TOPTAN KEDİMİ SATMAK İSTİYORUM

Kısırlaştırma konusunda İstanbul'da Veteriner Kliniği arayanlar, Petopia Veteriner Kliniği ümraniye kedi kısırlaştırma sayfasını ziyaret edebilirler.

Toptan kedimi satmak istiyorum başlığı altında sizlere fayda sağlayacak bilgiler vermeye devam ediyoruz. Satılık kedi ile ilgili olan bu yazımızda kediler hakkında sizlere ne kadar süre yaşadıkları, kedi yavrusu dönemi, yetişkinlik dönemi, yaşlılık dönemi, kedilerde hamilelik ve doğum süreci nasıl idare edilmeli gibi başlıklarda merak ettikleriniz veya aklınıza takılan sorulara cevap bulacağız.

Toptan kedimi satmak istiyorum

Petcil olarak doğumunu yapmış olan veya yapacak olan kedinizin yavrularını kanatlarımızın altına alarak sizlerin yükünü hafifletiyor, hem de sizlere maddi destek sağlıyoruz. Hayvanlara duyduğumuz sevgi ve minnet duygusu yavru kediler için mutlu bir ev ortamı yaratıyor, refahlarını her daim gözetiyoruz. Sizlerde kedimi toptan satmak istiyorum diyorsanız bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Bilgi ve satın alma işlemleri için 0554 576 26 42

Kediler nedir-ne değildir?

Evlerimizin neşe kaynağı olan kedilerimiz 10-15 yıl arası; bazen de daha uzun süre yaşamaktadırlar. Uzun bir yaşam için tabi ki iyi bakım ve beslenme koşulları sağlanmalıdır. Kedilerimizin doğumundan ölümüne kadar geçen sürede 3 önemli aşamadan geçerler; yavruluk, yetişkinlik ve yaşlılık dönemleri.

Yavruluk dönemleri hiç kuşkusuz en sevimli oldukları dönemdir

Dünyaya ilk geldikleri andan itibaren başlayarak 1 yaşına kadar geçen süreyi kapsayan dönem yavruluk dönemidir. Kedi yavruları diğer kedigillerde olduğu gibi kör ve sağır olarak dünyaya gelirler. Gözleri ortalama 9-15  günlükken açılmaya başlar. Gözlerin açılması demek görmeye başladıkları anlamına gelmez. Tam olarak görmeleri 1 hafta kadar sürmektedir. Bu süre içinde yine satılık kediler duymaya da başlarlar.

Satılık kedi yavrusu yine bu dönemde en hızlı büyüme ve gelişme periyodu içindedir. Annelerinden süt emmek ve uyumak dışında başka bir şey yapmazlar bu dönemde. Her geçen gün emeklemeye, yürümeye ve tuvaletlerini de yuvalarının çevrelerine yapmaya başlarlar. Bu dönemde uzayan tırnaklar nedeni ile süt emerken annelerinin memelerini yara yapabilirler. Bunun için ise tırnaklarının kit uçlu bir tırnak makası ile kesilmesi doğru olacaktır.

Satılık kedi yavrusu, yaklaşık 1 aya kadar vücut ısılarını yam olarak ayarlama yeteneğine sahip değillerdir. Bu doğrudan yola çıkarak dış ortamda meydana gelen ısı dalgalanmalarından çok çabuk etkilenirler. Unutulmamalıdır ki kediler de ısı ilk 2 hafta oldukça öneme sahiptir. Satılık kedi yavruları için termoregülasyonu anneleri veya kardeşleri sağlamaktadır. Yavru kediler için ortam ısısının  30°C olması gerekmektedir. İlerleyen haftalarda ise bunun yavaş yavaş oda sıcaklığı olan 25°C’ye düşürülmesi doğru bir yaklaşım olacaktır.

Toptan kedi yavruları 5-6 haftalık yaşlara gelinceye kadar anne sütüne muhtaçtırlar. Bu dönemden sonra ise yumuşak gıdalar, konserve mamalar veya kuru mamalar yedirilmeye başlanmalıdır. Mama ve su kaplarında hijyen kuralları göz ardı edilmemeli; aksine azami dikkat gösterilmelidir.

Kolaylık sağlaması açısından isterseniz taze ve ince ince kıyılmış yağsız eti pişirip, yavru kedilerinize verebilirsiniz. Bir diğer dikkat edilecek nokta ise nişasta ve nişasta içeren besinler iyice pişirilerek verilmelidir. Dilediğiniz taktirde az pişirilmiş fakat her koşulda iyi yıkanmış sebzeleri de verebilirsiniz. Sizlerinde bildiği gibi büyüme gelişme de kalsiyumun yeri ve önemi yadsınamaz. Bu bağlamda hazırlanan diyete kalsiyum da eklenmelidir.

Kedimi satmak istiyorum diyen pek çok kişininde bildiği gibi kediler 6 aylık yaşlara gelene kadar günde 3-4 öğün şeklinde beslenmeli, 6-12 aylık yaşlar arasında ise günde 2 kez beslenmelidir.

Bir başka önem arz eden nokta ise yavru kedilerimiz annelerinden aldıkları süt ve sütün içinde bulunan bağışıklık elemanları; antikorlar sayesinde 2 aylık yaşlara kadar dış etken ve mikroorganizmalara karşı korunmaktadır. 2 aydan sonra ise kedilerimizin aşılanmaya başlaması gerekmektedir. Aşıların yapılabilmesi için ise ilk etapta kedinizin sağlıklı olması, iç ve dış parazit uygulamalarının yapılmış olması gerekmektedir.

Her geçen gün hızla büyüyen toptan kedimi satmak istiyorum kedileri 3-3,5 aylık olduğu zaman süt dişleri ile kalıcı dişler değişmeye başlar. Yavru kediler sosyalleşmeyi ve kedi davranışlarını annelerinden ve kardeşlerinden öğrenmektedir.

Dişiler; 4-6 aylık yaşlarda ergenliğe ulaşırken,

Erkekler;6-8 aylık yaşlarda ergenliğe ulaşır.

Dişi kedilerde kızgınlık belirtileri nelerdir?

Acıklı miyavlama, gövdesinin ön kısmını yere sürtüp, vücudunun arka kısmını havaya kaldırması, kuyruğunu yana çekmesi, yerde yuvarlanma şeklinde bir takım belirtiler vermektedir.

Erkek kedilerde kızgınlık belirtileri nelerdir?

Birbirinden farklı ton ve frekanslarda miyavlama, yüksek sesle miyavlama, bölgelerine keskin kokulu sıvı püskürtme gibi bir takım belirtiler ile kızgınlık belirtilerini göstermektedirler.

Yetişkinlik dönemi

Yetişkinlik diye ifade ettiğimiz dönem 1 yaşından itibaren başlayarak 6. yaşa kadar olan süreyi kapsamaktadır. Yavruluk dönemindeki kadar yoğun olmasa da bu dönemde de oyuncu davranışlar sergilenebilmektedir. Kesin olan bir şey ise karakterlerinin artık şekillendiğidir. Yavru kedi ile yetişkin kedi arasındaki en büyük fark ise beslenme rejimidir. Yavru kedilerde olduğu gibi yüksek enerji ve protein içeriğine sahip bir beslenme rejimi başta sindirim sistemi sorunları olmak üzere bir takım sorunlara sebebiyet vermektedir.

Kedilerimiz de 1-1,5 yaşlar arasında dişlerde tartar oluşumu başlamaktadır. Bu nedenle düzenli diş fırçalama veya belirli aralıklarla kliniklerde diş taşı temizliğinin yapılması doğru bir yaklaşım olacaktır.

Yaşlılık dönemi

0-1 yaşları yavruluk dönemi, 1-6 yaşları arası yetişkinlik dönemi ve son olarak da 7 ve üzeri dönemler ise yaşlılık dönemi olarak kabul edilmektedir. İlerleyen yaş ile beraber kedimizin aktivitesi azalmaktadır. Bu nedenle bu dönemde düzenli olarak sağlık kontrolerleri yapılmalıdır.

Dişi kedilerde hamilelik ve doğum süreci

Kedilerde hamilelik 56-72 gün arasında ortalama ise 63 gün süre ile doğum yapmaktadır. Gebe oldukları bu dönemde çiftleşme isteği görünmez.  3 haftadan sonra ise memeler şişmeye kızarmaya başlar.

Hamile kediler stresten uzak tutulmalı ve beslenmelerine dikkat edilmelidir. Bu dönemde proteince zengin diyetler kullanılmalıdır.

Kediler doğumlarına 1 hafta kala kendilerine doğumunu yapacakları güvenli bir yer ararlar. Bu nedenle kedinizin bu ihtiyacına yönelik, sessiz ve sakin bir ortam sağlanmalıdır.

Git gide doğum yaklaşmakta ve sizlerde bu sürecin sonuna geldiğinizi kesilen iştahta anlayabilirsiniz. Yattığı yerdeki akıntılar, işaretler, miyavlama,işaretler gibi davranışlar doğumun yaklaştığının göstergesidir.

Doğumun başlaması ve tamamlanması yaklaşık olarak 24 saati bulmaktadır. Bu süre zarfında herhangi bir müdahale edilmeyip, kedi kendi haline bırakılmalıdır. Doğumdan sonra yavrulara çok fazla dokunulmamalıdır. Genellikle 1 ile 5 arası yavru doğumu olmaktadır.

Doğum sonrası kirli olan havlu veya bezler değiştirilmeli ve yerine yenileri konmalıdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir