaz derecede dışa doğru kavisli olduğu görülecektir; işte kedilerimize geniş bir görüş açısı sağlayan gözlerin bu anatomik şeklidir. Yine bu sayede biz insanların gözüne giren ışık demetinin beş katı daha fazla ışık girmektedir. Bunun ne gibi bir faydası olacak dersek; tan vaktinde ve gecenin alacakaranlığında iyi bir görüşe sahip olacakları anlamını gelmektedir.

Satılık Scottish Fold

Revaçta olan, çok sevilen satılık scottish yavruları kafatasına yapışık kulakları ile tanınmaktadır. Bu ırk uysak ve sevecen bir mizaca sahiptir. Uzaktan bakıldığında morfolojisi; yani dış görünüşünde ilk göze çarpan detay katlanmış kulaklarıdır. Scottishfold cinsinin kısa bir boynu ve yuvarlak bir kafası vardır. Bu özellikleri ayırt edicidir. Sağlıklı scottish kediler elde edebilmek için dik kulaklı satılık British shorthair yavru kedilere ihtiyaç vardır.

Scottish fold ilk ne zaman ortaya çıkmıştır?

Susie, fold cinslerini doğuran ilk kedidir. Beyaz renkli olan bu kedi, bir çoban tarafından 1960 yılında British shorthair ile çiftleştirmiş, böylelikle ilk yavruları elde etmiştir. Sonrasında alınan bu ilk yavrulardan birkaç tanesi ABD’de yaşayan bir genetik mühendisine gönderildi. Bu şekilde satılık scottishfold yavruları Amerika ve Avrupa’da çoğaltılmış oldu. Bu cinsin tescil edilme tarihi ise 1994’ü bulmuştur. Diğer taraftan Avrupa’dakiler ise genetik sorunlar nedeni ile tescil edilmiyor.

Belirli başlı özellikleri

 • – Orijin yeri İskoçya’dır.
 • – 1961 yılında ortaya çıkmıştır.
 • – 2,5-6 kg arası bir ağırlığa sahiptir.
 • – Sakin, sevecen ve güvenli bir yapısı vardır.
 • – Tüm renk ve desenleri kabul görmektedir. Ülkemizde daha çok blue satılık scottishfold yavruları revaçtadır.
 • – Günde bir kez taramak yeterli olacaktır.
 • – Çok konuşkan değildir.
 • – Tek başına olmaktan keyif alır.

Belirli başlı fiziksel özellikleri

– Geniş, kısa ve yuvarlak bir buruna sahiptir. – Gözleri büyük ve yuvarlak bir yapıdadır. – Kulaklar ise başa doğru düz bir şekilde katlı ve yuvarlaktır. – Tüyleri kısa ve sık aralıklıdır. – Gövde orta irilikte, esneme kabiliyeti yüksek ve sağlam yapıdadır. – Orta ile uzun arası, uca doğru incelen kuyruk daha çok tercih edilmektedir.

Uzun tüylü scottish fold

Kışın zorlu, çetin soğuklarından koruyacak zengin bir kürk, Kıkırdak dejenerasyonundan dolayı eklem sorunlarına açık, Sahip olduğu uzun tüyleri nadirdir. Kış mevsimi geldiğinde keyfine diyecek yoktur. Uzun tüyleri, yelesi ve büyük tüylü kuyruğuyla heyecan verici bir görünüme sahiptir. Doğan yavruların üçüncü haftadan sonra kulakları katlanmaya; yatmaya başlar. Nesilden nesile geçen eklem sorunları genellikle altıncı aydan sonra baş göstermeye başlar. Kısa kalınlaşmış bir kuyruğa dikkat edilmelidir.

Uzun tüylü scottishfold ne zaman ortaya çıktı?

Tüm diğer satılık scottishfoldyavruları köken olarak 1961 yılının İskoçya’sına dayanıyor. Genetikçiler, ilk scottishfold olan susie’nin uzun tüy geni taşıdığını keşfettiler. Uzun tüylü scottishfold hala çok nadir bulunmaktadır. Sebebi ise çiftleştirmek için gerekli olan uzun tüylü fold’un nadir olmasıdır. Belirli başlı uzun tüylü scottishfold özellikleri

– İlk ortaya çıktığı yer İskoçya’dır. – Kısa tüylü scottishfold’da olduğu gibi orijin yılı 1961’dir. – 2,4-6 kg arasında değişen ağırlıklara sahiptir. – Diğerinde olduğu gibi sakin ve kendinden emin bir yapısı vardır. – Tüm renklerde ve desenlerde olanları kabul görmektedir. – Gün içerisinde iki kez taranmaya ihtiyaçları vardır. – Konuşkan değildir. – Tek başına olmaktan keyif alır.

Satılık Scottish Fold Yavru Fotoğrafları

Gereksinimler

Bir yavru kedi sahiplenmeden önce gerek duyduğunuz temel pet malzemeleri vardır. Bu malzemeleri kendi müşterilerimize indirimli fiyatla göndermekteyiz. Piyasa değeri 600 TL olan gereksinimleri 300 TL’ye bizden alabilirsiniz. Bu malzemeler arasında neler yer almaktadır?

 1. 2 kg mama

 2. mama kabı

 3. su kabı

 4. tasma

 5. vitamin

 6. çiş egitim damlası

 7. kemik (diş kaşıntısı için)

 8. şampuan

 9. kuru şampuan

 10. tarak

 11. tasma aksesuarı

 12. taşıma kafesi

 13. konserve mama (2 adet)

 14. yatak

 15. oyuncak

Belirli başlı fiziksel özellikleri

– Geniş bir yelesi var, – Orta denebilecek uzunlukta sağlam bacaklar, – Gözler altın renkli ve çok parlak olmalı, – Baş, tabiri caizse yusyuvarlak, dikkate değer yanaklar ve bıyıklar, – Kulaklar, ufak, yuvarlak ve başına doğru sıkıca katlanmış, – Gövdesi ise orta irilikte, yuvarlak hatlara sahip ve sıkı, – Tüyler orta ve uzun, yumuşak; yatık değildir – Kuyruğu ise çok büyük ve çok tüylüdür.

Müşterilerimizden gelen bazı fotoğraflar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir